Jubileuszowe 50. Święto Pasterskie zgromadziło w sobotę, 27 czerwca na Polanie Stańcowej w Lipnicy Wielkiej-Przywarówce mieszkańców Orawy, turystów oraz miłośników folkloru. Głównym punktem programu artystycznego były występy rodzimych i zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych, które przypomniały bogate dziedzictwo kulturowe Orawy i Podhala. Na scenie zaprezentowały się zespoły, które brały udział w pierwszym Święcie Pasterskim: Zespół Regionalny „Skalniok” z Zubrzycy Górnej, Zespół Regionalny „Śwarni” z Nowego Targu i Zespół Regionalny „Orawianie” im. Heródka. Oprócz nich wystąpili: Zespół „Orawskie Roztoki’ oraz Zespół „Orawiacy”.
Fot.: Apeture Studio – Wojciech Wojciechowski, Andrzej Łacek
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz