Marka Barczyńskiego mieli już okazję poznać czytelnicy książki "Dla ciebie nawet". Dziś jej autor, Krystian Stolarz, oddaje w Wasze ręce jej kontynuację "Dla ciebie zabiję".
Barczyński był policjantem. Był, bo splot wielu okoliczności sprawił, że musiał odejść ze służby. Wraz z żoną zmagali się z chorobą nowotworową córki i wiecznym brakiem pieniędzy na leczenie. Aż wreszcie pomoc zaoferował mu tajemniczy Alfa, gangster. Jednak cena, jaką musiał za to zapłacić była wysoka.
„Tak, zeszmaciłem się dla kasy, ale wiesz co? Zrobiłbym to ponownie, bo dzięki temu moja mała córeczka może nadal żyć.”
Koniec końców Alfa zginął. Dostał kulkę od Pisarza. Barczyński tam był. Zginęli też inni. Aż wreszcie znalazł się taki, który zaczął sypać – Drabina. „Kapuś, aby ratować swoją skórę, wyśpiewał wszystko na papier. Sprzedał Marka, Kamienia, Pisarza, a nawet swojego szefa Alfę. To przez niego Michał siedział w areszcie”. Bo za Marka głowę nadstawił jego brat Michał, wziął na siebie jego grzechy, żeby ten mógł zostać z rodziną, z córką. Zresztą, i tak miał wobec niego dług wdzięczności. Poszedł na trzy miesiące za kratki. Na długie trzy miesiące, biorąc pod uwagę wyjątkową brutalność kolesi z celi.
W tym czasie Marek z rodziną przeprowadził się do Niemiec. Zostawił za sobą cały ten syf, zaczął normalne życie. Nie mówił o tym bratu, zresztą, i tak nie mógł go odwiedzać. Postanowił, że poinformuje go w dniu wyjścia z więzienia. Właśnie po niego jechał, ale wypadek na drodze pokrzyżował mu plany, spóźnił się czterdzieści minut. I choć umawiali się z Michałem, że ten będzie czekał na niego przed bramą, nie było go tam. Ani w żadnym miejscu, w którym mógłby być. Choć tak naprawdę był bardzo blisko, o czym Marek dowiedział się po telefonie od Czarnego, kumpla z komendy. Jaracza dziesięć na sześć. Mieszkanie Drabiny, osiemset metrów od więzienia.
„Mamy tu trzy trupy. Wszystko wskazuje na to, że to robota Michała.”
„W mieszkaniu były trzy ciała. Czterdziestoletniej Alicji Drabinowskiej, sześcioletniej Marty Drabinowskiej i twojego brata. I matka, i córka miały ranę postrzałową głowy. Wszystko wskazuje na to, że ktoś – Czarny nie chciał już denerwować Marka, dlatego nie wypowiedział imienia jego brata – strzelił im w tył głowy.
- Egzekucja? – zapytał Marek odruchowo. Nie panował nad tym, umysł sam podpowiedział mu tezę.
- Na to wygląda. – Czarny skinął głową.
- A Michał? – zapytał bezgłośnie. Słyszał, co mówił wcześniej Czarny: ciało jego brata znaleźli w mieszkaniu Drabinowskiej.
- On miał ranę postrzałową głowy z prawej strony, na skórze są ślady po prochu, a więc musiał to zrobić z przyłożenia. Ułożenie ciała i broni też wskazują na samobójstwo.”
Marek jeszcze nie zdążył przetrawić tej wiadomości gdy zadzwoniła żona. Szybko oznajmiła mu, że odchodzi razem z córką. Rozmowę skończyła zdaniem, które powinno dać Markowi do myślenia, ale oszołomienie ostatnimi wydarzeniami przytępiło mu zmysły. Jak bardzo, przekonał się po powrocie do Niemiec. Zastał puste mieszkanie, a na podłodze kopertę. List od Pisarza. Jego żona i córka zostały uprowadzone. Barczyński w przypływie adrenaliny dzwoni zatem do starego przyjaciela, a jednocześnie i wroga – Edmunda Lektoryńskiego. Lektor nie pozostawia mu złudzeń, to on stoi za tym wszystkim. Zaczyna się między nimi gra.
Marek czuje coraz większą tęsknotę za bratem i lęk o najbliższych. Niestety, tym razem ma znacznie mniej sprzymierzeńców i możliwości działania. Ile może poświęcić, aby uratować swoją rodzinę?
POZNAJ AUTORA:
Krystian Stolarz – policjant wydziału kryminalnego, magister prawa, sportowiec amator i miłośnik książek. Prowadzi na Instagramie konto @policjant_czytaipisze, na którym promuje czytelnictwo i recenzuje książki. „Dla ciebie nawet” było spełnieniem marzenia o wydaniu własnego kryminału. W swoich książkach Stolarz dba o autentyzm języka, atmosfery panującej w policji i szczegółów śledztwa. Prawda o policyjnej robocie jest znakiem rozpoznawczym jego powieści.
UWAGA, KSIĄŻKA!
Od wydawnictwa PRóSZYŃSKI I S-KA mamy dla Was 2 egzemplarze książki „Dla ciebie zabiję”. Po jednym otrzymają osoby, które jako pierwsze wyślą do nas mail w poniedziałek 7.10 o godzinie 15 na adres: [email protected]. W treści prosimy podać imię, nazwisko i adres. Tytuł maila: Dla ciebie.
an
::attachment{"type":"image","item_id":"411242", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"900"}

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Mowa o tym byłym policjancie, którego za niewpuszczenie tzw posłanek do strefy zamkniętej przy granicy nielegalna prokuratura z nielegalnym bodnarem postawi przed sądem?
0 0
Teraz pora na jakiegos literackogniota od tego sedziego ze stolycy, co to lubi plujace na policje babska .
0 0
może napisze coś wespół z tymi amatorami 50zł i akcesoriów do wkrętarek...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz