W rytmie muzyki Jean Michela Jare`a i słowami góralskiego poety Andrzeja Skupnia Florka w hotelu Crocus w Zakopanem rozpoczęła się dziś konwencja wyborcza Jedności Tatrzańskiej. - Chcemy mieć burmistrza góralskiego - mówił przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta Wawrzyniec Bystrzycki.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"10678"}

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
sb,sb,sb,sb,sb,sb,sb,sb Ludzie zaciął mi się Caps Lock i tylko taki komentarz ciśnie mi się na usta.Boże ,w jakim kraju my żyjemy??
0 0
Dzieki Jedności i Makowskiemu mamy wyremontowane drogi, tak jak nigdy dotąd. Potrafili pozyskac i wydać pieniądze, a to czesto trudne! Głosuje na nich
0 0
tylko po co tam ten milicjant Lenard?
0 0
nieprzypadkiem pojawia sie temat czarnego PR; wedlug tego co mozna wyczytac na zakopianskim bazarze pracownik UMZ uprawia taki PR na zlecenie Majchra ...
0 0
\"Potrzebna jest więc trójpasmowa zakopianka, bez ekranów, o dobrej nawierzchni. Musimy też zbudować amfiteatr dla kongresów. Jest na to miejsce, są chęci, to i pieniądze się znajdą. Trzecia rzecz to zamknięte trasy narciarskie, trzeba do nich wrócić\"
Majcher to samo mówił, nawet w kwietniu br miały ruszyc roboty na skrzyżowaniu zakopianki w Poroninie. Co wyszło z tych obietnic? Wielka lipa !
0 0
Ja burmistrz Walczaka nie chce. Nie uważam żeby był kompetetną osobą na to stanowisko.To ciepły i miły człowiek, potrafi miło porozmawiać - to napewno. Ale nie jest to odpowiednia osoba do podejmowania twardych i istotnych decyzji.
Poza tym nie lubie ludzi niedotrzymujących słowa.
\"Jeżeli w wyborach wystartuje aktualny burmistrz, ja w wyborach nie wezmę udziału\" - wystarczyło pare tygodni by Makowski jednak biednego Jaska przekonal do stanowiska na ktore się nie nadaje.
Ciekawe tylko jak w pare dni udało im się załatwić wszystkie billboardy, plakaty i piękny stojak przy Biedronce. Chyba kłamswo o niestartowaniu w wyborach było wcześniej planowane
0 0
Chłopcy z Jedności to sie ukladali jus downo - ale ich szeregi to częściowy beton post PZPR-owski Pitoń som sie przyznoł ze donosił, Makowskiemu idzie przed sondem różnie, zaś Stoch w partii cyrwonyj był i szkolył - I sekretorzy w godaniu - czyli łobecny pijar - tak scyrze patrzyncy na kandydatów co wystawili to w 70%
z downyk układów - tak se myślem ze przy tyj obsadzie kandydatów do powiatu yo sie nom Andrzej II MOZE ZWYSYĆ - co nom dej Panie Boże.
0 0
Taaa powodzenia :) ja \"góralskiemu burmistrzowi\" podziękuje ;) tego nam jeszcze brakuje.....
0 0
Co to za idiotyczne hasła że burmistrz musi być góralski. Górale nie nadają się do rządzenia, Pozatym to są hasła nacjonalistyczne. Walczak ma zbyt wiele do stracenia kandydując ale interes Makowskiego jest ważniejszy. Szkoda Pana Jaśka że tad dał się zmanipulować.
0 0
dziwne jak ta jedność na kulawym konisiu jedzie. Górola fcom za burmistrza, bo obecny to jakisik wedle nik opacniok,! - ni ceper, ni górol, jeno zokopian !? ,a to jus nie cłek?! Pewnie inteligent i nie mieści się w prostocie myślenia góralskiego cłeka. Banujom i strofiom sie jednościanie pagórkowaci wtorego tympego cepra skaperować i na górola wypasować! Widać na zdęciach,ilu tych czystej krwi góroli tam siedzi-tylu co w Szpilkach na Giewoncie!! Rasa wyższa, uśmiej ze sie BOZE. Jus chetki wom sie pod tymi kłabuckami nie wtorymi, mało pedziane kapecke , pomiysało!? Chodzicie syćka do kościoła paradnie, coby sie plebanowi i tym biydnym ceprom przybocyć ,jakie to religijne zycie prawowicie.-A cos tam w serduskach przed Bogiem skrywocie?-Obłude i fałs swojej dusy... Nie miyjcie zolu dlo nie góroli-nie tyj krwi wy wybrańcy, bo dziynki nim momy godne zycie... kieby nie to, dalyj jedlibymy na tyj ukochanej skolnej ziymi breje i warmuz haj!...........
0 0
O i nasego Tadusia tam widać,pozdrawiam!
0 0
To prawda, ze chcemy miec Burmistrza Goralskiego. Panu Bystrzyciemu dziekujemy, nie pomoga nawet skrzypce!
0 0
Jestem za Goralskim Burmistrzem, Pan Walczak jest odpowiednia i oczekiwana osoba! Bedziemy glosowac licznie!
Pragne podkreslic, ze Zakopane to nie tylko Pardalowka i Harenda. Dziekujemy Panu Bzstrzyckiemu. Nawet ta nowa tak skomplkowana umiejetnosc gry na skrzypcach nie uczyni z Pana wirtuoza.
0 0
kumotry - patrz zdjęcie nr 3
w realu jest tak samo, jako Zakopion odczułem to na własnej skórze
0 0
Plany poprowadzenia \"obwodnicy\" Zakopanego przebiegającej w pobliżu nieruchomości należącej do zięcia starosty Makowskiego to jest program wyborczy Jedności Tatrzańskiej... Nie ma znaczenia, że przebiegać będzie z nikąd do nikąd, ważne że cepry będą mieli blisko do pensjonatu Króla-Łęgowskiego...
0 0
A w radiu grają \"Czerwone górale,czerwone niczym wino...\" czy jakoś tak...
0 0
Wawrzuś,postawny z obie chłop, paradnie sie prezentujes! Gęśle prawućko układajom sie w twojyj gorści...- I nic nie stoi na przeskodzie , kiebyś sie zajon tom profesyjom na k rupówkach, ku uciese ceprów.D ocekołbyś sie kiejsi pomnika ,jak Sabała . Prawić o podhalańskich aborygenach juześ sie naucył , to ci łacno pudzie. A tak kapecke na bocku- przepacołbyś ksiyngi wiecyste ze strony ojca, moze by dotarło do tobie ,jakiyj to cystyj krwi g ó r o l e m jesteś!!?
0 0
P.S. \"Czerwone korale...\" miało być ... Człowiek taki jakiś zmęczony od rana tymi wyborami bo prawie jak w supermarkecie komitetów wiele,a po barwach jakoś polityczne hufce czasem ciężko poznać...
0 0
No najlepiej to zwalić na zmęczenie.....jak nic ujrzałeś siebie w lustrze...a mówiłam Jurajczyku, unikaj bimbru... hm....ale żeby aż tak do czerwoności się rozpalić...:-D
0 0
Zakopiański Burmistrz niech dba o interesy Zakopiańczyków, wszystkich! Jak jadę do kumpla do Warszawy, to wjazd na jego osiedle zamyka brama. Po to bym swoim samochodem nie zajmował miejsca mieszkańcom. Jak jadę do Sant Anton, to wjazd do centrum blokuje szlaban (a dokładniej takie chowane w ziemię słupki) po to by turyści nie wjeżdżali autami do centrum. Jak jadę do Hintertux, to nigdy w sobotę bo często przed zjazdem z trójpasmowej autostrady tworzy 20km korek (w sobotę gdy zmieniają się turnusy), jak jadę do Maso Corto to 30km bujam się wąską drogą i gdy mam potem odpalić samochód bez wyraźnej potrzeby to mi się nie chce tymi wąskimi drogami bujać. Jak jadę do... i tu mógłbym w podobnym tonie wyliczać dalej.
Panie Walczak, z takim programem to mój długopis nie położy się nawet koło Pańskiej kratki na kartce. Nie chcę przez pół roku codziennie stać w korkach tworzonych przez przyjezdnych, bo co rusz wybierane władze nie mają jaj by rozwiązać problemu komunikacji zbiorowej. A trój pasmowa droga zwiększy ten problem, gdyż będzie zaproszeniem dla prywatnego ruchu kołowego w Zakopanem. A gdzie mieszkańcy mają zaparkować mieszkańcy codziennie pracujący???
Turysta zameldowany w Koziej Wólce, pracuje w Koziej Wólce i tam płaci podatki. Z ich podatków utrzymywany jest Urząd Miasta. Zakopiański Urząd Miasta jest utrzymywany z podatków mieszkańców Zakopanego, tutaj zameldowanych, więc od nas Urzędnicy dostają pensje i nas powinni słuchać.
A mnie szkoda czasu, a przede wszystkim dla zwykłej poprawności nie zamierzam oddać głosu na ludzi którzy na swojej robocie się nie znają.
Chcecie mieć kurort na skalę Alp, to trzeba się ruszyć na narty w Alpy i podglądnąć jak oni funkcjonują. A skoro taki zwykły szarak jak ja ma możliwość rozmawiania z Burmistrzami i menadżerami tamtych regionów, to taka persona jak Pan i Panu podobni urzędnicy mają na pewno większe możliwości.
A i dżentelmeni o pewnych rzeczach nie mówią bo to oczywiste, więc skoro nie chcecie robić czarnego PR\" to iście dżentelmeńskie byłoby nawet o tym nie wspominać. Górale to dość mądrzy ludzie, jednak niestety zbyt podatni na szalejące po graniach wiatry.
0 0
Anuś niedługo awansujesz na stopień mojej osobistej recenzentki...;) ;) ;) A co do wyborów to najlepszym kandydatem jest ... (i tu co gorliwsi wpiszą sobie nazwisko)
0 0
\"Chcemy burmistrza góralskiego\\\" powiedział po polskiemu Pan Bystrzycki. I taki \"mondry\" człowiek był Przewodniczącym Rady Miasta Zakopane. Jak cała Jedność Tatrzańska prezentuje taki poziom to Panie Boże uchowaj od takich włodarzy. Panie Bystrzycki do szkoły marsz, a nie na Radnego.
0 0
Pan Pełka był na konwencie i tylko te słowa Pana Bystrzyckiego zapamiętał.???
0 0
Najlepszy burmistrz góralski to Bystrzycki-bo to miał na myśli.
0 0
\"Jedność Tatrzańska wystawia kandydatów na wójtów i burmistrza wszystkich gmin powiatu tatrzańskiego. Są to: Józefa Kolbrecka (Biały Dunajec), Bohdan Pitoń (Kościelisko), Bronisław Stoch (Poronin), Stanisław Łukaszczyk (Bukowina Tatrzańska) i Jan Gąsienica Walczak (Zakopane)\"
Tótó wej tótó! I o tótó nobarzy idzie. Cas nowyzsy coby górole cosik mieli tyz do gwary. Całó ta dyskusyjo pokozała syćkim jako to góroli majom w zocy. Mendrole, cepry, Zokopiany. Kandydaci dobrzy, sprowdzyni i niek górole pódom na wybory i choć roz pokozom, fto tutuk pon. Wozne ino tu i terozki , coby sie syćkim fciało fcieć. Głosowacka niedługo i syćka wroz i krzyzycek na tyk wymiynionyk roz! Teroz ciekawość mnie biere, jako to góralsko brać zdo egzamin. Telo. Pozdrowiom.
0 0
Miejmy nadzieję, że wyborcy z całego Podhala sprawią miłą niespodziankę dla tzw. pewniaków, i nie jeden się zdziwi dlaczego nie \"Ja\" wygrałem. Czas na zmiany, a nie Ci sami i ich rodziny na listach co 4 lata.
0 0
Tak ,tak ... to pan Makowski wybudowal nam drogi i pozyskal na to srodki .. ha ha ha
W starostwie juz mamy monopol Makowskiego i jego ludzi od kilku dobrych lat ! Wsadzmy mu wiec teraz do Urzedu Miasta marionetke - Pana Walczaka i Makowski bedzie mial monopol na wszystko . Zajefajnie :-))
0 0
Że ludzie jeszcze dają sie nabierac na portki góralskie, kapelus i cuhce i na ślebode. To było dobre, ale nie w dzisiejssych czasach.
Jak pisałem miejmy nadzieję, ze wyborcy podziękują tym co na świeczniku bo czas na zmiany.Obiecani kandydatów tylko przed wyborami, a potem po wyborcach o nich się nie pamieta ma się ich gdzieś.
0 0
Tylu \"towarzyszy\" na raz dawno nie widziałam. Aż się roi od komuchów z PZPR, SB -eków, milicjantów.Toż to w Zakopiańskim SLD jest ich mniej. Byle przy władzy bez względu na ustrój. I ludzie im jeszcze wierzą i wybierają :(
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz