Polecamy
Szykujemy świąteczne wydanie Tygodnika. Już teraz zadzwoń do nas w sprawie życzeń dla swoich klientów tel. 18 2000 000

Reklama

2022-09-14 17:59:03

Biały Dunajec, Gliczarów Górny

Mieszkańcy Białego Dunajca znowu bez wody. Skażone dwa wodociągi

Kolejny już raz mieszkańcy części gminy Biały Dunajec nie mogą korzystać z wodociągów.

Poprzednie skażenie miało miejsce w czerwcu, a wcześniej podobne  sytuacje zdarzały się wiele razy. Tym razem sprawa dotyczy wodociągu Dunajec Górny i budynków przy ul. Skupniowej od 1 do 17 oraz Miłośników Podhala i Piłsudskiego, a także wodociągu "Jurzyści Stołowe" w Gliczarowie Górnym  (ul. Jurzyste, ul. Wierchy od nr 123 do końca, przysiółek Stołowe, ul. Kaniówka).

Komunikaty Sanepidu:

Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym „Dunajec Górny” w Białym Dunajcu (ul. Skupniowa od 1 do 17, ul. Miłośników Podhala, ul. Piłsudskiego)
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Biały Dunajec, zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu  publicznego „Dunajec Górny” w Białym Dunajcu (ul. Skupniowa od 1 do 17, ul. Miłośników Podhala, ul. Piłsudskiego), że w dniu 14 września 2022 roku, w związku ze stwierdzonymi przekroczeniami w wodzie pitnej wydał decyzję o stwierdzeniu braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego „Dunajec Górny” w Białym Dunajcu.
Woda nie nadaje się do spożycia
Punkt zastępczy poboru wody będzie znajdował się przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Białym Dunajcu przy ulicy Miłośników Podhala 23

Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym „Jurzyści Stołowe” w Gliczarowie Górnym
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Gliczarów Górny, zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu  publicznego „Jurzyści Stołowe” (ul. Jurzyste, ul. Wierchy od nr 123 do końca, przysiółek Stołowe, ul. Kaniówka), że w dniu 14 września 2022 roku, w związku ze stwierdzonymi przekroczeniami: w wodzie pitnej wydał decyzję o stwierdzeniu braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego „Jurzyści Stołowe” w Gliczarowie Górnym.
Woda nie nadaje się do spożycia i do celów sanitarnohigienicznych


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ferdek Kiepski 2022-09-16 12:44:35
Od wódki częste smutki, a od wody człek zdrowy i młody.
ewelinaa 2022-09-15 15:47:15
Problem z jakością wody jest w całej gminie.Ja akurat mieszkam w Dunajcu Dolnym i dwa tygodnie temu u nas woda nie nadawała się do spożycia.W każdej miejscowości są problemy.
Wszędzie śmierdzi szambami czy to Sierockie ,Gliczarów Dolny czy Górny nie wspominając o Białym Dunajcu.
Problemem jest to że Wójt i Radni mają to gdzieś że my i goście się trują zamiast coś z tym robić będą budować Amfiteatr (kolejny budynek na utrzymaniu Gminy)
Czy jest ktoś rozumny w tej Gminie ?
Wót i Radni napewno NIE!
lodożerca 2022-09-15 14:50:14
@zła "Może WIOŚ się w końcu obudzi i z kontrolą do Gminy w końcu wpadnie???"

A napisałaś zawiadomienie? Jeśli nie to już mogę Ci odpowiedzieć: NIE OBUDZI SIĘ I NIE WPADNIE!!!

Zacznij pisać pisma urzędowe zamiast komentarzy.
zła 2022-09-15 13:13:58
Ciekawe czy właściciele pensjonatów na Stołowym i Jurzystych poinformowali swoich gości, że nie mogą pić wody i myć się a parkingi rano były pełne samochodów i nawet autokar stał, pewnie czekają aż goście wyjadą i w domach rozstroju żołądka dostaną a jeżeli będą mieli to nieszczęście, że u nas w górach ich dopadnie i zapytają co mogło im zaszkodzić to gaździny wzruszą ramionami i stwierdzą, że pewnie sami to z domów przytargali i może jeszcze nas tym zarażą o skażonej wodzie nikomu nie wspomną albo skłamią, że to nie ich wodociąg albo, że oni z własnej studni wodę biorą. Ci co wylewają szamba na pola trują siebie i innych i czują się bezkarni bo im Wójt na to pozwala!!!!!!
Może WIOŚ się w końcu obudzi i z kontrolą do Gminy w końcu wpadnie???
alek 2022-09-15 12:54:36
Stołowe i Jurzyste wszyscy bez wyjątku mają rury wypuszczone na łąke a potem to spływa do potoku, 21 wiek, to jest nie dopomyślenia gdzieś indziej w Polsce. Chciwość ludzi plus bezczynność wojta i radnych i mamy wstyd na całą Polske. Naprawde ludzie przestaną przyjeżdzac do Gliczarowa a z tego większośc żyje
czysta woda 2022-09-15 10:48:13
Bareja i jego Miś wiecznie żywy

- Powiedz mi, po co jest ten AMFITEATR?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten AMFITEATR? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest AMFITEATR na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym AMFITEATREM? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest AMFITEATR społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
A ode mnie.
Po co jest komu czysta woda?
wesoły Darek 2022-09-15 09:52:50
@wyborca. Na wsi zawsze na radnego proponuję się głupszego od szefa jakiejś organizacji lokalnej. Taki radny jest potrzebny żeby kiwał główką jak ten piesek na tylnym podszybiu kiedyś we Fiacie 125p.
wyborca 2022-09-15 09:27:48
Przede wszystkim walnąć pięścią w stół radnego. Wy go wybieraliście i on Was reprezentuje. Nie po to go wybraliście żeby wiele spraw załatwił SOBIE na skróty.
lodożerca 2022-09-15 09:02:23
Hehe, Biały Dunajec... no co Wy? Nie wiecie kto truje? Może sami też spuszczacie szambo do rowu? Nie macie szmaty i pianki? Nie umiecie pisma do WIOŚ napisać? O wójcie zapomnijcie bo to funkcja reprezentacyjna a nie wykonawcza. Wójt się uśmiecha a Wy macie płacić i nie narzekać.
anka 2022-09-15 07:59:30
Amfiteatr to jakiś kompletnie odjechany pomysł niech się nasza władza zajmie istniejącymi ośrodkiem kultury w naszej gminie. ludzie w ośrodku i w bibliotece stają na głowie żeby placówki funkcjonowały jak najlepiej ale budynek ośrodka kultury to kompletny syf brak parkingu, smród z kanalizacji, obskurne śmierdzące toalety, zapuszczone pomieszczenia a nasz Wójt amfiteatr chce nam zafundować trzeba pogratulować rozmachu. W naszej minie PRIORYTETEM jest kanalizacja i tylko to powinno interesować naszego Wójta i Radnych.
Do @zniesmaczony jakoś nie za bardzo młody i aktywny radny wykazuje się w najważniejszych kwestiach a kadencja się powoli kończy i spektakularnych inwestycji nie widać. Aktywność na FB to jeszcze nie wszystko co nam przyjdzie z przekopiowania informacji o skażonej wodzie czysta się od tego nie zrobi.....
chuck noris 2022-09-15 07:05:21
Jest wspaniale, Co wy chcecie od naszego Wójta Andrzeja Jacka Nowaka.
Rada od przyklepywania durnych pomysłów.
Czy jest jakiś sołtys? Bo jakoś nic nie słychać o jego działalności.

Po co nam w tej Gminie???
Przedszkole -którego nie ma ale ciągle jest w planach.
Czysta woda w wodociągach- ścieki i syf tez się da pić
Kanalizacja- puści się do rowu albo do burzówek
I tak dalej....................................................................

Ale
Remontuje się drogi które 10 lat temu był remontowane bo ktoś odebrał fuszerkę
Buduje się amfiteatr za 3mln zł bo co tam woda i kanalizacja
I tak dalej......................................................................
Tu jest wszystko postawione na głowie.
babcia 2022-09-15 00:21:31
Dzięki sejmowi J.N. będzie panował jeszcze dwadzieścia miesięcy, a dzięki mieszkańcom gminy jeszcze pięć lat razem coś ponad sześć i pół roku ha ha ha smacznego !
daniel 2022-09-14 21:22:54
Byłem w Gliczarowie Górnym na Stołowych ostatnim latem, smród okropny, piękne pensjonaty, dlaczego tych ludzi nie stać na szczelne szamba? chciwość...
Kultura woejska 2022-09-14 20:18:14
@ewelinaa. Amiteatr jest potrzebny do uroczystości religijnych.
zniesmaczony 2022-09-14 19:48:04
Przy najbliższych wyborach zmienić Wójta, starych dziadków z Rady na młodych prężnych Radnych. Widze kandydata z Rady na stanowisko Wójta, młody aktywny, każdy wie o kogo chodzi.
załamana 2022-09-14 19:45:55
To wszystko to jakiś żart ma rację jondruś wszyscy udają, że coś robią a my średnio raz w miesiącu mamy w gminie skażoną wodę Wójt nie widzi autokarów pod pensjonatami i braku kwitków za wywóz szamba i jak widać nikt nie jest go w stanie zmusić do jakiegokolwiek działania w tej kwestii. Może zrobiłby sobie spacer razem z radnymi i pracownikami Urzędu po łąkach i odkrył na nich rury od szamb ciekawe czy udawałby zdziwionego co to jest. Może nikt Wójtowi nie powiedział, że bakterie w wodzie mogą powodować zatrucie pokarmowe i wizytę w szpitalu. Może jakaś duża kara nałożona na gminę byłaby w stanie nakłonić go do zmiany podejścia. Gdzie są odpowiednie służby czy tylko potrafią wydać komunikat o stanie wody i nic poza tym???? Gdzie jest Wojewoda, SANEPiD, WIOŚ, PNB nie piją tej wody to ich to nie obchodzi a co my mamy zrobić? Wyprowadzić się???
ewelinaa 2022-09-14 18:23:38
My pijmy ten syf a Wójt i Radni będą budować Amfiteatr za ponad 3 miliony złotych zamiast zająć się wodociągami !! Np wybudować stację uzdatniania wody.
Ale nasza władza woli się bawić raz w roku w amiteatrze!!!
jondruś 2022-09-14 18:13:12
Ponie Wójcie ścieki ze Stołowego spłynęły z deszczem. A Pon Wójt udaje że nie wie co sie dzieje. Zatrudniliście w Gminie dodatkowo 2 urzędników od środowiska i co się dzieje. Nic. Co 2 miesiące skażenia,, pracownicy udają że coś robią, Wójt udaje że coś robi. Przecież zamiast wydawać niepotrzebnie kasę na niepotrzebne inwestycje typu amfiteatr za 3 mln zł to trzeba zająć się w pierwszym rzędzie wodociągami i kanalizacją.
Niech Pon Wójt popatrzy na Szaflary gdzie w ciągu roku buduje się potężną sieć wodociągową.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ZDROWIE I URODA
  Odtrucie po alkoholu/kroplówki-wizyty domowe. Dojazd do pacjenta 24/H Pełen profesjonalizm, dyskrecja. telefon 507240999. 507240999
  Tel.: 507240999
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MOTOCYKL YAMAHA MT 125, 2017r., bardzo ładny i zadbany. Zarejestrowany i ubezpieczony. Można na nim jeździć z kat. B. Możliwość zakupu za dodatkową opłatą mało używane: kask, kurtka i rękawiczki rozmiar L oraz buty rozmiar 43 (niskie). Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni osobę na stanowisko KIEROWNIK ROBÓT BUDOWLANYCH, MAJSTER BUDOWLANY do nadzoru i koordynacji prac budowlanych. 602629623 SIKORAPBT@INTERIA.PL
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników na stanowisko:malarz, cieśla, zbrojarz, murarz, operator koparko ładowarki. 602629623
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIERA, EKSPEDIENTKĘ. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM z działką 1450 m2, Ciche Górne - 602 444 205.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię szwaczkę do prostego szycia w Poroninie. 602393185
  Tel.: 602393185
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  Poszukuję stylistki paznokci do salonu w Zakopanem . Oferuję dobre wynagrodzenie, bazę klientek, elastyczne godziny pracy, miłą atmosferę. Zachęcam do kontaktu pod numerem 881922674. 881922674 papiez.aneta@gmail.com
  Tel.: 881922674
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY PRACOWNIKOW DO PRACY W HOLANDI!! DO BUDOWY NAMIOTOW ORAZ PRACY W MAGAZYNIE.NA KONTRAKT CZASOWY LUB STALY Z ZAKWATEROWANIEM.DOBRE WYNAGRODZENIE.ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT TEL 0031 616955169,MAILOWY ela@vanvugtverhuur.nl. 0031 616955169 , Herenengstraat 26 ela@vanvugtverhuur.nl
  Tel.: 31
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADĘ LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  Firma Budowlana Domalik Piotr w Ostrowsku zatrudni od zaraz , pomocnika budowlanego i majstra budowlanego , proszę o kontakt telefoniczny. 504 105 320
  Tel.: 504
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCJNE RĘCZNE CEMENTOWO-WAPIENNE, ZACIERANE PIASKIEM KWARCOWYM. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCYJNE RĘCZNE. WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE, SZYBKIE TERMINY REALIZACJI. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZIARZ przyjmie zlecenia. 696 688 324.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - ROLNĄ, LUB DOM DO REMONTU ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  PRZYJĘCIA KOMUNIJNE, IMPREZY INTEGRACYJNE, itp.- KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE, MONTAŻ ŚNIEGOŁAPÓW ORAZ WENTYLACJI. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
2023-03-31 21:19 Biogazownia na kontrolowanym (WIDEO) 2023-03-31 20:25 Tu powstaje potężny odwiert wód geotermalnych, nocą wiertnia wygląda niesamowicie (WIDEO) 2023-03-31 20:00 Małgorzata Bury zwyciężyła w konkursie na plakat promujący Zakopane 1 2023-03-31 19:00 Uwaga, oszuści działający metodą na blika znowu w akcji 1 2023-03-31 18:03 Baloniarze zieją ogniem, czyli odlotowa Małopolska nad przełomem Białki (WIDEO) 2023-03-31 17:19 Czym są szkolenia BHP online? 2023-03-31 17:00 Tłumy muszą przeciskać się między autami, bo straganiarze zajmują chodnik 5 2023-03-31 16:45 Oscary 2023. "Wszystko wszędzie naraz" ponownie w kinach. Mamy dla Was bilety 2023-03-31 16:00 Marcin Żarnecki przemierzy rowerem 20 tysięcy kilometrów by ratować Kamilkę (WIDEO) 5 2023-03-31 15:00 Spływ Dunajcem czas zacząć 3 2023-03-31 14:00 W Zakopanem przy Średniej Krokwi wyrośnie trybuna na dwa tysiące kibiców 2 2023-03-31 13:00 Nowotarska onkologia na finiszu 3 2023-03-31 12:38 Strażacy w akcji, wiatr złamał potężną gałąź sosny 1 2023-03-31 12:22 Wojna, inflacja - czy kiedyś będzie lepiej? Na to pytanie odpowiadają Świadkowie Jehowy 7 2023-03-31 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2023-03-31 11:01 Chcemy, żeby świat góralski przetrwał, ale czy przyszłe pokolenia znajdą w nim prawdę?(WIDEO) 2023-03-31 10:37 Sztuka o Świętym Bracie Albercie autorstwa Krzysztofa Bigaja 2023-03-31 10:20 Dziś Ostatni dzień na płatności bonem turystycznym 2023-03-31 09:20 Pocisk moździerzowy znaleziony w Harklowej 2 2023-03-31 09:00 Chmury, słońce, deszcz, śnieg, silny wiatr i burze - do wyboru, do koloru 2023-03-31 08:00 Potrzebna pomoc 7 2023-03-30 21:44 Przegląd filmów o sztuce w kinie Miejsce i plakaty w Stacji Kultura Zakopane 2023-03-30 21:00 Policja chwali rabczańską Straż Miejską 2 2023-03-30 20:00 Remont Drogi Pienińskiej. Nie będzie wstępu aż do czerwca 4 2023-03-30 19:00 Kolejne zgłoszenie o białym busie. Tym razem dzieci zaczepiano w Dursztynie 9 2023-03-30 18:01 Palmę świąteczną czas kupić 2023-03-30 17:30 Jubileuszowe show Cyrku Safari w Nowym Targu i Krościenku nad Dunajcem. Konkurs dla czytelników 2023-03-30 17:03 Pluszaki dotarły do Kamerunu 2 2023-03-30 16:30 Japonia na wiosnę w nowotarskiej bibliotece 2023-03-30 16:00 Będzie zmiana proboszcza - wierni dowiedzieli się o tym podczas poświęcenia kaplicy 2023-03-30 15:30 Poetyckie i muzyczne "Duosobienie". Salon Poezji 2023-03-30 15:01 Kolejne pieniądze na remont Miejskiej Hali Lodowej 1 2023-03-30 14:00 Reaguj na przemoc wobec dzieci 2023-03-30 13:08 Salewa damskie buty trekkingowe - jak wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb? 2023-03-30 13:00 "Kenar" zaprasza na dzień otwartych drzwi do nowej placówki przy ul. Sienkiewicza 2023-03-30 12:30 Zapisz się i biegnij po oddech, by pomóc chorym na mukowiscydozę 2023-03-30 12:00 Autyzm? To powszechne 2023-03-30 11:00 Zaczyna się spływ Dunajcem 8 2023-03-30 10:00 Hrube Bóg zapłać za pomoc dla Ukraińców 6 2023-03-30 09:00 Noga z gazu na Bronka Czecha, ruszyły prace remontowe na Igrzyska Europejskie 6 2023-03-30 08:00 Zagrają dla Marysi tak, że Siwy Dym! 2023-03-30 06:30 Dobry jak chleb. Koncert wielkopostny 2023-03-29 21:31 Do Zakopanego przyjeżdża Wisła Kraków. Pierwszy mecz Młodzików KS Zakopane 2 2023-03-29 21:00 Kruszgeo musi poczekać 1 2023-03-29 21:00 Jechała na fotelu pasażera, ale i tak zapłaci mandat 10 2023-03-29 20:00 Prawie dwieście drzew poszło pod topór na terenie byłego NZPS 22 2023-03-29 19:00 Władze Szczawnicy budują siłownię nad samym Wodospadem na Sewerynowce 7 2023-03-29 18:30 Książka dla fanów serialu "Wednesday" oraz twórczości Edgara Allana Poego. Konkurs dla czytelników 2023-03-29 18:00 Praca szuka prezesa - nowotarski MZWiK do przejęcia 2 2023-03-29 17:00 Ratownicze ćwiczenia w Nowej Białej (WIDEO) 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-03-31 20:48 1. W Polsce to jest tak że nic nikomu nie pasuje . A tu czasami jest tłum i tłum ma być . Proponuję spacer Panu Kamilowi poza sezonem . Wtedy ci straszni handlarze nic nie blokują . To tłum ludzi robi to zamieszanie . Handlarze są , bo ludzie kupują . To wszystko jest tylko i wyłącznie dla tego że sie to ludziom podoba . A inni chcą zarobić . Trudno , taki klimat Zakopanego i jego goście . W zamian proponuję ciche Szwajcarskie , Austriackie , Włoskie alpejskie wioski z niespaloną przez deweloperów zabytkową architekturą . Ze stacjami narciarskimi nie tylko z nazwy . Czyste i zadbane z widokiem na góry . Bez szpanujacych samochodów , z dobrym dojazdem zbiorowym . Ale oni maja PRAWDZIWE góry , a nie 30 km na 6 km na 36 milionów ludzi z pieniędzmi z poziomu ich zasiłków dla bezrobotnych . Miejmy trochę "szacunku" dla tych biedaków szukających dowartościowania przez wizytę w Zakopanem . 2023-03-31 20:39 2. No dać się oszukać na blika to trzeba być totalnym matołem. Technologia nie dla pacjentów z bezmózgowiem. 2023-03-31 20:27 3. Magazyn "ty i ja " , mama kupowała . Grafika międzywojenna o tematyce Podhalańskiej . Ważne żeby czerpać i rozwijać dobre wzorce . 2023-03-31 20:16 4. Z paliatywu te młode niech wezma hehe naucza sie co to praca 2023-03-31 20:05 5. Tam jest coraz większy syf, w związku z tym że na Bronisława Czecha miejsce na stragany się skończyło (zresztą wszystkie nielegalnie tam ustawione bez pozostawienia), to teraz kiedyś najpiękniejsza spacerowa ulica Zakopanego ul. Piłsudskiego została już maksymalnie zdewastowana. Jest tam taki syf i burdel, że kiedyś przyjemne spacery w tym miejscu teraz nie są już możliwe. Same budy, kontenery, food trucki, dinozaury i inno badziewie. Czy miasto w swojej strategii rozwoju nie ma dbania o estetykę miasta?? Odkąd niestety rządzi ta ekipa słowo estetyka chyba zostało kompletnie zapomniane.... Ludzie którzy rządzie w tym mieście czy wam ten burdel w ogóle nie przeszkadza, czy wy go nie widzicie i czy rzeczywiście w czasie igrzysk europejskich dalej będzie się to rozrastać i nikt nic z tym nie zrobi??. 2023-03-31 20:03 6. Tyle płacą 2023-03-31 20:03 7. Trzymam kciuki za udaną wyprawę, brawo za piękny gest.. Powodzenia Marcin 2023-03-31 19:58 8. takie ja to z FB i ten pzpr-owiec wolą pokazać chorym gest lichockiej i przekazać 3 mld zł. tvp tfu ! 2023-03-31 19:41 9. @wielebny, czytałem książkę "Kościoła nie ma. Wspomnienia po seminarium". Nie ośmieszaj się. Prawda was wyzwoli. 2023-03-31 19:35 10. @Recasz, link for You. https://24tp.pl/n/105275
2023-03-20 20:15 1. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 2. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 3. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 4. Brakowało jeszcze toastów i drink baru... 2023-02-02 18:13 5. Ciesom nos kónicki od mojego ojca, jeedyn ze Skrzypnego, a dr ugi z Dunajca, hej! 2023-01-27 00:11 6. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 7. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 8. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 9. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 10. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania