W ten sposób chcą rozpropagować ideę oddawania szpiku kostnego.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"109126"}
Strażacy od trzech lat wchodzą na szczyty, byli m. in. na Świnicy, ale tegoroczna akcja jest rekordowa. Jej inicjatorem jest druh Sławomir Kowalczyk.
- Od 2021 roku razem z druhnami i druhami z różnych jednostek z całej Polski łączymy siły, ponieważ naszymi wyprawami chcemy zwrócić uwagę na ideę dawstwa szpiku. Zdobywamy górskie szczyty, aby okazać solidarność z osobami chorującymi na nowotwory krwi. Żeby uzmysłowić innym, jak trudną walkę z chorobą toczą pacjenci hematoonkologiczni, wychodzimy w góry w pełnym umundurowaniu o łącznej wadze 20 kg. Dla chorych w trakcie leczenia szczytem marzeń jest zdrowie, a my chcemy im pomóc w spełnieniu tego najważniejszego marzenia, zachęcając innych do zostania potencjalnym dawcą szpiku - powiedział druh Sławomir Kowalczyk.
Dziś o godz. 4:30 ponad 200 strażaków zebrało się na parkingu pod Nosalem. Towarzyszył im piękny wschód słońca. Po godz. 5 wyruszyli na Giewont. Niestety po dotarciu na Kalatówki pogoda załamała się, zaczął lać deszcz. Jak mówił na wstępie druh Kowalczyk w razie niebezpieczeństwa strażacy podejdą tylko w okolice Przełęczy Kondrackiej, mogą też wyjść niżej. Tak się ostatecznie stało. Wyprawa zakończyła się na Kondratowej, ale strażacy zapowiedzieli, że za rok zdobędą Giewont.
Więcej o akcji piszemy tu: https://24tp.pl/n/109104
p
My towarzyszyliśmy im na odprawie i Kalatówkach. Zobaczcie wideo:
Kalatówki:

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Ostrzeżenia przed burzami, które ciągle kręcą się w górach i apele TOPR i TPN żeby nie iść w góry a oni poszli i są usprawiedliwieni bo "szczytny cel"...
0 0
SŁUZBY RATUNKOWE MOGOM IŚC BO SIĘ SAMI URATUJOM.
0 0
To jest szczyt lekkomyślności - i totalnie zły przykład dla turystów.
W pogodę burzową, wbrew wszelakim ostrzeżeniom - to super przykład dają - brawo.
pomijam szczytny cel - to słabo oceniam takie ryzykowanie,
to jest wbrew założeniom bycia w służbach ratowniczych - czyli - najpierw zadbaj o swoje bezpieczeństwo !!!
- ludzie nie bierzcie przykładu od tych strażaków.
0 0
200 gamoni w górach, a tutaj ulewy, nawałnice, czy będą biegli z giewontu na akcje w razie pożaru?
0 0
mimo szczytnej idei, odbieram akcję jako żerowanie fundacji Deutsche Knochenmarkspenderdatei DKMS na autorytecie służb mundurowych. Zachęcam potencjalnych dawców do rejestrowania się w polskim rejestrze Poltransplantu przez np.Regionalne centrum Krwiodawstwa, przynajmniej wasz materiał genetyczny będzie z pewnością przechowywany i opracowywany w Polsce. Przypominam że genom jednej komórki ze śliny zawiera wszystkie geny człowieka, a nie tylko te zgodności komórkowej. Zdecyduj świadomie
0 0
TY LYKORZ WYŚCIE POKAZALI PRZYSIEGE hipokratesa JAK BYŁ COVID JAK SIE ZNAJOMA KOŃCZYŁA NA WYROSTEK CAŁĄ NOC W NAMIOCIE COVIDOWYM ALBO PACJENTOM ,DOBRE RADY TO SOBIE ZOSTAW DLA SIEBIE I SWOJEGO ŚRODOWISKA ZŁODZIEJSKIEGO CO BADANIA NA PAŃSTWOWYM SPRZECIE ROBI ZA ŁAPÓWKI.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz