Reklama

2022-10-06 17:00:31

Pod Giewontem

Odbudować piłkę w Zakopanem. Rozmowa z nowym prezesem KS Zakopane

Na treningi przychodzi aż 200 młodych piłkarzy. Drużyny młodzieżowe święcą sukcesy, ale zespół seniorski przeżywa kryzys. O tym, co zrobić, aby zmienić tę sytuację, z nowym prezesem KS Zakopane Łukaszem Piekarczykiem rozmawia Paweł Pełka.

- Skąd zainteresowanie piłką, klubem KS Zakopane?
- Byłem zawodnikiem pierwszej drużyny klubu KS Zakopane, który w 2007 roku powstał z połączenia Jutrzenki i ZKP. To jeszcze były czasy, gdy studiowałem. Mieliśmy taką umowę z trenerem, że raz w tygodniu z Krakowa trzeba było przyjechać na trening, aby w weekend zagrać w meczu. Regularną przygodę piłkarską skończyłem rok przed awansem do IV ligi, a więc chyba w 2012 roku. Wtedy trenerem był jeszcze powszechnie szanowany w środowisku piłkarskim pan Bartek Walczak. Później miałem więcej obowiązków, zaczęła się aplikacja adwokacka, a później praktyka zawodowa, ale zawsze klubowi kibicowałem. Pojawiałem się też w niektórych meczach w IV lidze, jeżeli były braki kadrowe. W 2020 roku, w czasie pandemii, gdy w sądach nie wyznaczano rozpraw, odbudowałem formę fizyczną i w A klasie rozegrałem z drużyną jedną rundę. Wtedy zacząłem bardziej interesować się tym co dzieje się w klubie. Bardzo spodobał mi się warsztat trenerski naszego trenera Macieja Wadasa, który posiada najwyższą licencję wśród naszego sztabu. Uwierzyłem, że może on odbudować drużynę seniorów. Udało mu się do tego celu zmobilizować grupę  młodych zawodników, którzy walczyli o ligę okręgową, ale do sukcesu zabrakło im doświadczenia. Później trener Wadas chyba nie dostał wystarczającego wsparcia i zrezygnował z trenowania drużyny seniorów, a większość zawodników straciła zapał i skończyło się ostatecznie spadkiem do B klasy. Andrzej Obstalecki, obecny wiceprezes, namawiał mnie od kilku lat, żebym zaangażował się w klub organizacyjnie. Miałem trochę zawodowych obowiązków jako adwokat, teraz zresztą nie jest dużo lepiej, bo urodził mi się syn, więc dochodzą obowiązki domowe. Ostatecznie impulsem do podjęcia decyzji było to, że seniorzy spadli do B klasy, czyli na najniższy poziom rozgrywkowy. Uważam, że to dość duży policzek dla klubu oraz piłki w Zakopanem i przyspieszyło to decyzję, aby zostać prezesem.

- Gdy grał pan w KS Zakopane na początku jego historii, to właśnie drużyna seniorów była wizytówką klubu.
- Tak, wtedy klub inaczej wyglądał. Mieliśmy prężnie rozwijającą się drużynę seniorów, graliśmy w lidze okręgowej, przyszedł awans do IV ligi i na tym poziomie rozegraliśmy kilka sezonów. Nie było za to szkolenia młodzieży. Graliśmy praktycznie jednym składem. Później prezesom udało się odbudować szkolenie młodzieży i dzięki dużemu zaangażowaniu naszego znakomitego tria trenerskiego, w skład którego weszli Wiktor Pawlica, Maciej Wadas i Adam Gubała, to szkolenie stało się wizytówką klubu. Powstała jednak sytuacja odwrotna do tej sprzed lat. To znaczy mieliśmy świetne szkolenie młodzieży, sukcesy, a z drugiej strony coraz gorsze wyniki drużyny seniorów, która ostatecznie spadła do B klasy. Myślę, że było to spowodowane dziurą czasową między szkoleniem młodzieży a zakończeniem grania przez kluczowych zawodników z drużyny seniorskiej.

- Jakie są pana najważniejsze cele jako prezesa KS Zakopane?
- Zasadniczo mamy dwa główne cele. Pierwszym z nim jest zbudowanie nowej, lepszej organizacji wewnątrz klubu, która pozwoli na wejście na jeszcze wyższy poziom szkolenia młodzieży, tak aby wszystko nie opierało się na trzech, czterech osobach, ale żeby te wszystkie obowiązki rozkładały się na więcej osób, a każdy będzie miał jasno określone zadania. Drugim celem jest odbudowanie drużyny seniorów. Mamy bardzo mocne drużyny do 12.-13. roku życia, które występują nawet na wojewódzkim szczeblu rozgrywek, ale już z trampkarzami, juniorami jest nieco gorzej. Młodzi piłkarze w tym wieku przechodzą np. do Podhala Nowy Targ lub do innych klubów, bowiem nie ma w Zakopanem zaplecza dla drużyny seniorskiej. Oczywiście, jeżeli będą duże talenty, które będą aspirować do gry w III lidze czy wyżej, to my ich i tak nie zatrzymamy, ale chodzi  o pozostałych, aby stworzyć fundament w postaci drużyn juniorskich, które zasilą w przyszłości seniorów, a ci będą chcieli swoją przygodę ze sportem kontynuować w naszym klubie. W większości klubów seniorzy są wizytówką, a u nas jest trochę odwrotnie. Mamy kapitał w postaci młodzieży i tylko pytanie, jak ten kapitał wykorzystać.

- A jeśli chodzi o cel piłkarski, w której lidze ta drużyna seniorów powinna grać?

- W perspektywie trzech najbliższych sezonów naszym celem jest liga okręgowa.
- Pojawiają się informacje o połączeniu KS z klubem ZKP ASY Zakopane. Jak dokładnie wygląda sytuacja?
- Były wcześniej nieporozumienia związane z rywalizacją z drugim zakopiańskim klubem ZKP. Moim warunkiem przyjścia do klubu był całkowicie nowy zarząd, oprócz wiceprezesa Andrzeja Obstaleckiego. Na kanwie tego nowego rozdania porozumiałem się z chłopakami z ZKP, abyśmy razem grali na licencji klubu KS Zakopane, ale pod wspólną nazwą Zakopane, aby odciąć się od wszelkich niesnasek z przeszłości. Dlatego w skład nowego zarządu weszli również „przedstawiciele” związani z drużyną seniorską ZKP Zakopane. Mam również dobry kontakt z pozostałymi działaczami klubu ZKP, więc te zmiany nie nastąpiły we wrogiej atmosferze. Dzięki temu możemy zająć się tym, co przed nami, a nie roztrząsać trudnych relacji z przeszłości. Powinno to przynieść korzyści zakopiańskiej piłce. Uważam również, że skład nie powinien być uzupełniany na zasadzie jakiejś „armii zaciężnej” z zewnątrz, ale o chłopaków z naszych grup młodzieżowych oraz z powiatu tatrzańskiego, bo przecież Poronin i Kościelisko nie mają obecnie swoich drużyn.

- Jeśli liczy pan na awans do wyższych lig, to niestety już na poziomie A klasy piłkarze nie będą mogli grać na stadionie przy Orkana, który po planowanej przebudowie będzie za mały. Jak poradzić sobie z tym problemem?
- Liczę się z tym, że nie będziemy mogli rozgrywać meczów na miejskim stadionie przy Orkana. Oczywiście uważam, że taki nowy miejski stadion jest potrzebny. Chcę zresztą spotkać się z władzami, bo wsparcie miasta jest nam bardzo potrzebne. Może zabrakło w pewnym momencie czegoś, żeby zmienić projekt tego nowego stadionu, bo rzeczywiście jest on potrzebny i dla piłkarzy, i dla innych dyscyplin. Szukamy alternatyw. Jedna to obiekty COS-u, boisko "Plato", za które trzeba będzie płacić, chociaż były deklaracje rządzących o dofinansowaniu. Druga to szukanie boiska w Kościelisku czy Poroninie, ale myślę, że najbliżej nam jest do COS-u, z którym zresztą już współpracujemy i bardzo cenimy sobie to partnerstwo Najlepiej byłoby, aby znalazł się sponsor, który mógłby pomóc w pokrywaniu kosztów wynajmu tych obiektów. Wtedy moglibyśmy się pochwalić najlepszą infrastrukturą do treningów w naszym rejonie.

- Jak wygląda finansowanie klubu i co z tymi sponsorami?
- Na nasz budżet składają się składki od rodziców młodych piłkarzy i dotacja z urzędu miasta, wynosząca ok. 50 tys. złotych w ostatnim roku. Są jeszcze inne środki zewnętrzne, które z powodzeniem uzyskuje dla klubu wiceprezes Andrzej Obstalecki. Te wszystkie środki wystarczają na bieżącą działalność. Jeśli chcemy się rozwijać, to musimy znaleźć dodatkowe pieniądze i sponsorów. To wielkie zadanie przed nami. U nas jest nieco inaczej niż na przykład w Podhalu Nowy Targ, gdzie jest jeden duży sponsor, który pokrywa większość bieżących wydatków. W naszych realiach trzeba będzie liczyć na wsparcie większej liczby sponsorów, którzy dołożą swoją cegiełkę do dalszego rozwoju. Planujemy wprowadzić taki mały klub lokalnego biznesu. Musimy zachęcić do współpracy nowe firmy. Na razie chętnie rozmawiają one o tych drużynach młodzieżowych, ale wiadomo, że sukces przyciąga pieniądze, i odwrotnie. Na razie skupiliśmy się też na początku sezonu seniorów, którzy nie dostają dużej dotacji z urzędu miasta, ale udało się wystartować i wygrać pierwszy mecz w B klasie. Dlatego liczymy, że uda nam się tę dobrą energię utrzymać przez cały sezon  Myślimy też o rozmowach dotyczących wsparcia przez gminy Kościelisko i Poronin, bo wielu naszych piłkarzy pochodzi z tych terenów.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
OSZCZYPEK 2022-10-07 17:43:22
ZAKOPANE ZAWSZE GRAŁO W OKRĘGÓWCE ZAWSZE A TERAZ?
chłop 2022-10-07 12:16:27
Wstyd się przyznać ale sport drużynowy w Zakopanem leży i kwiczy. Chyba żyjemy mitem sportowego życia w mieście ale w porównaniu do Nowego Targu jest bardzo słabo. Podhale Nowy Targ już jedną nogą było w II lidze a hokej to już inna bajka. Ostatnie 3 lata posucha ale reszta to medale i gra też międzynarodowo.

Druga sprawa to infrastruktura. Nie ma tutaj porządnej hali sportowej, nie ma stadionu. O hali widowiskowej jak np Hala Lodowa w NT możemy poważyć. Mają cywilizowany nowy stadion piłkarski, mają 2 pełnowymiarowe boiska treningowe, kilka dużych hal sportowych. Mają nowy basen i dziesiątki klubów sportowych w wielu dyscyplinach. A u nas? Albo sukcesy indywidualne albo nic.

Przykro na to patrzeć bo turystyka to jedno, ale rozwój sportu dla młodzieży to drugie. Może warto się do tego tematu zabrać bo stajemy się miejscem, gdzie więcej mieszka ceprów niż tutejszych, a kto nie żyje z turystów nie ma czego w Zakopcu szukać.
aut 2022-10-06 21:05:13
Unikać wielkich byznesmenow którzy na chwilę chcą się pobawić w piłkę nożną.Przyklad zza miedzy Poronina po którym pozostało wspomnienie.Zreszta nie tylko Poronin,w Rabce też olano grupy młodzieżowe których praktycznie już nie ma.
 • PRACA | dam
  Kucharz śniadaniowy- Restauracja w Białce Tatrzańskiej Poszukuję osoby na stanowisko kucharz śniadaniowy do restauracji hotelowej w Białce Tatrzańskiej. Praca na pełen etat, wysokie wynagrodzenie. Więcej informacji pod numerem. 518 259 536
  Tel.: 518
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKÓJ Z ANEKSEM KUCHENNYM I ŁAZIENKĄ, N. Targ. 787 466 608.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie osoby do pracy w gastronomii w swoim ośrodku w Kościelisku. W chwili obecnej szukamy osób chętnych do pracy na następujące stanowiska: SZEF KUCHNI, ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI, KUCHARZ. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 785 925 567. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie OSOBY DO PRACY W RECEPCJI w swoim ośrodku w Kościelisku. Praca w trybie zmianowym w godzinach 7-19 i 19-7. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 601 953 385. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  MAŁY DREWNIANY PENSJONAT w Zakopanem zatrudni na umowę o pracę PANIĄ DO SPRZĄTANIA I PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. Praca zazwyczaj od 7 do 15. Bez zakwaterowania. 608 353 045.
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK + USŁUGI MINIKOPARKĄ. 516 796 321.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Karczma w Kościelisku zatrudni POMOC KUCHENNĄ, PANIĄ DO ŚNIADAŃ - 608 301 105.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam GOSPODARSTWO Z PLACAMI BUDOWLANYMI. 18 28 560 24.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  JESION na deski, ok. 12 kubików - 666 991 114.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PIZZERIA. Informacje: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ sprzedam mieszkanie 3 pokojowe z balkonem 48m2. 660797241 b12.pl
  Tel.: 660797241
 • USŁUGI | inne
  Firma Sprzątająca-Mania Sprzątania Zajmujemy się kompleksowym sprzątaniem domów, domków, mieszkań. Chętnie przyjmiemy nowe zlecenia, skontaktuj się z nami w celu poznania oferty oraz umówienia się na wycenę.. 505-925-174 maniasprzatania00@gmail.com
  Tel.: 505
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: pracowników obsługi i kontroli bramek wejściowych, pracowników obsługi stoku i naśnieżania, obsługę parkingu. Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: BARMANKI I BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE,OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ. Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Pilnie!!! Szukam magazynu do wynajęcia o powierzchni 30-50 m2 i wysokości 3m w Zakopanem, Nowym Targu lub okolicach. Telefon Kontaktowy 660 510 186
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 572 312.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). Praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • KUPNO
  Kupię STARE DESKI, BELKI KRZESANE, DRZEWO Z ROZBIÓREK I DRZEWO NA PNIU W LESIE oraz LAS. 695 941 783.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO - GARBARSKIEGO NOWY TARG. PRACA CAŁY ROK. ZATRUDNIĘ KRAWCOWĄ - SZYCIE NA MIEJSCU LUB CHAŁUPNICZO. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  PRACA NIEMCY - dla fachowców z Polski i Ukrainy (MURARZY, TYNKARZY, OGÓLNOBUDOWLANYCH). 0049 176 601 54 957.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE. 787 479 002.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW. 787 479 002.
 • KOMUNIKATY
  PRZEKAŻĘ GABINET STOMATOLOGICZNY W DOBRE RĘCE - NOWY TARG, RYNEK 11. 504 099 717.
 • USŁUGI | inne
  BEZPŁATNA ZBIÓRKA ZŁOMU. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY - DEMONTAŻ, MONTAŻ, OKUCIA BALKONÓW BLACHĄ. 600 998 377.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE kupię. 791 236 577.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  ATRANS TRANSPORT. Poszukujemy KIEROWCY kategorii C+E, z doświadczeniem lub bez. Transport krajowy i międzynarodowy, głównie Rumunia. Jazda pojazdami wyłącznie EURO VI. Współpraca ze spedytorami będącymi dyplomantami jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Więcej informacji pod numerem telefonu: 723 555 111.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-11-27 08:59 Podhale Nowy Targ ma 90 lat. Czy spełnią się sobotnie obietnice? 2022-11-27 08:00 Trzy tysiące małopolskich uczniów wzięło udział w Olimpiadzie ZUS 2022-11-26 21:15 Kiedy przejedziemy wschodnią obwodnicą Nowego Targu? (WIDEO) 1 2022-11-26 20:15 Finał poszukiwań. Maniuś się odnalazł wkrótce po publikacji! (AKTUALIZACJA) 1 2022-11-26 20:00 Czy aby podwyżka za śmieci nie za mała będzie? - zastanawia się radny 2022-11-26 19:00 Medyczne szkolenie ratowników TOPR 2022-11-26 18:00 Prawda nie istnieje albo jest jak sztuka przekonuje Arkadiusz Karapuda 2022-11-26 17:31 Numer VIN - poznajmy go dokładnie 2022-11-26 17:00 Powstaną dwie nowe galerie tam, gdzie stoją dwie niedokończone! (WIDEO) 2 2022-11-26 16:20 Szczęsny, Zieliński i Lewandowski. Oni dali nam zwycięstwo z Arabią Saudyjską 7 2022-11-26 16:00 Powstaje rondo na ul. Parkowej - czy zdążą skończyć na czas? 2022-11-26 15:00 Nowe rondo w Zakopanem. Jak się wam podoba (WIDEO) 22 2022-11-26 14:58 Uważajcie na oszustów. Dzwonia do mieszkańców powiatu tatrzańskiego 4 2022-11-26 14:00 Był wspaniałym człowiekiem, odszedł zbyt szybko. Pogrzeb Jacka Niklińskiego 1 2022-11-26 13:20 Wypadek w Białce Tatrzańskiej - samochód dachował, a co z kierowcą? 1 2022-11-26 13:00 Równoj ku Górze - oratorium w Zakopanem 2022-11-26 12:30 Jedenastka górą w Miejskich Igrzyskach Szkół Podstawowych w Pływaniu (galeria zdjęć) 2022-11-26 11:30 Jestem wzorem do naśladowania 2 1 2022-11-26 10:40 Piotr Żyła na trzecim miejscu w Ruka, Kubacki tuż za podium! 2022-11-26 10:00 Chmury przepływają nad Giewontem 2022-11-26 09:39 2500 osób, 50 głowic świetlnych, tunel laserowy i ekrany o przekątnej 570 cali 2022-11-26 09:27 Poważny wypadek w Cichem (AKTUALIZACJA) 2022-11-26 09:00 Porozmawiajmy o zakopiańskiej architekturze 2022-11-26 08:00 Prestiżowa nagroda dla Katarzyny Ceklarz 2022-11-25 22:00 Lidia Rosińska z dłutem na szczycie 1 2022-11-25 21:00 Góralskie Święto Dziękczynienia 2022-11-25 20:00 Majka także potrzebuje pomocy. Koncert charytatywny 2022-11-25 19:00 Kolejny sukces projektantki mody z Nowego Targu (WIDEO) 2022-11-25 18:00 Zabawa na całego dla cierpiącej sąsiadki. Cała wieś dla Wioli Hreśki 2 2022-11-25 17:00 W Zakopanem łamane jest prawo konstytucyjne 7 2022-11-25 16:11 Mleko modyfikowane - alternatywą dla pokarmu kobiecego 2022-11-25 16:04 Samochód uderzył w słup. Wstyd się przyznać, zasnąłem - mówi kierowca volvo 5 2022-11-25 16:00 Znamy więcej informacji na temat tragicznego pożaru w Maruszynie 2022-11-25 15:15 Część ulicy Droga do Białego będzie bez prądu 1 2022-11-25 15:10 Autobus wjechał do pizzerii 13 2022-11-25 15:00 Skubanie siana w drodze do piekieł 2022-11-25 14:14 Ogród gotowy na zimę - 6 porad, które warto wdrożyć 2022-11-25 14:06 Stalking 2022-11-25 14:00 Rusza kiermasz ozdób świątecznych, dochód na budowę domu dla niepełnosprawnych 2022-11-25 13:00 Zdjęcia złodziei wywieszone na sklepowym oknie. Każdy może ich zobaczyć 20 2022-11-25 12:00 Na Kasprowym 13 cm śniegu. W sobotę szansa na przejaśnienia 2022-11-25 11:45 Podróż w głąb niesamowitego świata w nowej animacji Disneya. Mamy dla was bilety 2022-11-25 11:16 Od soboty nowe rondo w Zakopanem 14 2022-11-25 11:00 Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Zakopiańcy radni wciąż nie chcą uchwalić prawa przeciwdziałającego przemocy 7 2022-11-25 11:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 1 2022-11-25 10:37 Rozbita szyba w popularnym sklepie na Krupówkach. Ktoś urządził sobie black friday 3 2022-11-25 10:26 Wycena kuriera? Sprawdź, co wpływa na cenę paczki 2022-11-25 10:08 Najlepszy hotel przy lotnisku Chopina w Warszawie? Air Hotel! 2022-11-25 10:00 Rabczański park wieczorową porą - śnieżna bajka (zdjęcia) 2022-11-25 09:00 Wakacje będą trwały trzy miesiące? Co sądzicie o tym pomyśle? 7
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-11-27 08:06 1. Rondo jest OK i najlepsze rozwiązanie, tylko kierowcy na egzamin poprawkowy , widać co przedstawia nagrany film Trzeba by było się nauczyć jeździć i było by ok, proszę zobaczyć ilu kierowców dało kierunkowskaz przy wyjeździe z ronda, czyż nie jesteśmy zobowiązani sygnalizować prawym kierunkowskazem opuszczając każde rądo ? Pytanie gdzie Policja, bo powinni sypać mandaty, jest to wykroczenie drogowe 2022-11-27 07:40 2. Nowy Targ jak i okolice nie potrafi się odnaleźć w gospodarce wolnorynkowej. Czasy Kombimatu świetności hokeja, czy sąsiadujących uzdrowisk już dawno minęły lub związaną z Ameryką "strefą dolarową". Pozostał materiał dla kościoła i związanymi z nim partami. Dodam, że na wolności Ukrainy zależy organizacjom żydowskim i kościelnym. Z resztą z perspektywy czasu jak na wolności Polski. Widać kto zyskał. 2022-11-26 23:20 3. czytałem tutaj "komentarze" po pierwszym meczu. Może wieczni malkontenci (czyt. wiecznie niezadowoleni idioci) napiszecie teraz jedno, jedyne słowo....... 2022-11-26 22:16 4. Zderzak nie homologowany czyli z ubezpieczenia nici. 2022-11-26 22:11 5. Rondo na miarę naszych czasów i naszych możliwości. 2022-11-26 22:03 6. Jaruś, co tam, co tam ? Jaki problem cię nurtuje ? 2022-11-26 21:49 7. Pan od maseczek nie musiał akurat wychodzić przed szereg na pogrzebie tak wybitnej osoby. 2022-11-26 21:22 8. Rondo imienia Zenka Martyniuka 2022-11-26 20:43 9. niestety :( na Podhalu większość zna kotka Czarusia i uwielbia jego właściciela :) 2022-11-26 20:41 10. @Dziadek. Z karnym to jak ze Św. Marcinem; - albo zimę straci albo ją wzbogaci.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP