Wydarzenia

Zamknij

Senacki mamrot Skorupy

Józef Figura 08:56, 25.06.2009
Treść artykułu pod wideo ↓

Jak piją parlamentarzyści i VIP-y, ile procent ma spożywana przez nich łącka śliwowica i dlaczego nie wspieramy rodzimego mamrota – można się dowiedzieć z parlamentarnego wystąpienia naszego góralskiego senatora.

Tadeusz Skorupa (PiS) w góralskim kapeluszu jeszcze niedawno kłaniał się wszystkim z billboardów, ubiegając się o głosy w europarlamencie. Jak wiemy, ze społecznego poparcia wyszły nici i senator Skorupa do Brukseli nie pojechał. Może to i dobrze, bo nadal będzie mógł uczyć społeczeństwo kultury picia. Tak jak to robił w marcu, podczas posiedzenia Senatu na temat Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Senator jest przeciwny pomysłowi zezwolenia na spożywanie piwa podczas meczy, a taki zapis podstępnie próbuje przemycić rządząca większość. Stosuje więc fortel, by dopuścić spożywanie piwa, ale bezalkoholowego. Dzięki temu i browary by się na potęgę reklamowały, a i doping byłby bardziej dyplomatyczny. Parlamentarzysta z Podhala ma też gotowy przykład – z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Tam jest bufet dla VIP-ów. – Większość korzysta z tego bufetu, proszę państwa, już po konkursie. I wtedy jest tam dostępne piwo, są też wysokoprocentowe trunki, między innymi ta przysłowiowa śliwowica łącka. Tylko, proszę państwa, nikt tej śliwowicy nie pije z taką zawartością alkoholu bezpośrednio, tylko, oczywiście, jest ona rozcieńczana i można powiedzieć, że w postaci 4,5% zawartości VIP-y ją spożywają. Osobiście też  sam ją spożywałem, jestem smakoszem nie tylko śliwowicy, ale i piwa – przekonuje z trybuny, czego dokładny zapis możemy znaleźć w stenogramach posiedzeń.

Senator wreszcie wytacza kolejny argument przeciw nieszczęsnej ustawie – jest niekonstytucyjna. – No dlaczego by nie można było też wprowadzić śliwowicy o zawartości 4,5%, tylko piwo, którego wytwórcami są koncerny zachodnie? Proszę państwa, chcę, żeby ta ustawa wróciła do projektodawcy i żeby on się zastanowił nad wytwórcami polskimi na przykład tej śliwowicy, przykładowego mamrota czy innego wina owocowego – dodaje na zakończenie, apelując o zwrócenie uchwały do projektodawcy.

Ostatecznie ustawa, po zaakceptowaniu przez prezydenta, weszła w życie z poprawką, zakazującą sprzedaży alkoholu na stadionach. Czy przeważyły argumenty senatora Skorupy, czy wizja 4,5-procentowej śliwowicy – tego nie dowiemy się nigdy.

fig.
(Józef Figura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

XYZXYZ

0 0

To niemożliwe,żeby trunek 4,5% takie spustoszenie zrobił pod sufitem senatora.Pan senator na siłę chce zaistnieć.Ciekawe co jeszcze wyduma.

13:35, 25.06.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wirnikwirnik

0 0

no to senator sie dorobił nowej ksywy.......mamrot.....he he...

13:38, 25.06.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wirnikwirnik

0 0

Nic nie wyduma co by Związek Podhalan nie poparł i odwrotnie To jest takie syjamskie bliżniacze uzależnienie......hore ale nie sposób tego rozdzielić.

13:41, 25.06.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kwicołkwicoł

0 0

jak patrzym na tego Skorupe, to od razu po nim widać, ze to taki malo łozgarniynty chłop co to sie pcho tam ka nie powiniyn. A jak sie ubiere po gorlasku to od razu widać, ze nijak to na niego nie pasuje.Taki udawany gorol, co to sie na wielkiego gorola robi,a słoma z botów wystaje.Zreśtom duzo jest takich w tyj partii ZP, bo niestety to juz sie partyja z tego zrobiyła.

15:30, 25.06.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wirnikwirnik

0 0

Skorupa sie nika nie pchoł.... To ZP potrzebowoł przepychaca...A jak by był zabardzo rozgarnięty to by ich w W-wie telo nie honorzył .A ino o to ZP sło.. Takiego Skorupy potrzebowali....i takiego znależli......

16:01, 25.06.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

EDED

0 0

Skorupa i bez tej ustawy to udany MAMROT

21:04, 25.06.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kwicołkwicoł

0 0

No do konca sie zgodzym z Tobom, bo wiym ze w ZP jest tyz duzo wartościowyk ludzi, ino rzadzom Ci co krzycom i sie straśnie powołujom na to jacy to łoni som tradycyjonalisci, a reśta to jest zło. Takie cosi jak to nas prezydynt pedzioł, ze som Ci z AK i ta reśta. Ino co łon mo do tego,zeby ludzi tak dzielić i sobie przywłoscać to co jest historycnie dobre. Tak samo ZP, łoni to ino umiom iść ze sztandarym do kościoła sie pokozać i postoć i sie za wielkik goroli majom. A tak naprowde to obecny prezes i poprzedni no to tak naprowde to co to za gorole? Nawet dobrze po goralsku nie umiom godać. I wlośniy to jaki jest tyn Skorupa w tym sejmie to taki jest tyz ZP. Bo on tak samo umie ino sie pchac przed aparaty coby se zrobic zdjyncia z kimsik znanym i potym na tym jechac. Ino ze pedziec mondrego to łon nie umie nic.

10:17, 26.06.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%