W Galerii Sztuki XX wieku w zakopiańskiej willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) można od piątku podziwiać pejzaże tatrzańskie autorstwa Wojciecha Gersona. Dzieła pochodzą z kolekcji największych polskich muzeów narodowych.
Wojciech Gerson uznawany jest za jednego z najwybitniejszych pejzażystów polskich XIX wieku, a jego tatrzańskie pejzaże za jedne z najlepszych obrazów o tematyce górskiej w historii sztuki polskiej.
jof
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz