Reklama

2022-09-26 21:00:05

Krościenko

Parkometr niezgody

Mieszkańcy Krościenka uważają, że wójt bez zgody rady gminy postawił parkometry na parkingu w sąsiedztwie kościoła. Jan Dyda temu zaprzecza.

Mieszkańcy Krościenka są oburzeni. Pewnego dnia zajechali w pobliże kościoła i okazało się, że muszą zapłacić za postawienie samochodów na czas Mszy św. Chodzi tu o tzw. nowy parking przy ul. Jana III Sobieskiego.

"Niedawno została wprowadzona strefa płatnego parkowania przez wójta bez wiedzy i zgody rady gminy, bez uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, bez przyjęcia regulaminu strefy płatnego parkowania. Każdy parafianin chcący uczestniczyć w nabożeństwie niedzielnym jest zobligowany do uiszczenia opłaty w kwocie 4 zł" - pisze do nas oburzony mieszkaniec Krościenka. Tłumaczy, że budowa parkingu była dofinansowana ze środków rządowej rezerwy budżetowej państwa. Są tu miejsca postojowe na 125 samochodów i 18 autobusów. Jak twierdzi interweniujący u nas mieszkaniec, parking był częścią infrastruktury turystycznej, miał służyć nie tylko turystom, ale mieszkańcom, parafianom i pielgrzymom ruchu oazowego "Światło - Życie". "Wprowadzenie odpłatności za parkowanie zupełnie podważa pierwotny charakter i sens tej inwestycji, a także jest atakiem wójta na turystyczny rozwój Krościenka i sposobem na wyciąganie pieniędzy z kieszeni mieszkańców" - ocenia autor listu. Dodaje, że parking miał być płatny siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Po interwencjach mieszkańców opłaty nie są pobierane. Stanisław Gabryś, przewodniczący Rady Gminy Krościenko potwierdza, że na parkingu stanęły parkometry, a do gminy wpłynęły skargi. Na sesję przygotował interpelację w tej sprawie.

Jan Dyda, wójt Krościenka, przekonuje, że sprawa strefy płatnego parkowania przy ul. Jana III Sobieskiego była omawiana na marcowej sesji. - Radni wtedy podjęli uchwałę o zakupie i montażu parkometrów dokładnie w tym miejscu. Ogłosiliśmy przetarg na to przedsięwzięcie. Firma wywiązała się z tego w terminie. Poza tym radni podjęli decyzję o zmianie organizacji ruchu - podkreśla wójt. Jan Dyda wyjaśnia, że na razie urządzenia są nieczynne. Opłata będzie pobierana dopiero po ogłoszeniu i uprawomocnieniu się zarządzenia wójta w tej sprawie, czyli w październiku.

Wójt zapewnia, że w soboty, niedziele i święta opłaty nie trzeba będzie płacić. - Przygotowujemy specjalny regulamin, w którym wszystko będzie wyjaśnione. Poza tym będzie tam zamontowane oznakowanie - tłumaczy wójt.


Tymczasem we czwartek odbyła się sesja rady gminy, na której - za sprawą parkometrów - było burzliwie. Radni najpierw usłyszeli, że parkometry nie były włączone, później, że jednak przez dwa dni były, ale to ze względu na serwisowanie.
- To dlaczego na parkometrach  byłainformacja o wysokości opłat, był numer identyfikacyjny? To wprowadzało w błąd osoby korzystające i chaos na parkingu. Dlaczego urządzenia nie zostały zabezpieczone czarną folią, co stosuje się przy urządzeniach drogowych lub innych, jeśli są nieczynne? - pytał Stanisław Gabryś.

jof

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Wstyd 2022-10-01 09:45:28
Każdej bzdury można się spodziewać ze strony tego wójta. Facet w swoim absurdzie jest nieobliczalny. Ale jeśli podczas sesji wychodzi że wicewójt nawet nie wie że na tym parkingu nie ma kosza na śmieci i twierdzi że wywozi z tamtąd mnóstwo śmieci to to już jest szczyt kompromitacji. Tak niekompetentnych władz w historii tej gminy jeszcze nie było.
Tygrys 2022-09-30 15:51:40
Księgowa na parkingu na godziny, pomijając niezgodność z przepisami kodeksu pracy, to taka działalność wójta raczej podpada pod artykuł 204 kodeksu karnego gdyż niewiele ma wspólnego z ustawa o samorządzie gminnym czy gospodarce komunalnej. Ale dla wójta istotne że on jak również jego zastępca oraz sołtys bawią się dobrze. Szkoda tylko, ze kosztem Krościenka i jego mieszkańców.
Odpowiedź 2022-09-30 15:36:23
Wójt z zastępcą obecnie prowadzą casting w służbach finansowych, na najlepsza księgową na parking w porze nocnej, wyniki wyborów jak deklarują będą znane w październiku a więc może już jutro, z niecierpliwością oczekujemy na szczegółowe informacje o konkursie i jego przebiegu.
Hiszpan 2022-09-30 15:07:29
Księgowa w nocy na parkingu za 2 zł na godzinę, oryginalny pomysł wójta na zwiększenie przychodów gminy ze wsparciem sołtysa. Taka atrakcja turystyczna Krościenka.
Pytanie 2022-09-30 13:43:21
Czy już została wytypowana księgowa która będzie o 1:00 kontrolowała parking?
Głos Krościenka 2022-09-30 08:16:51
Pięknie dziękujemy w imieniu mieszkańców, parafian i turystów za nagłośnienie tych bulwersujących działań wójta. Dzięki interwencji wielu wspaniałych Osób, pod wpływem opinii publicznej, wójt wyłączył parkometry. Niestety, wydarzenia związane z próba bezprawnego pobierania opłat na parkingu przy ul. Sobieskiego, dobitnie prezentują butę, arogancję oraz imperatyw p. Jana Dydy do sprawowania pełni władzy, bez kontroli oraz nadzoru. A faktycznie jedyną obiektywną przesłanką potwierdzającą przekonanie wójta o Jego nadrzędności i wyjątkowości jest tylko przypadek oraz łut szczęścia, wynikający z faktu że obecna administracja centralna przekazuje środki do tzw. przychylnych sobie miejscowości. Dlatego Krościenko się zmienia, ale czy obecny wójt pełni w tym jakąkolwiek znaczącą rolę? Czy te zmiany mają realnie pozytywny wpływ na mieszkańców oraz czy są optymalnie i efektywnie realizowane? Pytania te są retoryczne, a najlepszą odpowiedzią, są ostatnie, nieudolne działania związane z wprowadzaniem odpłatności na parkingu (przez 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę), pomimo że od września do maja ten parking (nawet bezpłatny) jest od godzin popołudniowych praktycznie pusty. Z kolei egzekwowanie w godzinach nocnych obowiązku wykupienia postoju, jest nierealne. Słynna już "Pani z księgowości" (o której mówił podczas sesji wicewójt) nie poradzi sobie z kontrolą parkingu o 1:00 w nocy (a odpłatność 24h do tego zobowiązuje). No chyba że wójt zatrudni w systemie zmianowym pracowników, którym powierzy ten obowiązek. Tyle tylko, że wtedy te działania będą już nie tylko absurdalne z perspektywy hamowania rozwoju gminy, utraty osiągniętej przewagi nad gminami sąsiadującymi, drenowania kieszeni mieszkańców ale przede wszystkim interesu finansowanego samego urzędu gminy, który poniesie koszty niewspółmierne do przychodów. Co więcej, w miejscu przeznaczonym do parkowania na obrzeżach gminy wójt wprowadza opłaty, żeby naturalnie przenieść samochody na sąsiednie ulice, bliżej centrum (Kościuszki, Wędkarzy itp.) gdzie postój jest bezpłatny, chociaż realnie utrudniający poruszanie się pojazdów w ruchu. I właśnie taka to logika, mądrość i roztropność Pana Wójta, widoczna we wszystkim w co się zaangażuje.
Kosmita 2022-09-30 05:11:05
Najlepszy jest wpis tego
kreatora rzeczywistości równoległej, który nie rozumie że ten płatny parking szkodzi każdemu, szuka analogii w innych miastach chociaż jej nie ma i twierdzi że interpelacja była bezzasadna chociaż parkometry nielegalnie pobierały opłaty przez weekend. A gdyby nie interwencja przewodniczącego to by pewnie pobierały do dzisiaj. Poziom hipokryzji komentującego pod nickiem eldo jest zatrważający.
Obserwator 2022-09-30 05:04:00
Pasjonujące jest oglądanie dyskusji przewodniczącego z wójtem. Ich dzieli tak olbrzymia przepaść intelektualna, że ten drugi nie ma totalnie pojęcia o czym mówi ten pierwszy. Ogląda się to znakomicie, szkoda tylko że ten drugi przez swoje niezwykle ograniczone horyzonty tak bardzo szkodzi tej naszej gminie. Przykład
próby wprowadzenia opłat najlepszym dowodem.
Do pana Topolskiego 2022-09-30 01:26:02
Strefę płatnego parkowania ustala się na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, jeżeli uzasadniają to potrzeby organizacji ruchu, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych lub realizacji lokalnej polityki transportowej, w szczególności w celu ograniczenia dostępności tego obszaru dla pojazdów samochodowych lub wprowadzenia preferencji dla komunikacji zbiorowej.
Ja nie słyszałem, żeby Wójt miał jakąkolwiek politykę poza szkodzeniem gminie lub był spełniony którykolwiek warunek wprowadzenia strefy płatnego parkowania poza centrum, to jest dopiero aberracja, nie słyszałem żeby gdziekolwiek parkingi miejskie były płatne na obrzeżach.
Żegnamy 2022-09-30 01:08:07
Eldo albo po prostu po imieniu, Tadziu jedz tam gdzie te parkingi rzekomo są płatne i już najlepiej nie wracaj i jeszcze zabierz ze sobą swojego przełożonego.
Lew 2022-09-30 01:06:20
Wójt Krościenka nie wie, no bo i skąd, że gmina nie jest od jak twierdzi od zarabiania tylko tworzenia warunków do zarabiania przez mieszkańców, inwestorów których należy przyciągać podobnie jak turystów dzięki czemu następuje naturalny rozwój, którego niestety przez działania wójta z jego zastępcą nie widać. Kroscienko się zwija. Wójt więc niech lepiej zacznie od oszczędzania, zredukuje koszty, a nie robi takie fikołki jak z płatnym parkingiem, niech nie bierze się za coś na czym się nie zna, a raczej słucha radnych którzy są przedstawicielami mieszkańców. Krościenko nie należy do niego jak podkreśla na każdym kroku. Gmina jest wspólnotą samorządową którą tworzy społeczność lokalna, każdy z nas a nie wybrańcy. Na koniec należy przypomnieć, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem, a tyle buty i arogancji, którą prezentuje swoim zachowaniem wójt Krościenka nie wróży nic dobrego dla mieszkańców.
Brawo 2022-09-30 00:59:31
Dyda, twierdził (podczas sesji) że będzie oddawał te nielegalnie pozyskane pieniądze przez ogłoszenia, a Topolski udaje że nie wiem czy w parkometrze są pieniądze. Szopkę z naszych podatków sobie panowie urządzają. Natomiast najbardziej mi się podoba twierdzenie, że oburzona jest tylko trójka mieszkańców. To w takim razie gratuluje UG na czele którego stoi jaśnie oświecony wójt, że wystarczyły 3 osoby żeby pokazać niekompetencje urzędu gminy na całe Podhale.
Do @scownicok 2022-09-30 00:38:27
Dalej się pocieszajcie i żyjcie w swoim wyimaginowanym świecie garstki kolesiów, że wszystko wam wolna i każdemu się podoba to robienie prywatnego folwarku z Krościenka. Dzień po wyborach się obudzicie.
Litości 2022-09-30 00:33:45
Tadziu, idź sobie kup ciepła kurtkę i odblaski żebyś miał w czym kontrolować bilety parkingowe o 1:00 w nocy zamiast wypisywać tutaj komentarzy. Rozumiem, że musisz odreagować frustracje po kompromitacji podczas sesji ale to nie tutaj.
Do eldo 2022-09-30 00:25:43
Tak, interes maja w tym wszyscy mieszkańcy którym zależy na rozwoju tej miejscowości i nie widza powodu żeby w kolejnej opłacie składać się na pensje pana wójta. Takie cudowne pomysły ograniczania dostępu do Krościenka to poronione wizje wójta, których wszyscy maja już dosyć.
Do @eldo 2022-09-30 00:03:28
Nie wiem gdzie to niby jeździsz, że tam rzekomo są parkingi na obrzeżach płatne, a w centrum bezpłatne. Kroscienko będzie jedynym takim miejscem na świecie, a pomysłodawcy pierwszymi kandydatami do nagrody Darwina. A te 24h na dobę 7 dni w tygodniu to już stopień poronienia level max. Ale przynamniej orędownicy tego pomysłu (bohatersko anonimowi) jasno się wyświetlili w tych komentarzach. Jedynie z czym się zgodzę, to z tym że, faktycznie za tą wizerunkową kompromitacją i żałosnym atakiem na rozwój turystyczny Krościenka stoją trzy osoby - wójt, zastępcą i sołtys. Trójka lokalnych geniuszy, którzy koniecznie próbują całą aktywność przenieść na bezpłatny dworco-parking (z wiadomych względów i oczywistych inspiracji). Jeśli natomiast chodzi o interpelacje to trafiona w punkt, a autorzy pobierania nielegalnych opłat niech się lepiej zastanowią jak oddać pieniądze które pobrali niezgodnie z prawem.
bóg zapłać 2022-09-28 00:51:01
Gdyby opłaty pobierał pleban to by była cisza. A parking jest na kościelnym czy gminnym gruncie? Na utrzymanie składają się wszyscy mieszkańcy, nie tylko chodzący do kościoła. Pleban niech nie sieje fermentu tylko zachęca "wiernych" do wyższych datków. "Do kościoła rowerem a opłata za parking na tacę". I modlić się żarliwie bo w ramach walki z putinem w kościele będzie zimno.
scownicok 2022-09-27 20:12:04
Teza postawiona w artykule: "Mieszkańcy Krościenka są oburzeni." sugerowałaby, że większość mieszkańców jest oburzona, a prawda jest taka, że nie większość tylko 3 osoby.
Goral4102 2022-09-27 17:37:37
Chciałbym tylko nieśmiało zauważyć, że mamy XXI wiek i nie ma przymusu chodzenia do kościoła. Skoro jednak ktoś chce chodzić, niech płaci. Taka forma podatku od pobożności.
Miś Turysta 2022-09-27 10:45:32
W niedzielę i święta parking dla turystów zajęty. Nie ukrywam ale jak parkuję to większość pyta się gdzie się płaci, więc chętnych do płacenia nie brakuje. Lepiej byłoby oznaczyć dobrze WC bo chodzą dookoła budynku.
Natomiast do kościółka mieszkańcy to najlepiej na nóżkach bo to zdrowo jak 17 stopni w domu a poza tym wszędzie są chodniki.
Wiking 2022-09-27 10:09:43
Brawo dla Pana Przewodniczącego Rady Gminy za zainteresowanie się sprawą i jakże potrzebną interpelację.
marian 2022-09-27 10:08:26
to jest zbiórka na premie świąteczne dla urzędasów w Krościenku.Bo ciężkie czasy.
eldo 2022-09-27 08:59:19
Ktoś chyba ma w tym interes aby parking był bezpłatny. Nie rozumiem takiego poruszenia, gdziekolwiek jadę to parkingi wszędzie są płatne, a interpelacja jest bezzasadna.
lewak 2022-09-26 23:14:16
W czasie uroczystości religijnych, proponuję darmowy godzinny bilet podobnie jak przed niektórymi sklepami wielkopowierzchniowymi.
czepialski 2022-09-26 21:53:02
Jaka jest różnica w wyborze opłat pomiędzy punktem 2 a 4. Niefortunne miejsce na parkometr, czy będzie tablica z wykazem świąt i świątek oraz godzin.

Reklama
2023-12-04 21:40 Góra śniegu usunięta 1 2023-12-04 20:59 Nie żyje Stanisława Strachanowska 2023-12-04 20:21 Zakopower i Ralph Kamiński razem. Teledysk do utworu Wołosi (WIDEO) 1 2023-12-04 19:40 Słynne łopatowanie ma już prawie 10 lat, ale problem pozostał (WIDEO) 2023-12-04 18:51 Ranny jeleń uśpiony 3 2023-12-04 18:40 Polacy utknęli pod Babią Górą. Z pomocą przyszli słowaccy ratownicy 2023-12-04 17:40 Czekacie na prezenty? Święty Mikołaj nie zawsze je przynosił (WIDEO) 2023-12-04 17:30 Nie boimy się mówić o trudnych sprawach. Mikołajki z Natalią Niemen 2023-12-04 16:39 Prawdziwy święty, czyli XVIII Podhalańskie Mikołajki 1 2023-12-04 15:40 Koronacja Pięknej Madonny 2 2023-12-04 15:30 Podaruj dzieciom najcenniejszy dar. Akcja zbiórki krwi 2023-12-04 14:45 Narty w Austrii - gdzie się wybrać i jak się przygotować? 2023-12-04 14:42 Ranny jeleń od dwóch tygodni czekał na pomoc AKTUALIZACJA (WIDEO) 14 2023-12-04 14:30 Piękna zima także na Krupówkach 2023-12-04 13:40 Takie odśnieżanie w Zakopanem. Góra śniegu na chodniku i miejscu dla niepełnosprawnych 7 2023-12-04 12:59 Zmarł wieloletni sołtys Małego Cichego. Był też członkiem władz miejscowej OSP 1 2023-12-04 12:03 Szalik i czapka dla bezdomnych 2023-12-04 11:59 Nieodśnieżone chodniki w Zakopanem, a śnieg przestał padać w niedzielę 5 2023-12-04 11:08 Wynajem naprawdę się opłaca. Przekonaj się dlaczego coraz więcej osób wybiera PHOX! 2023-12-04 11:04 Nowoczesne wnętrze - jak odświeżyć swoje mieszkanie 2023-12-04 11:00 Bajkowe widoki dziś rano na Kopieńcu. W Zakopanem prawie -14 st. C. (WIDEO) 2 2023-12-04 10:30 Ozgroj mi sie ziemio. Pieśni Wacława Geigera 2023-12-04 10:00 Wolorza rozważania o ludziach 2023-12-04 09:30 Bez patosu. Anna Buńda-Dorula i Janusz Tycner 2023-12-04 09:30 Damian Wcisło w Ruczaju 2023-12-04 09:00 Zobaczcie jak postępują prace przy modernizacji linii kolejowej w Rabce 2 2023-12-04 07:33 Zadymienie w centrum Zakopanego 2023-12-03 21:30 Nad Tatrami widać gwiazdy, temperatura szybko spada (ZDJĘCIA) 2023-12-03 20:30 Św. Mikołaj w Termach Zakopiańskich 1 2023-12-03 19:45 Hala magazynowa zawaliła się w Spytkowicach 2023-12-03 19:43 Życie ma 365 stron. Konkurs dla czytelników 2023-12-03 19:30 Mogę dać zaklętą w słowach energię, mogę od słowa przeminąć (WIDEO) 2023-12-03 19:00 Namaluj Boże Narodzenie 2023-12-03 18:30 Sekret senatora Skorupy 4 2023-12-03 17:50 Co się porobiło? Polacy w rozsypce w Lillehammer 13 2023-12-03 17:49 Dalej już nie dam rady. Turysta utknął na Babiej Górze i prosił o pomoc 1 2023-12-03 17:00 "Czardasz" z Niedzicy na scenie Teatru Polskiego w Warszawie 2023-12-03 16:00 Wiemy kto zaprojektuje przebudowę zakopianki do Szaflar 4 2023-12-03 15:00 Magiczne jabłko pełne świątecznych niespodzianek, czyli kolędy, pastorałki oraz Lennon (WIDEO) 1 2023-12-03 14:00 Tatrzańskie Yeti nadchodzi 2 2023-12-03 13:00 Cudowna Dolina Białego dziś o poranku (WIDEO, ZDJĘCIA) 7 2023-12-03 12:00 Maryna Gąsienica Daniel 21. w Kanadzie 2023-12-03 11:00 Niedźwiedzica poszła spać. TPN zamknął popularny szlak (WIDEO) 5 2023-12-03 10:00 Taksówkarz zauważył jadący pod prąd samochód. Kierowca był mocno pijany 16 2023-12-03 09:00 Zima w Zakopanem, ale śniegu miało spaść o wiele więcej 5 2023-12-03 08:00 Jacek Czech z dwoma medalami mistrzostw Polski 2023-12-02 22:24 Parada mikołajowa w Saint-Dié-des-Vosges (WIDEO) 2 2023-12-02 21:34 Krupówki wieczorową porą. W Zakopanem na razie nie było dużych opadów śniegu (WIDEO) 2 2023-12-02 21:00 Przysięga terytorialsa (WIDEO) 22 2023-12-02 20:00 Dwójka lawinowa na Babiej Górze
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-04 22:38 1. Pewnie kazał rudy tusk wydał polecenie 2023-12-04 22:19 2. Dobre! Bukowina szeroka ale nie mam na myśli tej Bukowiny leżącej koło Białki Tatrzanskiej 2023-12-04 22:10 3. 2 tygodnie łaził z taką rana ?? Nie szło go jakoś odłapać ogarnąć w azylu i dać mu szansę żyć dalej ino od razu go uśpić !! Chorzy ludzie serio 2023-12-04 21:46 4. serce boli jak się na to patrzy i czyta - smutne 2023-12-04 20:46 5. Najbardziej mnie rozśmieszyło dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Zakopiańską. Czyli tą ulicą, gdzie jakieś podobno obiecane 5 mln poszło się paść, bo ktoś nie zdążył i ktoś nie chciał wejść na minę ? No chyba , że zmienicie granice administracyjne . Nieśmiało przypominam, że Rabka i Zakopiańska jest też PRZED szlabanem od strony Chabówki. 2023-12-04 19:47 6. 2 tygodnie błąkał sie, jadł to raczej z nim tak źle nie było, moim zdaniem skandal, najprostsze rozwiązanie - zabić! 2023-12-04 19:19 7. kur.**! Na łatwiznę poszli!! Nie mogli tylko lekko uśpić zaopatrzyć ranę, poskładać ewentualne złamania, wykurować w jakimś azylu i wtedy wypuścić? A A jak o koniach do Morskiego Oka, to jakaś fundacja robi szum na całą Polskę..... A tu gdy naprawdę trzeba pomóc to milczy.... Widać, że ta fundacja sterowana. Teraz mam o niej jak najgorsze zdanie! Fundaewnie za ruskie rublecja p 2023-12-04 19:19 8. prymitywny kaczorku pisałeś o czasie teraźniejszym i o eurosach :) 2023-12-04 19:08 9. Tak to by każdy zrobił.......... nawet Gąsienice "kieby my mieli flinte,to by był nas.." 2023-12-04 18:55 10. Świetnie widać, jak działają fundacje... Ukraść komuś psa to pierwsi, biegać koło koni w moku - pierwsi!, brać dotacje - pierwsi, a jak trzeba pomóc zwierzęciu to ich niema!!!. To co myślę o fundacjach, szczególnie jednej nie nadaje się na publiczny komentarz!. Piękny sposób na biznes kosztem zwierząt!!!.
2023-11-18 22:12 1. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 2. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 3. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 4. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 5. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 6. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 7. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 8. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 9. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy! 2023-08-15 07:46 10. Czy był jakis wernisaż na ktorym był ktos wiecej niz rodzina artysty i urzednicy? Przeciez to sie w glowie nie miesci, tyle publicznych pieniędzy to kosztuje a nikt tego nie oglada. Komu to i po co?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP

Dołącz do nas - facebook