Reklama

2022-09-14 17:59:03

Reklama

Biały Dunajec, Gliczarów Górny

Mieszkańcy Białego Dunajca znowu bez wody. Skażone dwa wodociągi

Kolejny już raz mieszkańcy części gminy Biały Dunajec nie mogą korzystać z wodociągów.

Poprzednie skażenie miało miejsce w czerwcu, a wcześniej podobne  sytuacje zdarzały się wiele razy. Tym razem sprawa dotyczy wodociągu Dunajec Górny i budynków przy ul. Skupniowej od 1 do 17 oraz Miłośników Podhala i Piłsudskiego, a także wodociągu "Jurzyści Stołowe" w Gliczarowie Górnym  (ul. Jurzyste, ul. Wierchy od nr 123 do końca, przysiółek Stołowe, ul. Kaniówka).

Komunikaty Sanepidu:

Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym „Dunajec Górny” w Białym Dunajcu (ul. Skupniowa od 1 do 17, ul. Miłośników Podhala, ul. Piłsudskiego)
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Biały Dunajec, zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu  publicznego „Dunajec Górny” w Białym Dunajcu (ul. Skupniowa od 1 do 17, ul. Miłośników Podhala, ul. Piłsudskiego), że w dniu 14 września 2022 roku, w związku ze stwierdzonymi przekroczeniami w wodzie pitnej wydał decyzję o stwierdzeniu braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego „Dunajec Górny” w Białym Dunajcu.
Woda nie nadaje się do spożycia
Punkt zastępczy poboru wody będzie znajdował się przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Białym Dunajcu przy ulicy Miłośników Podhala 23

Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym „Jurzyści Stołowe” w Gliczarowie Górnym
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Gliczarów Górny, zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu  publicznego „Jurzyści Stołowe” (ul. Jurzyste, ul. Wierchy od nr 123 do końca, przysiółek Stołowe, ul. Kaniówka), że w dniu 14 września 2022 roku, w związku ze stwierdzonymi przekroczeniami: w wodzie pitnej wydał decyzję o stwierdzeniu braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego „Jurzyści Stołowe” w Gliczarowie Górnym.
Woda nie nadaje się do spożycia i do celów sanitarnohigienicznych


Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ferdek Kiepski 2022-09-16 12:44:35
Od wódki częste smutki, a od wody człek zdrowy i młody.
ewelinaa 2022-09-15 15:47:15
Problem z jakością wody jest w całej gminie.Ja akurat mieszkam w Dunajcu Dolnym i dwa tygodnie temu u nas woda nie nadawała się do spożycia.W każdej miejscowości są problemy.
Wszędzie śmierdzi szambami czy to Sierockie ,Gliczarów Dolny czy Górny nie wspominając o Białym Dunajcu.
Problemem jest to że Wójt i Radni mają to gdzieś że my i goście się trują zamiast coś z tym robić będą budować Amfiteatr (kolejny budynek na utrzymaniu Gminy)
Czy jest ktoś rozumny w tej Gminie ?
Wót i Radni napewno NIE!
lodożerca 2022-09-15 14:50:14
@zła "Może WIOŚ się w końcu obudzi i z kontrolą do Gminy w końcu wpadnie???"

A napisałaś zawiadomienie? Jeśli nie to już mogę Ci odpowiedzieć: NIE OBUDZI SIĘ I NIE WPADNIE!!!

Zacznij pisać pisma urzędowe zamiast komentarzy.
zła 2022-09-15 13:13:58
Ciekawe czy właściciele pensjonatów na Stołowym i Jurzystych poinformowali swoich gości, że nie mogą pić wody i myć się a parkingi rano były pełne samochodów i nawet autokar stał, pewnie czekają aż goście wyjadą i w domach rozstroju żołądka dostaną a jeżeli będą mieli to nieszczęście, że u nas w górach ich dopadnie i zapytają co mogło im zaszkodzić to gaździny wzruszą ramionami i stwierdzą, że pewnie sami to z domów przytargali i może jeszcze nas tym zarażą o skażonej wodzie nikomu nie wspomną albo skłamią, że to nie ich wodociąg albo, że oni z własnej studni wodę biorą. Ci co wylewają szamba na pola trują siebie i innych i czują się bezkarni bo im Wójt na to pozwala!!!!!!
Może WIOŚ się w końcu obudzi i z kontrolą do Gminy w końcu wpadnie???
alek 2022-09-15 12:54:36
Stołowe i Jurzyste wszyscy bez wyjątku mają rury wypuszczone na łąke a potem to spływa do potoku, 21 wiek, to jest nie dopomyślenia gdzieś indziej w Polsce. Chciwość ludzi plus bezczynność wojta i radnych i mamy wstyd na całą Polske. Naprawde ludzie przestaną przyjeżdzac do Gliczarowa a z tego większośc żyje
czysta woda 2022-09-15 10:48:13
Bareja i jego Miś wiecznie żywy

- Powiedz mi, po co jest ten AMFITEATR?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten AMFITEATR? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest AMFITEATR na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym AMFITEATREM? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest AMFITEATR społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
A ode mnie.
Po co jest komu czysta woda?
wesoły Darek 2022-09-15 09:52:50
@wyborca. Na wsi zawsze na radnego proponuję się głupszego od szefa jakiejś organizacji lokalnej. Taki radny jest potrzebny żeby kiwał główką jak ten piesek na tylnym podszybiu kiedyś we Fiacie 125p.
wyborca 2022-09-15 09:27:48
Przede wszystkim walnąć pięścią w stół radnego. Wy go wybieraliście i on Was reprezentuje. Nie po to go wybraliście żeby wiele spraw załatwił SOBIE na skróty.
lodożerca 2022-09-15 09:02:23
Hehe, Biały Dunajec... no co Wy? Nie wiecie kto truje? Może sami też spuszczacie szambo do rowu? Nie macie szmaty i pianki? Nie umiecie pisma do WIOŚ napisać? O wójcie zapomnijcie bo to funkcja reprezentacyjna a nie wykonawcza. Wójt się uśmiecha a Wy macie płacić i nie narzekać.
anka 2022-09-15 07:59:30
Amfiteatr to jakiś kompletnie odjechany pomysł niech się nasza władza zajmie istniejącymi ośrodkiem kultury w naszej gminie. ludzie w ośrodku i w bibliotece stają na głowie żeby placówki funkcjonowały jak najlepiej ale budynek ośrodka kultury to kompletny syf brak parkingu, smród z kanalizacji, obskurne śmierdzące toalety, zapuszczone pomieszczenia a nasz Wójt amfiteatr chce nam zafundować trzeba pogratulować rozmachu. W naszej minie PRIORYTETEM jest kanalizacja i tylko to powinno interesować naszego Wójta i Radnych.
Do @zniesmaczony jakoś nie za bardzo młody i aktywny radny wykazuje się w najważniejszych kwestiach a kadencja się powoli kończy i spektakularnych inwestycji nie widać. Aktywność na FB to jeszcze nie wszystko co nam przyjdzie z przekopiowania informacji o skażonej wodzie czysta się od tego nie zrobi.....
chuck noris 2022-09-15 07:05:21
Jest wspaniale, Co wy chcecie od naszego Wójta Andrzeja Jacka Nowaka.
Rada od przyklepywania durnych pomysłów.
Czy jest jakiś sołtys? Bo jakoś nic nie słychać o jego działalności.

Po co nam w tej Gminie???
Przedszkole -którego nie ma ale ciągle jest w planach.
Czysta woda w wodociągach- ścieki i syf tez się da pić
Kanalizacja- puści się do rowu albo do burzówek
I tak dalej....................................................................

Ale
Remontuje się drogi które 10 lat temu był remontowane bo ktoś odebrał fuszerkę
Buduje się amfiteatr za 3mln zł bo co tam woda i kanalizacja
I tak dalej......................................................................
Tu jest wszystko postawione na głowie.
babcia 2022-09-15 00:21:31
Dzięki sejmowi J.N. będzie panował jeszcze dwadzieścia miesięcy, a dzięki mieszkańcom gminy jeszcze pięć lat razem coś ponad sześć i pół roku ha ha ha smacznego !
daniel 2022-09-14 21:22:54
Byłem w Gliczarowie Górnym na Stołowych ostatnim latem, smród okropny, piękne pensjonaty, dlaczego tych ludzi nie stać na szczelne szamba? chciwość...
Kultura woejska 2022-09-14 20:18:14
@ewelinaa. Amiteatr jest potrzebny do uroczystości religijnych.
zniesmaczony 2022-09-14 19:48:04
Przy najbliższych wyborach zmienić Wójta, starych dziadków z Rady na młodych prężnych Radnych. Widze kandydata z Rady na stanowisko Wójta, młody aktywny, każdy wie o kogo chodzi.
załamana 2022-09-14 19:45:55
To wszystko to jakiś żart ma rację jondruś wszyscy udają, że coś robią a my średnio raz w miesiącu mamy w gminie skażoną wodę Wójt nie widzi autokarów pod pensjonatami i braku kwitków za wywóz szamba i jak widać nikt nie jest go w stanie zmusić do jakiegokolwiek działania w tej kwestii. Może zrobiłby sobie spacer razem z radnymi i pracownikami Urzędu po łąkach i odkrył na nich rury od szamb ciekawe czy udawałby zdziwionego co to jest. Może nikt Wójtowi nie powiedział, że bakterie w wodzie mogą powodować zatrucie pokarmowe i wizytę w szpitalu. Może jakaś duża kara nałożona na gminę byłaby w stanie nakłonić go do zmiany podejścia. Gdzie są odpowiednie służby czy tylko potrafią wydać komunikat o stanie wody i nic poza tym???? Gdzie jest Wojewoda, SANEPiD, WIOŚ, PNB nie piją tej wody to ich to nie obchodzi a co my mamy zrobić? Wyprowadzić się???
ewelinaa 2022-09-14 18:23:38
My pijmy ten syf a Wójt i Radni będą budować Amfiteatr za ponad 3 miliony złotych zamiast zająć się wodociągami !! Np wybudować stację uzdatniania wody.
Ale nasza władza woli się bawić raz w roku w amiteatrze!!!
jondruś 2022-09-14 18:13:12
Ponie Wójcie ścieki ze Stołowego spłynęły z deszczem. A Pon Wójt udaje że nie wie co sie dzieje. Zatrudniliście w Gminie dodatkowo 2 urzędników od środowiska i co się dzieje. Nic. Co 2 miesiące skażenia,, pracownicy udają że coś robią, Wójt udaje że coś robi. Przecież zamiast wydawać niepotrzebnie kasę na niepotrzebne inwestycje typu amfiteatr za 3 mln zł to trzeba zająć się w pierwszym rzędzie wodociągami i kanalizacją.
Niech Pon Wójt popatrzy na Szaflary gdzie w ciągu roku buduje się potężną sieć wodociągową.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA BEZPŁATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • BIZNES
  Do wydzierżawienia PARKING - Dolina Chochołowska - 692 001 268.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KWATERY PRACOWNICZE BLISKO KRUPÓWEK - 1500 zł - 885 70 70 70
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DO SPRZEDANIA MIESZKANIA W ZAKOPANEM - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko RECEPCJI. Stabilna praca w nowo otwartym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: praca@renesans.pl lub tel. 602444734.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS - Murzasichle - 0.65 ha - 600 146 604.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  UDZIAŁ W BUDYNKU - okolice ul. Kościeliskiej. 606 21 01 26
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA - ZAKOPANE, okolice ul. Kościeliskiej, 0.13 ha - 606 21 01 26.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty-Wykończenia/Hydroizolacje budynków. 794 964 176 kacper.piczura@gmail.com
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2024 roku. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby z bliska przyjrzeć się pracy poselskiej i zdobyć praktyczne umiejętności! Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij swoje CV i parę słów o sobie na adres biura:. 535 124 379 https://www.facebook.com/smarduch.weronika/ biuro.smarduch@gmail.com
  Tel.: 535
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kucharza śniadaniowego i pomoc kuchenną do przygotowywania śniadań w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 886 069 224.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Panie Pokojowe do sprzątania nowoczesnych apartamentów w Białce Tatrzańskiej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem + 48 504 428 461.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKOJE 3 i 2-osobowy w Kościelisku Sobiczkowej. 602 66 30 74.
 • MOTORYZACJA | kupno
  Spytek Car Import to wiodąca firma specjalizująca się w imporcie samochodów z USA i Kanady. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji do motoryzacji, zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie zakupu pojazdu. 574852452 SpytekCarimport@gmail.com
  Tel.: 574852452
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PROJEKTANT - INŻYNIERIA ŚRODOWISKA. Osoba po inżynierii środowiska do projektowania w CAD i organizacji budów w branży wodno-ściekowej. Może być bez doświadczenia. Tel 182665928
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KONSERWATORA do nowo otwartego obiektu Białka SPA&Resort. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 888 840 498.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Recepcjonistę do nowo otwartego obiektu w Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv na adres d.zacharko@gorskagrupa.pl lub telefon 698954671.
 • PRACA | szukam
  PRACA DORYWCZA - godzina dziennie po 18-ej. Praca na terenie Nowego Targu, bardziej dla mężczyzny. 501 323 145.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlana Sikora zatrudni kierowców kat B - zaopatrzenie budowy. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych. 602629623
  Tel.: 602629623
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDKĘ HANDLOWĄ POD OSCYPKI, PAMIĄTKI itp. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię Działkę widokową w Kościelisku. 600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy REZYDENTA/REZYDENTKĘ do obsługi apartamentów w Zakopanem. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 666 522 367 lub cv na adres m.komoniewski@gorskagrupa.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska - DZIAŁKA BUDOWLANA, UZBROJONA (prąd, woda) 1420/65 - 8,4 ar. Łączy się z drogą gminną. 608 16 15 16.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem zatrudni na stanowisko: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ. Oferujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju zawodowego. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Sekcją Kadr i Rachuby Płac USOR w Zakopanem. tel. +48 18 20 22 149, e-mail: kadry@klinika.net.pl
 • PRACA | dam
  MAGAZYNIER Zatrudnię pracownika na stanowisko magazyniera. Obowiązki: przygotowywanie zamówień, rozładunek i załadunek samochodów. Atrakcyjne wynagrodzenie. Możliwość organizacji darmowego mieszkania. Praca w Jabłonce 34-482 tel. 503-957-597.
 • PRACA | dam
  Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu w Zakopanem poszukuje osoby na stanowisko DYREKTORA SZKOŁY. Podania należy składać w Biurze Cechu - ul. Gimnazjalna 1 w Zakopanem. Więcej informacji: tel. 501 682 696.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 57 i 53.5 m2, oraz PIWNICA 21 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • PRACA | dam
  Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH, OBSŁUGĘ KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-06-25 21:00 Powrót po latach. Znamy nazwisko nowego komendanta Straży Miejskiej w Zakopanem 2024-06-25 20:15 To nie był szewski, to był strażacki poniedziałek, syrena wyła raz po raz 2024-06-25 19:30 Miasto zanieczyszczone hałasem - problemy z każdej strony 2 2024-06-25 19:30 Jazz w Stacji Kultura 2024-06-25 18:45 Wójt bez absolutorium, wotum zaufania, za to z pensją najniższą z możliwych 1 2024-06-25 18:00 Gdy TOPR leciał na ratunek, matki z dziećmi zrywały się do ucieczki (FOTO) 3 2024-06-25 17:30 W środę kolejne zmiany na skrzyżowaniu Makuszyńskiego i Piłsudskiego 1 2024-06-25 17:00 Biegi zapierające dech w piersiach (wideo) 2024-06-25 16:30 Zmiana organizacji ruchu na ulicach Kasprowicza i Tetmajera 2024-06-25 16:01 Najserdeczniejsze życzenia dla stulatki z Galicowej Grapy 2024-06-25 15:30 Uwaga kierowcy, utrudnienia drogowe w Starem Bystrem 2024-06-25 15:22 Urlop w Polsce - Góry, Morze czy Mazury? 2024-06-25 15:15 Zawodnicy i trenerzy z nagrodami. Szczególne wyróżnienie dla uczennic z SP3 2024-06-25 14:30 Gromy Rocka nad Porońcem, czyli AC/DC na otwarcie sezonu letniego (FOTO) 2024-06-25 13:45 Paliły się bale siana w trudno dostępnym terenie, strażacy dojeżdżali na quadach 2024-06-25 13:30 Sportowcy z nagrodami i stypendiami 2024-06-25 13:00 Barszcz Sosnowskiego niczym las rozrasta się między domami w Szaflarach 2 2024-06-25 12:30 Promocja nowej monografii Zawoi 2024-06-25 12:20 Interwencja służb na ul. Orkana w Zakopanem 2 2024-06-25 12:00 Usunęli usunięcie, by nie usunąć uchwały. Zawieszenie broni w nowotarskiej radzie 2024-06-25 11:30 Orawski dom. O Ludwiku Młynarczyku 1 2024-06-25 11:00 Wystawa Zamoyscy - Spichlerz wartości 2024-06-25 10:23 Czym jest program Czyste Powietrze - jak wziąć w nim udział? 2024-06-25 10:13 Podstawowe badania laboratoryjne - jakie warto wykonać? 2024-06-25 10:00 W ogniu stracili wszystko. Ruszyła zbiórka na pomoc pogorzelcom 2024-06-25 09:00 Dziś piękny dzień bez burz (WIDEO) 2024-06-25 08:00 Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia już otwarte 1 2024-06-24 22:33 Dziecięcy portfelik czeka na właściciela 2024-06-24 22:30 Polscy wspinacze utknęli na drodze na Gerlach 2 2024-06-24 21:37 Burmistrz z zaufaniem, a górale jak Indianie 8 2024-06-24 21:00 Krościenko biegową stolicą Polski 1 2024-06-24 20:00 Ratownicy TOPR testują drona 2024-06-24 19:16 Zmarł Marek Rogalski, znany narciarz, mistrz Polski, instruktor 1 2024-06-24 19:11 Charytatywna aukcja ceramiki i koncert dla Matyldy Żmudy 2024-06-24 19:00 Autobus przeciska się przez tłumy turystów na Gubałówce 4 2024-06-24 18:21 Najlepsza fotografia górska w Wieży Wodnej 2024-06-24 18:00 Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (ZDJĘCIA) 1 2024-06-24 17:30 Podróż do tajemniczego świata ludzkich zmysłów. Konkurs dla czytelników 2024-06-24 17:23 Wójt Białego Dunajca: górale dbają o zwierzęta, tradycję i folklor (WIDEO) 7 2024-06-24 16:39 Ulica Tetmajera w Zakopanem zakorkowana 2024-06-24 16:00 Bycie tyłem do publiczności wydawało mi się lepsze od solowej kariery 2024-06-24 15:35 Tatrzańskie Wagary 2024-06-24 15:00 Spotkania z tatrzańskimi niedźwiedziami 2024-06-24 14:11 Na skrzydłach jachtów - teatralnie nad jeziorem 2024-06-24 14:00 Ratownikom górskim nie udało się dotrzeć do turystki. Musiała zostać na noc w górach 2024-06-24 13:40 Ile czasu idzie przelew na konto bankowe? 2024-06-24 13:00 Zakrapiana czołówka na zakopiance 2024-06-24 12:30 Z Hłaską i przy muzyce 2024-06-24 11:59 Zamknięty przejazd przez skrzyżowanie w Zakopanem i utrudnienia na drodze do Kuźnic 1 2024-06-24 11:00 Zmiany proboszczów - nowi duszpasterze na Podhalu i Orawie 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-06-25 20:19 1. Ja bym proponował rury pozatykać motocyklistom i samochodom tuningowanym . A lotnisko ma blisko 100 lat i mieszkańcy budują swe domy blisko lotniska powinni się liczyć z hałasem. 2024-06-25 20:05 2. Pomieszkali by trochę pod kimś, co się potrafi całymi dniami wyżywać na podłodze z paneli (albo jeszcze gorzej z płytek) położonych na płytach osb bez wyciszenia, to by zmienili zdanie o hałasach z zewnątrz. 2024-06-25 19:59 3. Potrzebny ten cały remont jak k.. majtki. Ale jak się robi nie za swoje pieniądze, to niebo jest limitem. 2024-06-25 19:45 4. Brawo Radni. Czas sprawdzić wyjazdy wójta do Krakowa z jakich były środków, ile i w których dniach bo może się okazać że to najbardziej podróżujący wójt na Podhalu... 2024-06-25 19:41 5. U sąsiada w domkach cztery auta młodych byczków z Ukrainy, od rana chleją i siedzą w bani , nie zauważyłem u nich traumy, no chyba że tak się objawia. 2024-06-25 18:21 6. SZACUN . WIELKIE BRAWA CLA PANA PANIE WOJCIECHU I WSZYSTKICH ZAANGAZOWANYCH W POMOC DLA UKRAINY 2024-06-25 18:07 7. Ja na wczasach za granicą też mam traumę. 2024-06-25 16:07 8. Czytelnik002 to pewnie Lucynka bo ten sam tekst przestawiła na sesji. Ale i ona się przekona jaki burmistrz jest cudowny, tylko w swoim czasie. 2024-06-25 15:57 9. Widzę że Pan Szkaradziński trochę ściemnia wystarczy przejechać się drogą przez Sądel i tam na poboczach drogi jest kilka dorodnych okazów. Wójt robi co może aby winę zwalić na kogo innego. 2024-06-25 15:32 10. Ślimaki w Oscypku z Kremem Truflowym, Bunc z Truflami i Karmelizowanymi Orzechami, Moskol po Parysku z Foie Gras i Sosnowym Syropem, Pierogi z Jagnięciną i Grzybami z Esencją Czarnego Czosnku, Żurek na Zakwasie z Krewetkami i Pistacjami, Polędwica Wołowa z Podhala z Sosem z Wina Bordeaux i Czarnych Porzeczek, Żętyca z Wędzonym Łososiem i Kawiorowym Musem, Pstrąg Tatrzański w Sosie Litworowym, Łój z Niedźwiedzia na Góralskim Chlebie z Dżemem Truskawkowym i Kwiatami Jadalnymi, Tatar z Dziczyzny z Żętycą i Tymiankiem, Zupa Litworowa z Krewetkami i Kiełkami Groszku, Pstrąg Tatrzański w Korzennym Maśle Niedźwiedzim, Sałatka z Litworem, Szparagami i Serem Baranim, Dziczyzna w Sosie z Łoju Niedźwiedziego i Suszonych Śliwek, Żętyca z Płatkami Złota i Migdałami pięć gwiazdek murowane, tylko weźcie to do karty
2024-06-22 16:50 1. Dobrze że wreszcie jest. Ale to i tak o ponad 30 lat za późno. I o to mam pretensje do władz Zakopanego, wszystkich od 1989 roku. 2024-06-10 21:44 2. Super impreza, moje gratulacje. Szkoda tylko że osoba która Wam tyle pomogła została przez was pominięta. Nawet nie usłyszałem od Was dla Pana M G słowa dziękujemy. 2024-05-19 18:55 3. Czyli zaczyna się jazda " bez trzymanki"_ kilku Radnych jest z poprzedniego wyboru ( nic nie robili ) nowi dużo obiecują. Nie wiadomo jakich zastępców będzie miał Burmistrz ( Pani od żółtych wstążek) odpadła...... 2024-04-22 15:13 4. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 5. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 6. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 7. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 8. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 9. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 10. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP