Reklama

2022-08-06 10:00:00

Sport

Lewandowski jest bez szans

Nogą robisz dookoła świata, podbijasz piłkę jeszcze wyżej, żeby ją usadzić prosto na karku, przytrzymać dwie sekundy, a na koniec taki trik, który od tej pory nosić będzie twoje imię.

Krótki występ w konkurencji freestyle football może cię wywindować na pierwsze miejsce w światowym rankingu zawodników. Nawet Robert Lewandowski, bożyszcze wszystkich piłkarskich kibiców, którzy niedawno widzieli, jak w 9 minut wbija 5 goli przeciwnikowi - nie może się mierzyć z krajowym żonglerem. Bo piłka nożna ma się tak do żonglerki, jak krzesło do krzesła elektrycznego. Freestyle football to setki kopnięć i indywidualna precyzja, natomiast brawurowe akcje i lokowanie piłki w siatce bramki to praca wybitnie zespołowa. - Ćwiczenia we freestyle football to nie jest żadne przygotowanie do piłkarstwa, do gry w klubach - mówi zakopiańczyk Stanisław Wysowski, jeden z niewielu polskich zawodników, którzy profesjonalnie zajmują się tą bardzo młodą dyscypliną sportu. - Jedyne, co nas łączy, to ta sama futbolówka. Ale nigdy piłkarz nie będzie dobrym freestylerem, a my nigdy nie będziemy dobrymi piłkarzami.

Stanisław Wysowski ma 23 lata, pochodzi z Zakopanego, ale obecnie mieszka i uczy się w Krakowie. Z pokazami iście cyrkowej sztuki, jaką jest freestyle football, jeździ po całej Polsce. Ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. W Mistrzostwach Polski rozegranych w 2012 r. k. Poznania pokonał 50 rywali. Potem były 2 lata przygotowań i kolejne zwycięstwo w Lubaszu pod Poznaniem. W tym roku otarł się o podium. Wywalczył sobie 4. miejsce, ale konkurencja była dużo większa. Na zawody przyjechało 130 piłkarzy uprawiających freestyle football.

Niecodzienna, nie wszystkim znana dyscyplina na dobre zawitała do naszego kraju na przełomie 2001 i 2002 r. Od tej pory cyklicznie odbywają się zawody, a zainteresowanych, tak grających, jak i kibiców, przybywa lawinowo. Freestyle football jest nowoczesną sztuką podbijania piłki nożnej przy wykorzystaniu wszelkich trików. Wywodzi się z piłki nożnej i powstała na skutek udoskonalania i wymyślania nowych sztuczek piłkarskich. - Na początku była to dyscyplina sportowa, teraz jest to sztuka na pograniczu sztuki cyrkowej, każdy gra tak, by jak najlepiej wyrazić samego siebie - zaznacza Stanisław Wysowski.

Zakopiańczyk wylicza, że związany jest z tym sportem na poważnie dopiero od 6 lat. Ale to 6 lat codziennej, żmudnej i regularnej pracy. Nie tylko kondycyjnej, nie tylko pracy mięśni i doskonalenia kontaktu z piłką, ale też ćwiczenie charakteru i przestrojenie organizmu na zdrowy tryb życia. - Po raz pierwszy zobaczyłem to 9 lat temu. Spodobało mi się jak zawodnicy podbijają piłkę, wydawało się to proste - wspomina Stanisław Wysowski. - Wyszedłem na podwórko, sam zacząłem próbować. Podbijałem tydzień, dwa, ale w końcu zrezygnowałem, stwierdziłem, że chyba jestem za słaby.

Nastąpiła prawie dwuletnia przerwa, kolejne próby, aż przyszło przełamanie. Amator żonglowania futbolówką przez pół roku ciężko i wytrwale pracował. Efekty nie dały na siebie czekać. Udawały się coraz bardziej skomplikowane podbicia i triki. - Jeśli ktoś nie podda się na początku, to zostanie w tej dyscyplinie na dłużej. Teraz obserwujemy rozwój tej dyscypliny sportu, do tej pory była niczym underground, teraz jest coraz więcej spotkań, konkursów, startuje coraz większa liczba zawodników - mówi Stanisław Wysowski. Podlicza, że w samej Polsce jest ok 150 profesjonalnych zawodników, którzy pół życia poświęcają tej dyscyplinie. Gdy zaczynali, każdy uczył się sam, działał po omacku, metodą prób i błędów. Podbijało się piłkę tysiąc razy, za tysiąc pierwszym wychodziło. Teraz pojawiają się w Polsce trenerzy, a nawet szkółki. Obecnie na terenie kraju działają już dwie tego typu placówki.

- W Zakopanem nie ma takiej osoby, ja pochodzę z Zakopanego, ale studiuję w Krakowie, w Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Staram się cały czas poświęcać piłce, zacząłem nawet zarabiać na freestylu. Jeździmy po Polsce, dajemy pokazy street freestylu, startujemy na zawodach, gdzie za czołowe miejsca też są przyznawane nagrody pieniężne. Póki co udaje mi się wyżyć z tej dyscypliny - podkreśla Stanisław Wysowski.

Freestyle futbol połączył piłkę nożną ze sztuką cyrkowo-akrobatyczną. Cyrkowcy w latach 60. żonglowali i podbijali piłki, a za ojca freestylu uważa się króla strzelców Diego Maradonnę. Polska jest obecnie w ścisłej czołówce. W tej bardzo młodej dyscyplinie mamy zwycięzców w mistrzostwach Europy i świata. Niedawno na zawodach

mistrzostw świata Polka zajęła

3. miejsce.

Na mistrzostwach pracę zawodnika punktuje od 3 do 5 sędziów, każdy ocenia co innego. Jeden stawia noty za kontakt z publicznością, drugi obserwuje twój styl, a trzeci poziom wykonania trików. Są różne konkurencje, a główną z nich, najbardziej widowiskową, są pojedynki. Po przejściu kwalifikacji zawodnik ma 30 sekund, by własną piłką pokazać swoje najlepsze wejście. Potem to samo robi przeciwnik, i tak trzy razy. Kilka rund w systemie pucharowym, od jednej ósmej aż do finału. Inną konkurencją jest pokaz, gdy każdy zawodnik ma 3 minuty na prezentację swych umiejętności. Przygotowuje sobie własną muzykę i choreografię, potem zaczyna się taniec z piłką. Kolejną konkurencją jest sick three, czyli chora trójka, tłumacząc na polski. Polega na tym, że zawodnik wykonuje trzy najbardziej wymyślne, najtrudniejsze triki. Przykładowo piłkarz robi trzy okrążenia wokół piłki z jednym podbiciem i dwa razy dookoła świata. To bardzo trudne połączenie, ale niektórym się udaje.

Gdy zaczyna się przygodę z tą dyscypliną, najpierw robi się tzw. kapki, żonglerkę. - Dookoła świata, czyli arround the world, w skrócie ATW, to obrót nogi dookoła piłki - wyjaśnia Stanisław Wysowski. Innym z podstawowych trików jest trzymanie piłki na głowie lub na karku. Potem trzeba zacząć te elementy łączyć. Tworzyć własne triki, podbijać piłkę różnymi częściami ciała, nie tylko nogami. W żonglerce używa się slangowego angielskiego. Większość wymyślnych trików pochodzi od nazwisk lub ksywek żonglerów, którzy zastosowali je po raz pierwszy. Zakopiańczyk gra stosunkowo niedługo, 6 lat, dlatego nie ma swojego triku. Jeszcze. Żeby być w ścisłej czołówce światowej, trzeba grać przynajmniej 10-15 lat. - Ja codziennie ćwiczę przynajmniej 3 godziny z piłką. A gdy zbliżają się zawody, to nawet do 6 godzin dziennie - przekonuje.

To hektolitry potu, ale ten styl życia skutkuje dobrym zdrowiem. Dobra dieta też jest ważna, żeby wiedzieć, co, jak i ile jeść. Sprzęt w rozgrywkach nie gra roli. Wystarczy mieć dobre buty, zwykłą piłkę. Na pewno najważniejsze jest, by na początku się nie zrażać. Gdy nie wyjdzie przez tydzień, nie wyjdzie przez dwa, to uda się za miesiąc. Obecnie dużo zawodników ma Japonia, Brazylia, Argentyna, Polska. Na mistrzostwa świata przyjeżdża około pół tysiąca zawodników. Najbliższe zawody to mistrzostwa Europy w Holandii. Niedawno na Mistrzostwach Świata w Pradze zwyciężył Polak Paweł Skóra.

- To sport dla każdego wieku. Znam takich, którzy zaczynali, jak mieli 27 lat, ja mam nadzieję, że będę grał jak najdłużej. Zawody są cały czas, przygotowuję się non stop, sprawia mi to ogromną przyjemność. Możliwe, że w Zakopanem zorganizuję pokaz - podsumowuje Stanisław Wysowski.

Tekst i fot.: Rafał Gratkowski
Tygodnik Podhalański 41/2015

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • PRACA | dam
  Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im dra. T. Chałubińskiego ogłasza nabór na stanowisko KSIĘGOWY/WA W ZAKRESIE PŁAC. Umowę o pracę, stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju. Więcej informacji na stronie www.muzeumtatrzanskie.pl w zakładce praca.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Firma Transportowa z okolic Rabki-Zdroju zatrudni kierowcę kat. C+E atrakcyjne wynagrodzenie wyjazdy jednotygodniowe tel. 730 223 225. 730 223 225
  Tel.: 730
 • PRACA | dam
  Potrafisz pracować z dużą ilością dokumentów i danych? Umiesz dobrze zorganizować własną pracę? Być może nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! POZNAJ NAS: PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: MŁODSZY SPECJALISTA DS. KONTROLI i ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Nadzór nad poprawnością dostarczanych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola prawidłowości obiegu dokumentacji, - Wyszukiwanie, analizowanie i monitorowanie zakupów wyposażenia i środków trwałych, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Kierownictwa, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji, w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników Spółki. NASZE WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Praktyczna znajomość pakietu Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość oraz dobra organizacja pracy własnej, - Doświadczenie w branży gastronomicznej będzie dodatkowym atutem, - Mile widziana: - Znajomość oprogramowania magazynowo-sprzedażowego (np. LSI, GoPOS), - Doświadczenie w pracy z analizą danych. CO OTRZYMASZ? - Ciekawą i kreatywną pracę w rozwijającej się Firmie, - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Szereg zniżek dla pracowników. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Młodszy specjalista ds. kontroli i administracji PKL Horeca". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE (karczma i bar mleczny) - 600 035 355
 • PRACA | dam
  Zakład remontowo-budowlany zatrudni: MALARZY, TYNKARZY, PŁYTKARZY, MURARZY I POMOCNIKÓW. Tel. 606 455 928.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie przy Krupówkach 43m2. 2-pokojowe z kuchnią, łazienką i balkonem. Miejsce parkingowe w garażu podziemnym. 570384996. 570384996 monisiagondek@gmail.com
  Tel.: 570384996
 • PRACA | dam
  Pilnie poszukuje Pani do opieki ( po części ) osoby niepełnosprawnej Ratulow górny. Godzinny poranne ( do ustalenia), sprzątanie, gotowanie i inne drobne prace. Tylko osoby poważnie zainteresowane dzwonić 509 005 675.
 • PRACA | dam
  Pracę Pracownik Foodtruck. 511711711 kontakt@peramore.pl
  Tel.: 511711711
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Recepcjonistę / Recepcjonistkę. Szczegóły na stronie: www.bip.cos.pl. Tel.: 725300377.
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni PRACOWNIKÓW OGÓLNOBUDOWLANYCH na pełny etat. Praca całoroczna na terenie Podhala. Stawka 25zł/godz. Możliwość zamieszkania. 509 670 775
 • PRACA | dam
  MERCURE KASPROWY ZAKOPANE SZUKASZ PRACY? CZEKAMY NA CIEBIE! Poszukujemy Pracowników na stanowisko: KUCHARZ, KELNER A'LA CARTE CV prosimy przesłać na adres: kstopka@kasprowy.pl Kontakt telefoniczny: 18 20 24 061
  Tel.: 18 20 24 061
  E-mail: kstopka@kasprowy.pl
 • NAUKA
  CENTRUM KOREPETYCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Nowy Targ, Kasprowicza 10, tel. 575 573 593, centrum.topup@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Ratownika Do Ośrodka w Bukowinie Tatrz. Stała Praca. Nocleg i Wyżywienie. Tel. 601508720
  Tel.: 601508720
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W STAREM BYSTREM WRAZ Z DZIAŁKAMI BUDOWLANYMI 1,5 HA. Tel. 001 905 821 9829, 692 245 166.
 • PRACA | dam
  LAVARD zatrudni na stanowisko KONSULTANT D.S SPRZEDAŻY w Salonie Firmowym. Miejsce pracy: Stare Bystre. 18 26-137-32.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA DO PENSJONATU w Zakopanem. Umowa o pracę, praca co drugi dzień. 502 71 66 94, dpt.zakopane@zaiks.org.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  WILLA LABELLE przy ul. Krupówki 40 w Zakopanem zatrudni POKOJOWĄ z doświadczeniem, z Zakopanego lub okolic. 660 710 400.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, POMOC KUCHENNĄ. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Witam, do sprzedania posiadam maszyny stolarskie: - Szlifierka tarczowa 1 000 zł, - Wiertarka pozioma suport 1 500 zł, - Frezarka z wózkiem bocznym dolnowrzecionowa z posuwem 12 000 zł, - Dłutarka łańcuchowa 3 500 zł, - Piła do formatowania 2 500 zł. 667 256 855
  Tel.: 667
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NABÓR DO LICEUM DLA DOROSŁYCH PO SZKOLE ZAWODOWEJ - PROMOCJA NA ZAPISY - Nowotarska 42, Zakopane - 603 890 169.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-08-10 21:40 Quady przejeżdżają przez potok w Roztokach (WIDEO) 3 2022-08-10 20:46 Ojca i syna porwała lawina. Po kilku miesiącach znaleziono kamerę z nagraniem (WIDEO) 2 2022-08-10 20:05 Rząd chce sprzedać Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy 11 2022-08-10 19:15 Garażowo - kulturalna wyprzedaż 2022-08-10 18:34 Rekordowe przychody i zyski hotelu Bania. Otrzymał on też dofinansowanie od państwa 4 2022-08-10 17:49 Proszę pana, a mój tata też jest policjantem 2 2022-08-10 17:01 Drzewa znikają z Olimpu, wielkie ciężarówki wywożą nam las. Wycinka zgłoszona w nadleśnictwie 4 2022-08-10 16:16 Franciszek Łukaszczyk, historia jego życia to gotowy scenariusz filmu sensacyjnego 2022-08-10 16:04 W piątek widzimy się na nowotarskim Rynku 2022-08-10 15:26 Druhowie ze Szczawnicy ratowali kajakarzy 3 2022-08-10 15:21 Wernisaż w galerii Jatki 2022-08-10 15:18 Noże kuchenne - jakie wybrać i co robić, żeby służyły przez długi czas? 2022-08-10 15:07 Co wspólnego z malarstwem na szkle mieli polscy formiści? 2022-08-10 14:48 Ekstremalny wyścig etapowy dla pasjonatów kolarstwa górskiego 2022-08-10 14:45 W Tatrach zginął dyrektor znanego liceum warszawskiego 2 2022-08-10 14:29 Charytatywnie przed biegami 2022-08-10 13:52 Pięciu pijanych kierowców zatrzymanych w trzy godziny 2022-08-10 13:20 Zgon w jednym z przysiółków w Szczawnicy 2022-08-10 13:14 Sabałowe Bajania rozpoczęte (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2022-08-10 12:32 Ratownicy TOPR śmigłowcem polecieli na Świnicę 2022-08-10 12:30 Sabałowe Bajania czas rozpocząć. Bartłomiej Koszarek zaprasza (WIDEO) 2022-08-10 12:19 Na Rusinowej Polanie tłumy jak na Krupówkach. Kolejka po oscypki (WIDEO) 2022-08-10 11:31 Trzy krótkie wyłączenia prądu w Zakopanem 9 2022-08-10 10:46 Ciężko jeździ się po Zakopanem 6 2022-08-10 10:00 Rockowy góral z radiolą 2022-08-10 08:59 Tak wczoraj zachodziło słońce na Krupówkach 2022-08-10 08:00 Kopciuch wraca do łask 10 2022-08-09 21:15 Rabuś, co za kołnierz nie wylewa 2022-08-09 20:30 Psy zagryzły kota na Antałówce. To nie moje zwierzęta - twierdzi baca 13 2022-08-09 19:59 Wystrzałowa motoryzacyjna impreza charytatywna w Chochołowie 1 2022-08-09 19:45 Małgorzata Skupień na drugim miejscu. To ostatnie zawody przed Mistrzostwami Świata 1 2022-08-09 19:00 Na Chramcówkach nie zaparkujesz 2 2022-08-09 18:45 Ile jeszcze kobiet przypłaci życiem tango z pięknym żigolo? Kryminał retro. Konkurs dla czytelników 2022-08-09 18:15 Policyjna eskorta samochodu z ciężko chorym dzieckiem 1 2022-08-09 17:30 W Zakopanem autobusy miejskie pękają w szwach 8 2022-08-09 17:17 Muzyczny wieczór w Kościelisku 2022-08-09 17:06 W czwartek rozpoczyna się Festiwal "Muzyka nad Zdrojami" 2022-08-09 16:45 Chochołowska oblegana 2022-08-09 16:36 Nuty Podhala i jazz. Koncert w Atmie 2022-08-09 16:00 Górale dotarli na Hel 2022-08-09 15:46 Zakrwawiona kobieta znaleziona rano przy torach w Zakopanem 25 2022-08-09 15:15 Ochotnicą Dolną znów zawładnęli biegacze! 2022-08-09 14:59 Wypadek motocyklisty na Patelniach 11 2022-08-09 14:30 Przed nami 56. Sabałowe Bajania - Festiwal Folkloru Polskiego 2022-08-09 13:56 Odnalazł się 80-letni mieszkaniec Kościeliska 1 2022-08-09 13:37 Tygodnie mijają, a winda w przejściu podziemnym na Krupówkach dalej zepsuta 4 2022-08-09 13:28 Nawozy organiczne - cenne dla warzyw 2022-08-09 12:40 Tatrzański wyścig i fascynacja automobilami. Spotkanie w Okszy 2022-08-09 11:59 Co ma wspólnego matematyka z fantasy? Warto się przekonać osobiście 2022-08-09 11:32 Za nami bajkowe warsztaty z Bajanką i Kicią Kocią
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-08-10 23:08 1. Hej pisiory głupio wam To dopiero początek tęgo co bedzie się dziać ha ha ha Przecież to wasze a juz wam to zabierają ? Czy odwrotnie 2022-08-10 22:27 2. Ale sensacja, haha 2022-08-10 22:25 3. Polecam każdemu. Nie jest to tania zabawka bo dobry quad i osprzęt to blisko 100 tys zł ale frajda, możliwość poznania natury z bliska i często współpraca z partnerem daje niesamowita satysfakcję. 2022-08-10 22:22 4. Przy tak śmiesznie niskich karach to ten proceder się nigdy nie skończy. 2022-08-10 22:05 5. Trza czymś w piecu palić przecież. Wolicie drzewem czy śmieciami? Takie pytanie mam... 2022-08-10 22:04 6. Lasu nie będzie, za to będą apartamentowce .Zróbcie sobie spacer na ul.Tuwima u góry w głębi powstaje dom jednorodzinny z wynajmem pod pokoje gościnne,taka jest informacja. Cała działka zabetonowana ,w/g mnie chyba 2 piętra w dół ,ciekawe jak będzie wyglądała góra tego domu jednorodzinnego.Gdybym miał taką budowę obok i widział ten ogromny dół to bałbym się ,że zagrozi to bezpieczeństwu. Kto wydaje takie pozwolenia? Kto chce zniszczyć Zakopane do reszty? 2022-08-10 21:58 7. @Piotr, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili ! 2022-08-10 21:55 8. "ty wole" narciarze chyba z Czech ? 2022-08-10 21:47 9. Robi wrażenie. I od razu nasuwa się uwaga - ojciec zrobił bez sensu ruszając od razu za synem porwanym przez lawinę. Jemu nie pomógł, bo w takiej sytuacji nie da się pomóc - a sam mało życia nie stracił. Jeśli jest się we w miarę bezpiecznym miejscu, trzeba zachować spokój i poczekać aż lawina zejdzie, wezwać pomoc i dopiero wtedy ruszać samemu do akcji. 2022-08-10 21:36 10. Mój przyszły mąż też jest Policjantem. Oprócz tego, że go bardzo kocham, to również szanuję i podziwiam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka