Blogi

Zamknij

Piłka nożna.

Kuba Meglicz 18:35, 13.09.2013
Treść artykułu pod wideo ↓

Panie Premierze, jak wygrywać?

     Polska drużyna narodowa wygrała kolejny mecz, nieważne, że z San Marino. Liczą się trzy punkty. Przeciwnicy z grupy eliminacyjnej do mistrzostw świata zagrali dla nas. Ukraina zremisowała z Anglią. Od pewnego czasu oglądanie naszej reprezentacji traktuję jako pretekst do towarzyskich spotkań. My tu gadu-gadu, a Szpakowski nawija. Wspaniale opowiada, buduje atmosferę. Jak zwykle około 60 minuty zaczyna tłumaczyć zawodników. A to ciężki sezon klubowy, a to kontuzja. Po prostu na naszych piłkarzy spadły wszystkie plagi egipskie. Jest fajnie, bo towarzystwo zgromadzone przed telewizorem zacne i daje z siebie wszystko, a nie jak chłopaki na boisku. Czasem mam wrażenie, że tylko zmiana przepisów da nam awans do imprezy typu Euro czy Mundial. A więc do rzeczy: proponuję, aby każdy gol strzelony przez naszych piłkarzy w meczu z drużyną notowaną wyżej w rankingu FIFA był punktowany odpowiednio większą ilością punktów. A gol strzelony np. przez Niemców w meczu z Luksemburgiem był liczony jak 0.3 gola. Co to za sztuka wygrać z San Marino lub z Maltą. Gol strzelony np. Hiszpanom to jest dopiero wyczyn. To jak w skokach skakać z wiatrem w plecy. I co. Są dodatkowe punkty? Albo trener będzie mógł na ostatnie 30 minut zdjąć jednego zawodnika i jeśli wtedy strzelimy gola to liczy się za trzy. Przecież to wspaniała wizja, jakie emocje - a tego w sporcie potrzeba. Analogia do skoków narciarskich jest oczywista. Tam trener decyduje o krótszym rozbiegu, jeśli się uda i zawodnik skoczy daleko, to jest wspaniale. Tylko takie przepisy pozwolą nam odbić się od piłkarskiego dna. Potrzeba zmian, bo samą grą sukcesów nie osiągniemy. Piłka nożna to nie tylko sport, to niestety sposób na życie. Zaangażowanie i efekty są odwrotnie proporcjonalne do czerpanych korzyści. Nasza piłka to nie gra, to dziedzina nauki. Wciąż jeszcze mamy matematyczne szanse na awans.
(Kuba Meglicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Kubuś, a ićże już spać....

19:14, 13.09.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

koniczynakoniczyna

0 0

Panie Kubo,
A po cóż tutaj "Pan Premier" w tytule ?
Nie ważne, czy dobrze, czy źle - ważne, żeby wspominać :(

Polska piłka gnije od wielu lat.
Prawdę mówiąc, żal pokoleń, którym wciska się mit o jakimś "sporcie narodowym", jakim podobno jest piłka nożna. Żałosne jest przypominanie Orłów Górskiego. To byli sportowcy, podobnie jak ówcześni siatkarze.
Potem jeszcze Piechniczek i medal na Mundialu w Hiszpanii.
Później NIC. Spuścić zasłonę milczenia.
(w innych sportach, nieraz niszowych, Polacy osiągają czasem baaardzo duże sukcesy, ale o tym mendia wspomną na ostatnich stronach.
Pisz Pan lepiej , Panie Kubo, o jakichś pięknych albo mądrych rzeczach.
no, chyba, że postawi Pan diagnozę i propozycję uzdrowienia polskiej piłki.
Może nie jest tak , jak Pan wyznaje w swoim motto "wiem, że nic nie wiem"...
i, litości, bez premiera, nawet, jeśli to ironia.
to już kolejny wpis zahaczający o politykę.
Niby nie, ale jednak...
sympatia, czy antypatia?

19:54, 13.09.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Widzisz Kubuś
MY POLACY mamy w żyjemy w świecie ludzi KREATYWNYCH - od Naszego ministra finansów po NASZE lokalne władze .

Oni już w kreatywny sposób budowali stadiony i drogi na Euro - szkoda tylko że zapomnieli powypłacać odszkodowania poszkodowanym . Ale na ZASŁUŻONE premie im nie zabrakło .

Oni wszyscy w 100% opanowali techniki kreatywnego krętactwa także i na przepisy w grę piłkę - czas też przyjdzie .


Pozdrawia
Letko zakręcony z wrażeń .

Jacek Kalata

20:39, 13.09.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZbukZbuk

0 0

Bo z naszymi piłkarzami jest tak samo jak z politykami. Kasę grubą biorą, a reszta w gów... się obraca. Za każdym razem porażka. A jak już jakiś mały sukces to niemal bohaterstwo.

21:36, 13.09.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Matt Z_neMatt Z_ne

0 0

"Oni wszyscy w 100% opanowali techniki kreatywnego krętactwa także i na przepisy w grę piłkę - czas też przyjdzie"

Nasz etatowy fermenciarz widzę, że już z jaśnie oświeconą panią prezes startuje w wyścigach kto szybciej i w bardziej dobitny sposób pokaże jak bardzo nie zna się na temacie o którym próbuje pisać.

Idź wystartuj na posła, aż na Ciebie zagłosuję bo chcę zobaczyć jak jako poseł RP zmieniasz przepisy gry, które ustalane są w autonomicznej organizacji w której poseł RP znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg.

Pozostań w temacie lokalnego fermentu bo chyba niz innego nie pozostało jak nawet Twoja wiedza o piłce nożnej jest zerowa.

22:50, 13.09.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BulwersBulwers

0 0

Ooo, i tzw hejterzy się odezwali. Kuba uważaj, bo jeszcze z maczetą dostaniesz. Lepiej szachami się zainteresować. Polityka i sport idą w parze, czytając te komentarze....

20:49, 14.09.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

koniczynakoniczyna

0 0

Szanowny Bulwersie,

Toż to sam autor bloga wskazał, w tytule swego wpisu, łączność polityki i sportu, zatem nic dziwnego, że komentujący podchwytują tę sugestię.

Wpisy na tym wątku są w istocie dość powściągliwe.
Nikt, prócz Ciebie, nie wykazał się specjalną agresją, czemu zatem imputujesz innym chęć użycia niebezpiecznych narzędzi.

18:36, 17.09.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%