Powitanie lata – 5 lipca 2026 r. w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej
Możliwość zwiedzania muzeum: 9.00–17.00 (jak w całym okresie letnim).
W programie:
14.00 – spotkanie przy bacówce – opowieści o letnich zajęciach na dawnej Orawie
14.00 – 17.00 – stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Zubrzycy Górnej
14.15 – inscenizacja „Dworskie sianokosy”
15.00 – pokaz wyrobu serków – baca Anna Gruszka
16.00 – 17.00 – „Letni kiermas” – występ Zespołu Orawianie im. Heródka
Obowiązują bilety wstępu według cennika.
an