Politycy, którzy dzisiaj cenzurują działalność sędziów i sądów zdają się zapominać, że w sprawach karnych sądy "pracują" na materiałach zgromadzonych w postępowaniach prowadzonych przez organy ścigania. A poszkodowani, w tym ofiary przestępstw, kierują się przede wszystkim na Policję, licząc na ochronę przed bezprawiem...
Dzisiejsze przesłuchanie byłej funkcjonariuszki Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która prowadziła postępowanie i działania operacyjne w sprawie działalności Amber Gold w latach 2010 -2011 bezlitośnie obnaża "jakość" pracy organów ścigania. Doskonały plan postępowania i totalny brak działania doprowadził do umorzenia sprawy rzekomo nie zawierającej znamion przestępstwa.
Zachęcam do obejrzenia transmisji z obrad komisji sejmowej:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=2EA07D9E0A8374E1C12581CA004883E4#
Po godzinie 14. będzie przesłuchiwany przełożony Anny Fołty-Nowackiej Maciej Zajda. Warto obejrzeć i tę relację.

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Nie wierzę, spadły klapki z oczu ? Jeszcze niedawno darła się "Wolne sądy, wolne sądy" Prawda jest taka, że PiS powinien zrobić porządek z policją i tym tzw. wymiarem sprawiedliwości.Na początek każdy z nas powinien przestać ich tytułować "panie władzo" bo to działa na naszą nie korzyść.
0 0
owszem, porządek i z policją i z prokuraturą, kto wie czy nie znacznie bardziej niż z sądami?
0 0
Hihaha - PO myje nie wierzą, baa - nawet myślą, że niejakiej B. Czerskiej spadły klapki z oczu.
Czyżby PO myje nie wiedziały, że baby zmienne są, a precyzyjnie nazywając - przekupne są.
Znalezione w sieci.
Wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt, wprowadzenie obowiązku znakowania psów i utworzenie centralnego rejestru, zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w cyrkach ? to niektóre z zapisów projektu o ochronie zwierząt wniesionego do Sejmu przez grupę posłów PiS.
We wtorek projekt, który wpłynął w tym tygodniu do Sejmu, został skierowany do zaopiniowania m.in. przez Biuro Legislacyjne. Wśród parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy podpisali się pod nim, jest m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Projekt przewiduje m.in. rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami oraz podwyższenie kar za takie czyny; wprowadzić ma też zakaz trzymania psów na łańcuchach ...
Każda bajka ma swój morał. Ta ma taki, że strona wpolityce, pl miała dzisiaj kliknięcie
zagorzałej działaczki KODu.
0 0
A co z to za odmiana nastapila w Pani życiu?? ? Jestem w ciezkim szoku...
0 0
Jestem pod ogromnym wrażeniem nagłej przemiany światopoglądu Szanownej Pani.
Potwierdza to niestety słuszność moich wcześniejszych opinii o autorce tego bloga. No cóż, nastały takie czasy, że farby do przemalowania u nas dostatek, czy to czerwona, czarna, zielona... czy też czarna parasolka. Wszystko to, także barwy, nieważne. Ważne jest aby być na topie, aby coś mówiono, pisano.
PS. według mnie brakuje kwintesencji, szczerego słowa przepraszam za wcześniej głoszone wokół opinie.
0 0
Podobnie uczynił przed laty były I sekretarz wojewódzki PZPR w Gdańsku. Był żarliwym członkiem partii, aby później uczynić z siebie zagorzałego opozycjonistę wobec starej władzy, w której to grał czołową rolę. Mam rację Abeto ???
0 0
a ja poproszę panią Beatę o wskazanie:
co jeszcze warto oglądać - proszę o podanie nazw stacji telewizyjnych
co warto czytać w wersji papierowej- tutaj proszę oczywiście o podanie tytułów gazet i czasopism
z czym warto zapoznać się w wersji elektronicznej - tu proszę o nazwy wiarygodnych i wartościowych portali internetowych.
z inżynierskim pozdrowieniem spod najstarszych gór w Polsce
koniczyna
0 0
Ha, a nie mówiłem, że PiSowi poparcie rośnie?
0 0
Ale o co Ci chidzi bicygiel? Ja mam czyste sumienie , nic nie musiałem się zmieniać.Co do uorcyka to lepszy przykład byłby z Jaruzelskim.
0 0
uwaga - pocałunek Almanzora
0 0
Odpowiadam- nic mi nie spadło z oczu, nawet klapki ( ew z nóg). Wcześniej optowałam za reformami sądów ( na blogu) tyle ze nie polegającymi na uzależnieniu od polityków a głębokimi i od dawna mam wyrobione zdanie o jakości postępowania tzw. organów ścigania. Wczorajsze przesłuchanie przed komisją w sprawie Amber gold unaocznia tę "jakość" tym wszystkim, którzy nie mają kontaktu z pracą policji.
0 0
Tak właśnie działały sądy i policja za ulubionych przez towarzyszkę Czerską rządów POszustów,a przesłuchiwana policjantka to dawna pracownica UB.Jak to możliwe ,że przeszła weryfikację ? Natychmiast wyrzucić z sądów wszystkich UBeckich staruchów ,bo nigdy z tego bagna nie wyjdziemy.jakie to szczęście,że wreszcie rządzi normalna ,Polska partia.
0 0
Co by nie PO wiedzieć, to tytuł "Wierzchołek góry lodowej" jest trafny.
To jeden z kwiatuszków w ogródku pielęgnowanym przez PO.
Inny kwiatuszek to sprawa podpisanej w 2010 r. przez polskie władze umowy na dostawy gazu z Rosji.
Negocjacje na temat jej treści rozpoczęły się w marcu 2009 roku. Polskiej grupie negocjacyjnej przewodził ówczesny minister gospodarki Waldemar Pawlak. Donald Tusk podsyłał Pawlakowi tzw. instrukcje negocjacyjne, w których wyznaczał wytyczne na temat stanowiska strony polskiej oraz margines do ustępstw wobec Gazpromu. Negocjacje zakończyły się w październiku 2010 roku podpisaniem bardzo niekorzystnego dla Polski wieloletniego kontraktu na dostawy gazu z Rosji, który skutkował narzuceniem gigantycznego haraczu wobec Gazpromu (ustalono, że cena sprzedawanego Polsce gazu będzie o około 40 proc. wyższa od ceny rynkowej)
.Co istotne - w 2010 roku instrukcje Tuska do gazowych negocjacji z Rosją rząd uznał za tajemnicę służbową opatrzoną klauzulą "zastrzeżone". Zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami dostęp do dokumentów z taką klauzulą był zastrzeżony jedynie przez przez dwa lata. W między czasie posłowie PO-PSL zmienili jednak prawo (nowelizacja ustawy o ochronie informacji niejawnych z 2011 roku). Wprowadzono wówczas regułę, zgodnie z którą dostęp do tego typu dokumentów może być zastrzeżony na czas nieokreślony. Rząd Tuska skrzętnie to wykorzystał i utajnił instrukcje negocjacyjne na czas nieokreślony.
Powstaje pytanie - czego obawiali się Donald Tusk z Waldemarem Pawlakiem, że podjęli decyzję o utajnieniu instrukcji negocjacyjnych. Dlaczego o ich treści nie mogli się dowiedzieć wyborcy, podatnicy, którzy decyzjami ówczesnej elity rządowej zostali skazani na płacenie znacznie wyższych rachunków za gaz, a polska gospodarka musiała z tego tytułu ponosić dodatkowe, liczone w miliardach złotych koszta.
0 0
@robi. Że to dawna pracownica UB to pikuś.
Ale sama się pochwaliła że "pracowałam w wydziale techniki operacyjnej"!
Albo zgrywa niedojdę, albo co jest najbardziej wiarygodne była celowo niedojdą.
0 0
@Abeto, nic konkretnego nie miałem na myśli. Chciałem tylko abyś w końcu zabrał głos, niekoniecznie w obronie Pani Prezes, jak to na tych łamach czyniłeś wielokrotnie. To tylko tyle gwoli wyjaśnienia.
0 0
Potwierdzają się prorocze słowa o Polsce, która jako państwo funkcjonuje teoretycznie a teraz dodatkowo została- kamieni kupa
0 0
Szanowna pani prezes, a co pani na to?
Posłowie PiS forsują ustawę o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, która zniszczy gałąź gospodarki naszego kraju wartą blisko 2 miliardy złotych! Wejście w życie tej ustawy spowoduje, że Polska z pozycji nr 2 w UE pod względem produkcji futer spadnie na samo dno, a zyski przejmą Duńczycy (pozycja nr 1) oraz Niemcy (pozycja nr 3), i Rosjanie.
Szacuje się, że roczne przychody ze sprzedaży futer - a niemal 100 proc. z nich idzie na eksport - wynoszą od 400 do 500 mln euro i daje bezpośrednie utrzymanie dla ok. 10 tys. osób.
Światowy popyt na skóry i futra sprawia, że wspomniane zwierzęta zostaną tak czy inaczej zabite. Jedyną różnicą jest to, że będą zabijane w innych państwach.
Czy świadome wyzbywanie się zasobów i źródeł dochodów na rzecz zagranicy, to nie jest przypadkiem działalność antypaństwowa?
0 0
@dziadek , sytuacja podobna do tej jaka była z zakazem hodowli gęsi na wątróbki.Fronda pisze tak " Francja, Węgry i Polska mieli zaprzestać to barbarzyństwo a okazało się, że wystawili nas do wiatru i sami przejęli nasze rynki zbytu.Potem była kolejna akcja - tym razem z ubojem rytualnym, którego w Polsce również zakazano. Byliśmy liderem w dostawach mięsa halal, choć dostarczaliśmy też i mięso z uboju koszernego, ale to jest dużo mniejszy rynek. W dostawach mięsa halal wypieraliśmy nawet Francuzów z rynków frankojęzycznych - Polska była niekwestionowanym liderem. Te dwa pierwsze wybryki [zakaz tuczu gęsi i zakaz uboju rytualnego - red] odbyły się za czasów rządów PO-PSL, ale również przy wsparciu części posłów PiS. W efekcie wyeliminowano polskich producentów.Jedyna ''korzyść'', jaką z tego odniesiemy, to pozbawianie kilkudziesięciu tysięcy ludzi pracy, Polskę dochodów, a i tak będzie to robił ktoś inny - głównie Niemcy i Duńczycy, bo to jest dla nich najbardziej korzystne. Po raz kolejny potwierdza się taka prawidłowość, jak w przypadku polskich firm transportowych - Polacy bez kapitału, bez doświadczenia, bez know-how, w ciągu 20 lat opanowują rynek przewozów towarów w Europie, no więc robi im się regulację."
0 0
Problem jest dużo głębszy niż tylko kwestie ekonomiczne ( nota bene duże fermy posiadają osoby związane z PO, zdaje się nawet byli senatorowie). Otóż, ustawa o ochronie zwierząt zakazuje naruszania dobrostanu zwierząt kręgowych uznając to za znęcanie się. Jeśli lis czy norka ma klatkę w które nie może nawet dobrze wyprostować nóg - nie wspominając o areale tych zwierzat w naturze- to wartość i zyskowność przemysłu futrzarskiego bierze się z naruszania dobrostanu tychże zwierząt. czy zatem kasa i zyski należy stawiać ponad prawem ( w tym przypadku ustawę o ochronie zwierząt)?
Jak sądzisz @dziadek?
0 0
W. Sz. P. Beato!!!
Na wstępie składam gorące podziękowanie za udzielenie mi wyczerpującej odpowiedzi.
Teraz już wiem, że nic nie wiem.
Wiem, że zyskowność przemysłu futrzarskiego jest wprost proporcjonalnie do zmniejszania pojemności klatek.
Nie wiem, czy jest to zgodne z normami i wytycznymi UE. Co na to komisje europejskie, weneckie, reporterzy bez granic, redaktor Żakowski i te sympatyczne działaczki Nowoczesnej.
Wiem, że jeśli jakaś grupa działa nie zgodne z prawem lub przyjętymi normami etycznymi w celu osiągnięcia korzyści majątkowych jest nazywana potocznie mafią. W tym temacie trafnie to w swoim wpisie skojarzyłaś. Jest to też wytłumaczenie dlaczego miłośnicy wolności, demokracji i praworządności i te panie z czarnymi parasolkami się tym nie zainteresują, a tak przejmują się losem korników.
Nie wiem, a jestem ciekaw jak będą wyglądać protesty t. zw. opozycji w przypadku zaostrzenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Przecieze to uderza w wolność gospodarczą.
Wiem też co ja sądzę na ten temat. Na 80% zgadzam się z Tobą.
Istnieje tyle innych sposobów na robienie dutków, że ........
0 0
dlaczego uważa Pan, ze się tym nikt nie interesuje? wśród animalsów działają wyspecjalizowane stowarzyszenia tj Otwarte klatki, które się tematem naruszania dobrostanu i uoz w hodowli zwierząt na futra szczegółowo zajmują, dokumentują i edukują a obecnie - pracują nad zapisami w znowelizowanej uoz.
PS. na marginesie, zapisy uoz dobrze i precyzyjnie punktują kwestie przeciążania koni. To też weryfkowaliśmy :P
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz