Reklama

2022-08-12 17:30:46

Reklama

Zakopane

Wojna na Krupówkach

Reklama

Wyłamane witryny sklepowe, zniknęły stroje regionalne za 150 tysięcy, a wjazd na podwórko zablokował duży bus.

Sceny niczym z gangsterskiego filmu rozegrały się na Krupówkach pod numerem 34. W piątek o piątej rano w przejazd między dwoma budynkami wjechała furgonetka. Wysiadło z niej kilku mężczyzn i rozpoczęli demontaż żaluzji antywłamaniowych. - Poobcinali skoble do gablot, zabrali cały towar, ubrania regionalne wpakowali do worków i odjechali - mówi rozgorączkowana Dorota Duda-Chrzan. - Potem, jak zjawił się mój mąż, to kierowca najechał na niego od tyłu. Męża zabrało pogotowie do szpitala

Jan Chrzan handlował w tym miejscu od 20 lat. To wąski przesmyk między dwoma budynkami. W jednym lody i inne słodkości. W drugim zapiekanki i turecki kebab. Na ścianach budynków po obu stronach drogi rozbite i zdewastowane drewniane gabloty. Mocno zawężają przejazd na podwórko i do stojącego w oficynie budynku, który dopiero co został odremontowany. Między nimi wciąż zaparkowany "na styk" biały bus. O przejściu nie ma mowy, mysz ledwo się przeciśnie.  

Zatarasowana droga wjazdowa na podwórko należy do trzech właścicieli. - Sąsiad w brutalny sposób zdewastował nam elewację - twierdzi Ludwik Kamasiński, jeden z właścicieli drogi. Dodaje, że akcja nad ranem była po to, by w odnowionym budynku na podwórku uruchomić restaurację, a w przejściu ustawić stoliki. Tak by przechodnie z Krupówek widzieli, że w głębi podwórka jest nowy biznes. 

- Ja mam nad restauracją mieszkanie i dostęp do niego tylko od podwórka - mówi Małgorzata Wojciechowska, druga z trójki współwłaścicieli spornej drogi. Podkreśla, że przy takiej blokadzie, gdy coś się stanie, na tyły nie wjedzie ani straż, ani inne służby ratunkowe.

Próbowaliśmy porozmawiać z właścicielem kamienicy i restauratorem, który ma wydzierżawić od niego lokal od strony podwórka. Drzwi zamknięte na cztery spusty. Nikt nie reagował na wołanie. Właściciel nie odebrał też telefonu. Dopiero po kilku godzinach skontaktował się z redakcją. I przysłał nam swoje wyjaśnienia. Zabronił jednak cytować swoją wypowiedź i podawać nazwisko. Wyjaśnia, że już rok temu rozmawiał z Janem Chrzanem, że trzeba zakończyć współpracę. I na handel w przejściu nie ma miejsca. Bo przez rozłożony towar i dobudowane do ścian witryny ciężko jest wjechać na podwórko. Dlatego w sierpniu 2021 roku wycofał swą zgodę na handel. A w maju tego roku wyznaczył termin usunięcia gablot do 10 czerwca. 

- Tak, przysłali nam pismo od adwokata, że będzie rozbiórka. Ale jak mieliśmy wziąć towar, skoro przez dwa tygodnie blokował nam wjazd? Nie dało się nawet otworzyć witryn - zaznacza Dorota Duda-Chrzan. Jej mąż uważa, że został okradziony. Straty oblicza na 150 tysięcy złotych. Jednak przeciwnik zapewnia, że o żadnej kradzieży nie ma mowy. Towar został zabezpieczony i jest do odebrania. Pod pewnymi warunkami. 

Jan Chrzan podkreśla, że piątkowa akcja to zemsta. Za to, że w sądzie nie zeznawał na korzyść właściciela kamienicy. 

 Bo od 14 lat w sądzie toczy się postępowanie rozgraniczeniowe dla działki dojazdowej między trzema rodzinami. - Przecież w sądzie trzeba mówić tak, jak jest. Skąd ja mam wiedzieć, czyja jest działka? Ja tu tylko chciałem handlować do końca sezonu, żebym mógł zapłacić wszystkim za to miejsce. Skoro tak bardzo chciał mnie usunąć, to czemu do maja brał ode mnie pieniądze? - dziwi się Jan Chrzan. Jego adwersarz przypomina, że nowy najemca zastrzegł sobie prawo swobodnego dojścia i dojazdu do wyremontowanego budynku w podwórku. I że wymagany przepisami prawa budowlanego przejazd to trzy metry. Gabloty zawężały go o dobre pół metra. Zupełnie inaczej tłumaczy też rzekome potrącenie Jana Chrzana. Wyjaśnia, że mężczyzna rzucił się specjalnie na maskę, by zrobić z siebie ofiarę. 

- Na szczęście mamy nagrania z kamer. Przekazaliśmy je policji kryminalnej - poinformował nas pasierb Jana Chrzana we wtorek. 

Policja potwierdza, że wezwania pod adres Krupówki 34 mnożą się w ostatnim okresie. - Tylko przez ostatni miesiąc mieliśmy takich wezwań dziewięć - podlicza aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. - Dotyczyły blokowania drogi, uniemożliwienia otwarcia witryn handlowych, nieprawidłowego parkowania, zablokowania dojazdu do sklepu. A ostatnio potrącenia bądź rzucenia się na maskę.

Rzecznik zapewnia, że policja przyjmuje wszystkie zgłoszenia. Z każdej interwencji sporządza notatki, które są podstawą do prowadzenia dochodzenia policyjnego. - Nasze każdorazowe interwencje są nagrywane. Możemy je przekazać sądowi. Jako że rzecz dzieje się na terenie prywatnym i wobec toczących się postępowań sądowych, to tyle, co mogę powiedzieć na ten temat - podsumowuje Roman Wieczorek. Dzielnicowy, któremu podlegają Krupówki, stara się prowadzić mediację między zwaśniony stronami. Póki co bez skutku.

Rafał Gratkowski

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rysiaczek 2022-08-13 14:48:18
W gre wchodzi kebab.
czopek 2022-08-13 11:56:24
Najważniejsze, że Rada Miasta na czele z Sołtysem i rodziną zadowoleni. Niech żyje drewniany napis Zakopane z widokiem.
as 2022-08-13 00:06:21
z tekstu wynika ze nikt nie dal nikomu lapowki i sprawa toczy sie zwyklym trybem
111111 2022-08-13 00:04:53
NO WLASNIE O TO CHODZI W SADZIE ABY SIE PROCESOWAC TYLE LAT
SAD,SZPITAL,KOMENDA TO TAKI SAM BIZNES JAK HOTEL CZY KARCZMA
SEDZIA MUSI PAPU, LUBI MERCEDESY A NA BIZNES NIE MA GLOWY, PODOBNIE PROKURATOR
A WIEC TO TAKI EXTRA SWIAT ,TAKA STRUKTURA MAGMA EXTRA RZECZYWISTOSC A I JESZCZE ADWOKAT SYN TEZ MUSI ZAROBIC CO NIE:)
Gregory 2022-08-12 22:34:40
Popieram wszystko co zmniejszy ilość badziewia w tym mieście, ilość straganów przekształcających nasze miasto w slamsy i generalnie wszystko co spowoduje że będzie tutaj piękniej. Niestety te stragany, to badziewiarstwo, ta ilość tego chłamu powoduje że to miasta staje się ciężkie do zniesienia.
Brooklyn 2022-08-12 21:28:54
Stroje.

Zgadza się stroje, tylko tyle że nie regionalne.
Tylko stylizowane, a to spora różnica.
Zakopane pada na pysk.
Przykra prawda niestety .
as 2022-08-12 21:21:47
na zdjeciu 4 zmeczonych, dojrzałych ludzi w scislym centrum fabryki zarabiania pieniedzy -potoczna nazwa Krupówki.
Zarząd Komisaryczny, negocjator, egzorcysta i odrobine pokory z alkocholem.
zyjemy w piekle. Tego juz sie nie da przypudrowac i zagluszyc.
Trzeba działać.
Sad, prokuratura,straz miejska to jakis nierealnuy Twór.
Panie wieczorek jezdzicie i nic z tego nie wynika, awiec interwencje nic nie dają!
jezdzicie do 3 kubki i nic z tego alke to nie tylko wasza wina gorszy sąd i prokuratura.
Ale zeby nie jojcec juz jak stara baba:
Zakopane to nasze lustro, co sie w nim odbija widac za oknem!
Jestesmy czescia i tworzymy ten kisiel wspolnie.Tygodnik Podhalanski niepotrzebnie zadaje sobie tyle trudu. Co rok to samo.
wystarczy archiwum i zmienic daty:
korki, wypadek,awantura,reklamoza...
111111 2022-08-12 21:13:38
Jak, przez 14 lat można się procesować. !!..? Jak, przez 14 lat można nie rozwiązać tego sporu.?!? I co dalej,? kolejne pokolenie też będzie się procesować ? Co się ludzie z wami dzieje.?
qaz 2022-08-12 21:06:33
@Draculo Panie - w tym raju kapitalizmu dość łatwo nawrócić się na socjalizm :):):) Jeśli nie należy się do górnych 10% :):):) Od pucybuta do milionera - nie dotyczy każdego robiącego nadgodziny :):):) Na osłodę skutery i rowery :):):)
Jasiyyk 2022-08-12 20:17:40
Najwyższa pora zmienić nazwę tego miasta.
Co proponujecie.
Ja Miasto Marzeń.
Draculo Panie 2022-08-12 20:15:05
To jest naz dramat. Jeździmy mercedesami klasy S ale po paskudnym oscypkolandzie.To jest coś, czego nikt nie zauważa.Mamy pieniądze, nasze dzieci trenują narciarstwo alpejskie, kupujemy kamery i wakacje egzotyczne a co tam..
Ale nasze życie codzienne odbywa się w zgwałcenie,skonfliktowanym,obsikanym,obrzyganym,zdewastowanym ,zakorkowanym, pełnym smogu,pijatyk,libacji itd itd cieniem czy raczej karykaturom dawnego Kurortu Zakopane.
Gdy na spacerze wczorajszym zobaczyłem namiot cyrkowy na Olimpie, strzelnicę płać postojowy i zdezelowane autka dla dzieci zrozumiałem że nawet nie rozumiemy jak bardzo pokarał nas los.Zyjemy w piekle marzeń.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARZA/RKĘ ŚNIADANIOWEGO w małym hotelu 4* w Zakopanem. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792 276 261
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy POKOJOWĄ w małym hotelu 4* w Zakopanem. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 889 949 381
 • PRACA | dam
  OSOBA/FIRMA DO PROWADZENIA KOMPLEKSOWEJ OBSŁUGI DOMU WCZASOWEGO W ZAKOPANEM - 9 pokoi. socjalny@mpk.krakow.pl. tel.: 12 254 10 28
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Austria oferty dla murarzy, cieśli, stolarzy, elektryków, hydraulików i dekarzy z j. niem. Zarobki do 2500,00 eur na rękę/m!. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • SPRZEDAŻ | różne
  AKORDEON GUZIKOWY gryf B. AKORDEON KAWISZOWY 96 bas. ORGANY KOŚCIELNE ELEKTRYCZNE. NOWE PIANINO białe. Gołkowice. 531 402 576.
 • SPRZEDAŻ | różne
  FIAT PANDA. 531 402 576.
 • PRACA | dam
  ZLECĘ SZYCIE KOŻUCHÓW, KAMIZELEK. MOŻLIWA PRACA NA MIEJSCU LUB W DOMU. 504 028 073.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH - bez doświadczenia - okolice Zakopanego - 694 057 523.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIĘTA GOŃCZY POLSKI z rodowodem, po rodzicach polujących. 880 474 992.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Recepcjonistę / Recepcjonistkę. Tel.: 725 300 377, e-mail: rekrutacja.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  Sklep spożywczy w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCÓW. Umowa o pracę. Praca co 2-gi dzień lub codziennie, do uzgodnienia. 601 746 502, 665 00 34 35.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MALARZA, FLIZIARZA, MURARZA. 601 508 736.
 • MOTORYZACJA | inne
  DO WYNAJĘCIA GARAŻ W BUDYNKU PARADISU (ZAKOPANE). Wjazd od Sabały. 515 928 992.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM PAWILON HANDLOWY - NOWY TARG. 517 600 205.
 • PRACA | dam
  POSZUKUJE PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH: POMOCNIKÓW i MURARZA. Praca na terenie Zakopanego. 880 721 870.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ EKIPĘ MURARZY, CIEŚLI. 669 803 347.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ POMOCNIKA , MURARZA, CIESLĘ, ZBROJARZA. 669 803 347.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody MONTAŻYSTA (FILIGRANY BETONOWE). Możliwość przyuczenia. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC, miejsce pracy: Stare Bystre, tel.18 26-137-32.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJME 5000M PLAC + KONTENER ---- MIEJSCOWOŚCI : ZĄB. 600011905 salamandra, 16 dennykojda@gmail.com
  Tel.: 600011905
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO - GARBARSKIEGO NOWY TARG. PRACA CAŁY ROK. ZATRUDNIĘ KRAWCOWĄ - SZYCIE NA MIEJSCU LUB CHAŁUPNICZO. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK KONFERENCYJNY w Zakopanem zatrudni KELNERKĘ na umowę zlecenie. Praca całoroczna. 664 417 314.
 • USŁUGI | budowlane
  WIERCIMY POD SŁUPKI OOGRODZENIOWE I NIE TYLKO. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU. 504163439 BIURO@MAJERCZYK.PL
  Tel.: 504163439
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię NIEWIELKI DOM NA DZIAŁCE DO 10 arów - do zamieszkania - okolice Zakopanego do 15-17 km. Tel. lub sms: 884 284 375
 • PRACA | dam
  Praca na budowie, docieplenia, remonty, budowa od podstaw, na terenie Zakopanego i okolicy. 500160574 ul. Bulwary Słowackiego nr. 20, 20 Chrobak.urb@gmail.com
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • PRACA | dam
  ATRANS TRANSPORT. Poszukujemy KIEROWCY kategorii C+E, z doświadczeniem lub bez. Transport krajowy i międzynarodowy, głównie Rumunia. Jazda pojazdami wyłącznie EURO VI. Współpraca ze spedytorami będącymi dyplomantami jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Więcej informacji pod numerem telefonu: 723 555 111.
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-09-30 10:59 Inflacja znowu bije rekordy 1 2022-09-30 10:15 Fatalna pogoda w Tatrach. Deszcz, mgły, a na najwyższych szczytach śnieg 2022-09-30 09:34 Szczawnica w deszczu, ale i tak jest pięknie 2022-09-30 09:30 Spotkajmy się na styku kultur 2022-09-30 09:00 Uwaga kierowcy utrudnienia drogowe w Bańskiej Wyżnej 2022-09-30 08:30 Bieg Hasiora i Weekend Seniora. Muzeum Tatrzańskie zaprasza 2022-09-30 08:00 Prace idą pełną parą 1 2022-09-29 21:50 Wędruj z mapą po Szlaku Kultury Wołoskiej 1 2022-09-29 21:20 Tatry, jazz i Agnieszka Osiecka, hity estrady w nietypowych aranżacjach 2022-09-29 20:45 Szczawnica wieczorową porą 7 2022-09-29 20:30 Turystka ze złamanym podudziem 2022-09-29 20:02 Europejski Gronków 2022-09-29 19:30 Hipnotyzująca historia o sile i kruchości. Konkurs dla czytelników 2022-09-29 19:15 Piwnice w Jaszczurówce można suszyć, czytelnicy dziękują za pomoc 2022-09-29 18:59 Ekologiczny piknik 3 2022-09-29 18:30 Oszukany na akcje Orlenu 6 2022-09-29 18:15 Ta Noc Bibliotek musi się powieść 2022-09-29 17:45 Wybory samorządowe pół roku później 7 2022-09-29 17:18 Pieniny deszczowe, ale piękne 2022-09-29 17:00 Uważaj na oszustów. Znów grasują pod Tatrami 2022-09-29 15:57 Atak Andrzeja Bargiela na Mount Everest wstrzymany 1 2022-09-29 15:40 Mąki bezglutenowe - rodzaje. Z jakich roślin powstają mąki bez glutenu? 2022-09-29 15:05 Krupówki po sezonie wcale nie świecą pustkami 2022-09-29 14:00 Dolar nadal powyżej 5 złotych. Ile dokładnie kosztuje na Krupówkach? 16 2022-09-29 13:13 Święto Buka w Gajówce Mikołaja 2022-09-29 13:00 Droga Łosie - najgorsza na Podhalu (ZDJĘCIA, WIDEO) 7 2022-09-29 12:00 Debatują nad przyszłością gazet 6 2022-09-29 11:00 Więcej światła 2022-09-29 10:57 Jak domowymi sposobami poradzić sobie z katarem u dzieci? 2022-09-29 10:05 Obwodnicy przybywa z każdym dniem (WIDEO) 1 2022-09-29 10:00 Zadbaj o zdrowie jelit 2022-09-29 09:53 211. Wieczór na Harendzie. Emily Dickinson 2022-09-29 09:00 Dziś słońce nie pojawi się na niebie. Trudne warunki turystyczne w Tatrach 1 2022-09-29 08:00 Klub KS Zakopane współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Sportu. Gdzie będą grali? 2022-09-29 07:00 Choinka bez wyroku. Czy prokuratura boi się postawić zarzuty wiceburmistrzowi Zakopanego? 2 2022-09-28 21:47 Jazzowe święto na Kalatówkach (WIDEO) 2022-09-28 21:12 Dzwoni aspirant Grad - uważajcie na oszusta 7 2022-09-28 20:26 Po 15 latach Edward Wlazło odchodzi ze stanowiska komendanta Straży Parku Tatrzańskiego 18 2022-09-28 19:43 Zielony rynek zniknął, a władze nie wyznaczyły miejsca na plac targowy 8 2022-09-28 18:59 Pole krowich trupów 2022-09-28 18:25 Ratownicy GOPR i strażacy znaleźli ciało mężczyzny 2022-09-28 18:19 Wypadek w Piekielniku. Droga była zablokowana. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA) 2 2022-09-28 18:19 Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w Zaskalu. Podczas egzaminu na prawo jazdy zginęła 18-letnia kursantka 10 2022-09-28 17:50 Kończą się prace budowlane przy nowej przystani w Szczawnicy 1 2022-09-28 17:38 To będzie już 38. Babiogórska Jesień 2022-09-28 17:36 Uważaj komu wyjawiasz swoje mroczne tajemnice... Konkurs dla czytelników 2022-09-28 17:20 Wielki Kiermasz Ciast Domowych - charytatywna akcja dla sąsiadki 2022-09-28 17:15 O godz. 4 rano Andrzej Bargiel wyruszył na szczyt Mount Everestu (WIDEO) 1 2022-09-28 16:45 Kolejne oszustwa na węgiel 2022-09-28 16:44 Jeszcze nigdy nie płaciliśmy tyle za dolara 27
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-09-30 10:32 1. Główny Urząd Statystyczny podał szybki szacunek inflacji we wrześniu. Wynika z niego, że wskaźnik ten wyniósł 17,2% Brawo PIS. Jarosław Jarosław Jarosław 2022-09-30 10:20 2. @to już nie Polska - przeleć po Interii. Wajha przestawiona, narracja zmieniona. Zresztą aklamacja ws reparacji potwierdza to. Jak usłyszałem Radka to zdębiałem, ale się chłopu wyrwało :):):) Zobaczymy ile teraz nowa miłość będzie nas kosztować, nie ma darmowych obiadów. 2022-09-30 08:58 3. No to mamy. Pisowcy zajumali Getinbank. Nie chciał Czarnecki dać 40 mln łapówki to przyszli po niego po kilku latach. Trzymajmy sie za portfele bo PiSbolszewia zacznie za chwilę nacjonalizować nasze ciężko wypracowane majątki. 2022-09-30 08:56 4. @ blitzo, oczywiście, że cement kupowaliśmy bezpośrednio z huty, z Nowej Huty. 2022-09-30 08:45 5. Do tej rozrywki dodam, ze zapuszczam brodę bo tym badziewiem z N nożykami nie da się golić. Co tu nie gęgać większość facetów również z polityki ma brodę. 2022-09-30 08:43 6. Gratuluję pracy doktorskiej o mandatach w parku. Doktorat się należy. Można by też dopisać rozdział o nielegalnym wydeptywaniu ścieżek poza szlakiem wyznaczonym. To byłby już nobel! A co się należy żołnierzowi za oddawanie odznaczeń rządowych w czasie wojennym? Jakiś medal za tak odważny czyn buntu będzie? 2022-09-30 08:41 7. @dziadeek i Dyzma z Orlenu dwaj GENIUSZE :) 2022-09-30 08:16 8. Pięknie dziękujemy w imieniu mieszkańców, parafian i turystów za nagłośnienie tych bulwersujących działań wójta. Dzięki interwencji wielu wspaniałych Osób, pod wpływem opinii publicznej, wójt wyłączył parkometry. Niestety, wydarzenia związane z próba bezprawnego pobierania opłat na parkingu przy ul. Sobieskiego, dobitnie prezentują butę, arogancję oraz imperatyw p. Jana Dydy do sprawowania pełni władzy, bez kontroli oraz nadzoru. A faktycznie jedyną obiektywną przesłanką potwierdzającą przekonanie wójta o Jego nadrzędności i wyjątkowości jest tylko przypadek oraz łut szczęścia, wynikający z faktu że obecna administracja centralna przekazuje środki do tzw. przychylnych sobie miejscowości. Dlatego Krościenko się zmienia, ale czy obecny wójt pełni w tym jakąkolwiek znaczącą rolę? Czy te zmiany mają realnie pozytywny wpływ na mieszkańców oraz czy są optymalnie i efektywnie realizowane? Pytania te są retoryczne, a najlepszą odpowiedzią, są ostatnie, nieudolne działania związane z wprowadzaniem odpłatności na parkingu (przez 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę), pomimo że od września do maja ten parking (nawet bezpłatny) jest od godzin popołudniowych praktycznie pusty. Z kolei egzekwowanie w godzinach nocnych obowiązku wykupienia postoju, jest nierealne. Słynna już "Pani z księgowości" (o której mówił podczas sesji wicewójt) nie poradzi sobie z kontrolą parkingu o 1:00 w nocy (a odpłatność 24h do tego zobowiązuje). No chyba że wójt zatrudni w systemie zmianowym pracowników, którym powierzy ten obowiązek. Tyle tylko, że wtedy te działania będą już nie tylko absurdalne z perspektywy hamowania rozwoju gminy, utraty osiągniętej przewagi nad gminami sąsiadującymi, drenowania kieszeni mieszkańców ale przede wszystkim interesu finansowanego samego urzędu gminy, który poniesie koszty niewspółmierne do przychodów. Co więcej, w miejscu przeznaczonym do parkowania na obrzeżach gminy wójt wprowadza opłaty, żeby naturalnie przenieść samochody na sąsiednie ulice, bliżej centrum (Kościuszki, Wędkarzy itp.) gdzie postój jest bezpłatny, chociaż realnie utrudniający poruszanie się pojazdów w ruchu. I właśnie taka to logika, mądrość i roztropność Pana Wójta, widoczna we wszystkim w co się zaangażuje. 2022-09-30 08:14 9. Zgadzam się z Tobą @tojuż nie Polska. Miałem przed wypadkiem z NordSteam napisać, że w Europie wybuchnie rewolucja i nad nią załopoce flaga na kolor czerwony. Fajnie że są tacy, którzy mają zbieżność myśli. Najgorsze jest to, że mieszkańcy nad Wisłą robią za konia trojańskiego i to nie ma nic wspólnego z ideami Solidarności.Dzięki za komentarze. 2022-09-30 08:02 10. @sp, skoro Orlen nie jest polską firmą, to PO co ryja i mordy drzecie, że PiS sprzedaje narodowy (polski) majątek. Już sami nie wiecie co pie.......cie, i tak jest od lat!
2022-09-17 13:01 1. To raczej nowa "Bukowianka". Ta droga przecież nie będzie prowadzić do Zakopanego. Zakopane zostało obronione przed godną komunikacją. 2022-08-21 19:28 2. byw, tak jak w '39-'45r. w Niemczech, wszyscy służyli w tej formacji. 2022-08-21 17:33 3. Błąd merytoryczny, osoba która napisała ten tekst nic nie zrozumiała. Rad i radiologia niewiele ze sobą mają wspólnego. Dzięki Profesorowi możliwy był rozwój leczenia radem (radioterapii), a nie rozwój radiologii. 2022-08-15 14:41 4. To taki slowny lojotok. 2022-08-13 21:46 5. Polska armia zmieściła się na jednym rynku. A ! jeszcze orkiestra. 2022-08-12 10:21 6. Godali, ze od tego radu ludziska umiyrali na raka wokoło, jedyn w drugiego, a terozki o tym cicho.... 2022-07-17 06:36 7. Mozna robić cepeliadę z góralszczyzny ale bez przesady....No i jeszcze sołtys na dzień dobry...ŻENADA! 2022-07-13 12:18 8. Wielkie dzięki Autorce za pokazanie pięknych krajobrazów jeszcze niezeszpeconych niewłaściwą zabudową. Złoty cielec tam jeszcze nie zagościł tak jak na Podhalu i już w pewnej mierze na Orawie. Spieszmy się podziwiać te unikalne widoki zanim zniszczy je ludzki egoizm, bezguście, udawana niemoc urzędników, pazerność i konsumpcjonizm w globalistycznym wydaniu. Nie pozwólmy zniszczyć regionalnych tradycji, których częścią jest rolnictwo, hodowla i pasterstwo. Jakaś nadzieja może płynąć ze Spisza! 2022-07-01 02:18 9. oto strona na której można kupić książkę. Pozdrawiam! https://wydawnictwoarva.v.1cart.eu/pl/offer 2022-06-22 13:07 10. Ks.Tischner się w grobie przewraca
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP