Region

Zamknij

Bohater czy bandyta? Proces w sprawie odszkodowania dla syna Ognia ruszył od nowa

Paweł Pełka 10:06, 17.01.2023
Treść artykułu pod wideo ↓
12  Bohater czy bandyta? Proces w sprawie odszkodowania dla syna Ognia ruszył…

Dziś przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu odbyła się druga rozprawa w sprawie zadośćuczynienia dla syna Józefa Kurasia Ognia.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"102841"}

Zbigniew, syna majora Józefa Kurasia domaga się miliona złotych zadośćuczynienia za represje jakie miały dotknąć „Ognia” i jego rodzinę. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał powtórzenie procesu, który w pierwszej instancji ruszył ponownie w Nowym Sączu. Dziś na drugiej rozprawie pełnomocnik Ministerstwa  Spraw Wewnętrznych i Administracji złożył wniosek o to, aby resort nie reprezentował w tym postępowaniu Skarbu Państwa. Sąd odroczył proces do 20 lutego, w tym czasie zostanie rozpatrzony wniosek MSWiA. Po rozprawie odbyła się krótka konferencja mecenas Anny Bufnal, która przypomniała, że pierwsze czynności prawne w tej sprawie wykonano w 2017 roku, a więc proces ciągnie się od sześciu lat. Mecenas podkreśliła, że Zbigniewowi Kurasiowi zależy na jednoznacznym określaniu, czy jego ojciec był bohaterem czy bandytą. Kwota odszkodowania nie ma większego znaczenia, a miała zwrócić uwagę opinii publicznej na sprawę.


mk, p

(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (12)

POrazkaPOrazka

0 0

Takie czasy ze pewnie zrobią go bohaterem , a synek raczej powinien wypłacić pokrzywdzony przez bandę ognia odszkodowania ? Tak twierdził mój dziadek.

10:24, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArtArt

0 0

Dlaczego AK wydało wyrok śmierci 1943 na niego?

10:45, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

0 0

co za tupet i bezczelność, by za zbrodnie tego bandyty domagać się odszkodowania!

10:45, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

leśnyleśny

0 0

Według mnie i tego co opowiadali dziadki w okolicy, to bandyta. Należy też zaznaczyć, że są również AKowcy co się wzbogacili na wojnie, a znaczenie pseudonimów poznaliśmy teraz.

10:58, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoradaPorada

0 0

A może trzeba zasięgnąć opinii słowackiego IPN, który uznaje go za zbrodniarza

11:15, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarekjarek

0 0

bohater :) np. dlatego, że zamordował dzieci w Krościenku, bo były pochodzenia żydowskiego :)

11:15, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

DziadekDziadek

0 0

Cytat ,,Mecenas podkreśliła, że Zbigniewowi Kurasiowi zależy na jednoznacznym określaniu, czy jego ojciec był bohaterem czy bandytą. Kwota odszkodowania nie ma większego znaczenia, a miała zwrócić uwagę opinii publicznej na sprawę.
Ale sie uśmiałem . Kwota nie ma znaczenia 10 mln zł. Jakby chodziło o honor to byłaby 1 zł.
A co dla ofiar, co dla dzieci ofiar. Dla mnie kto morduje bezbronnych nie jest żadnym bohaterem.

11:21, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taki sobie turystaTaki sobie turysta

0 0

Ooo, widzę, że potomków ubeków całkiem tu sporo....
@jarek - oczywiście, Polacy prowadzili Holocaust, co prawda Niemcy w swoich ładnych mundurach część Żydów uratowali, poczytaj jeszcze książki Brossa, Hitlerking i Grapkoskiego.
@parada - tak, należy zasięgnąć opinii ostatnich żyjących członków Hlinkowej Gardy, którzy eskortowali do Oświęcimia słowackich Żydów (pewnie chronili ich przed polskim antysemityzmem)

12:37, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

CyklistaCyklista

0 0

Polecam lekturę opracowania sprzed lat, autorstwa księdza Wladysława Zarębczana pod tytułem SYLWESTER 1945 W GRONKOWIE.

14:01, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

antypisiorantypisior

0 0

Trzeba mieć tupet i całkowity brak wstydu, honoru aby żądać od państwa 10 mln zł zadośćuczynienia za pozbawienie życia ojca, kiedy ten winien był śmierci kilkuset osób. Który to w latach 45-47 terroryzował Podhale, zabijał gwałcił grabił. Pan Zbigniew Kuraś powinien się ze wstydu zakopać pod ziemie, a nie do sądu przychodzić. Ale który Pisior ma wstyd i honor..

14:24, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

antypisiorantypisior

0 0

@Cyklista to co ksiądz Zarębczan napisał to się nie liczy ,liczy się to co ci prawdziwi patrioci z Waksmundu mówią.

14:50, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZijZij

0 0

O, tak. O pieniądze Panu nie chodzi, ale milionik przytuli. Moi przodkowie walczyli o Polskę, ale żaden nie wyciągnął ręki by Polska Mu za to płaciła. Nie byli najemnikami, Polska dla Nich była Ojczyzną- Matką.

14:56, 17.01.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE


POLECAMY

0%