Wszystko idzie w dobrą stronę.
Minął kolejny piątek, znowu brałem. Nie jestem sam. W grupie wszyscy biorą, czuję się swojsko. Zacząłem brać kilka lat temu. Mój pierwszy raz był trochę na siłę, opierałem się. Na szczęście moi znajomi przekonali mnie, że warto, że nie będę żałował. Pamiętam - mówili coś o odlocie w kawiarni Literatka i o „Krzyżowcach”. Odleciałem, czułem się wyśmienicie. Nareszcie wszyscy nadawali na tych samych falach. Niestety, jak zwykle bywa w takich stanach, po paru dniach pojawił się u mnie zespół odstawienia w klasycznej formie. Drżenie mięśni, nerwowe tiki, mdłości, przyśpieszona akcja serca, a w warstwie psychicznej – stany lękowe, depresja, zaburzenia snu, poczucie ogólnego rozbicia. Życie bolało. Próbowałem wielu rzeczy, żeby przestać brać. Nic nie dawało takiego kopa, takiej przyjemności. Nie było łatwo. Przez jakiś czas byłem chyba na detoksie. Tak można nazwać stan, kiedy zupełnie świadomie nie oglądałem wspaniałych przedstawień na scenie A2. Mea culpa, mea maxima culpa. Teraz znowu biorę, czyli oglądam, jestem widzem i czuję się wspaniale. Wycieczka w krainę prawdziwego teatru trwa tylko godzinę, może trochę dłużej, ale w głowie buzuje potem jeszcze parę dni. Ten podawany przez Aktorów Amatorów w kameralnych okolicznościach narkotyk zwany Melpomeną sprawia, że konfrontacja z otaczającą nas tandetną rzeczywistością „Made in China” boli, aż chce się wyć. Zabiegani, zapracowani zapominamy o tym, że tuż obok jest spokojna przystań. Tak właśnie odbieram każdy spektakl na scenie A2. Wystarczy trochę zwolnić, rzucić cumę i zostawić za plecami wzburzone morze codziennych spraw. Trzeba tylko dać się porwać, resztę zrobią Aktorzy. Zabiorą Was tam, gdzie czas płynie wolniej i daje szansę na refleksję. Życie w przedstawieniach nie jest łatwe jak w telenowelach. Na szczęście jest trudne, pogmatwane i szczere. Dlatego tak bardzo uzależnia. W tym przypadku detoks jest niewskazany, będę brał. Koniec i bomba, a kto nie widział, ten trąba!

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
aż TAK?
0 0
Panie i Panowie,
przecież to, co "robi" SCENA A2 to jest straszna, żenująca lipa!!!
Dodam tylko, że te wygłupy przy stoliku grupy sfrustrowanych amatorów są grubo i bogato dotowane ze strony burmistrza!!!
A taką fajną, profesjonalną, skierowaną do i dal turystów imprezę jak Zakopiańskie Lato Teatralne w tym roku Kawecki zarżnął dokumentnie.
To po co buduję muszlę koncertową szumnie zwaną amfiteatrem?
Dla kapel góralskich (z całym dla nich szacunkiem) czy dla innych form występów kulturalnych i artystycznych?
No, ale nie dziwi, że dzisiaj w TVN24 i POLSAT NEWS Kawecki miał czelność powiedzieć: "...no, my się tu mamy dobrze..." - to nie dziwi, gdy się zarabia 200.000 pln rocznie - słownie: dwieście tysięcy złotych !!!
A teraz pewnie Kawecki po festiwalu chały folklorystycznej znów dostanie od burmistrza nagrodę wynoszącą około 3.000 pl za zorganizowanie tego cyrku!!!
A przecież wszyscy wiedzą, że Kawecki tylko zajada kiełbasę, którą trzyma w szufladzie swojego wypasionego biurka, a de facto pracuje cały zespół innych ludzi.
Kawecki - wracaj Pan do Gliwic, albo przynajmniej do swojej nowobogackiej silli pod Krakowem!!!
0 0
Panie Kubo,
Jak sie ma treść zdania "...konfrontacja z otaczającą nas tandetną rzeczywistością „Made in China” boli, aż chce się wyć..." do tytułu wpisu "Wszystko idzie w dobrą stronę".
To znaczy, że jest źle, ale idzie ku lepszemu, tak?
Jeśli tak, to proszę o kilka przykładów.
Czy sugeruje Pan, że lepsza jest ucieczka od rzeczywistości bardziej w kulturę wyższą niż w kulturę niższą (teatr vs telenowele).
A może nie trzeba uciekać od rzeczywistości, tylko, skoro "boli aż chce sie wyć" - spróbować ją zmienić.
0 0
Panie obiektywny john, nareszcie ktoś powiedział prawdę o poczynaniach tych państwa. niech sobie robią teatr, ale dlaczego za miejskie pieniądze?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz