Miasto Zakopane

Zamknij

Co robić w weekend w Zakopanem?

Agnieszka Nowelli 16:21, 07.09.2023
Treść artykułu pod wideo ↓
Skomentuj Co robić w weekend w Zakopanem?

Festiwal "Muzyka na Szczytach", czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, czy też spotkania z edukatorami TPN. To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na Was w ten weekend w Zakopanem. Przeczytajcie nasze zestawienie wydarzeń.

POSZLAKI Z TPN: SPOTKANIA Z EDUKATORAMI TPN NA SZLAKU
Piątek 8.09-niedziela 10.09, godzina 10-14

Prelekcje w sześciu popularnych punktach polskiej części Tatr. We wrześniu w punktach oznaczonych flagami ze znakiem akcji w piątki, soboty i niedziele od godz. 10 do 14, co godzinę, edukatorzy TPN prowadzą prelekcje o tatrzańskiej przyrodzie, zasadach panujących w Parku i bezpieczeństwie. Gdzie? Na Wielkiej Polanie Małołąckiej, na Rusinowej Polanie, przy Czarnym Stawie Gąsienicowym, na Hali Kondratowej przy schronisku, na Czerwonej Przełęczy pod Sarnią Skałą i nad Smreczyńskim Stawem.

PREMIERA: Siła naszych marzeń
Kino „Miejsce”, ul. Orkana 2
Piątek 8.09-niedziela 10.09,godzina 15.45

Francuski dramat. Zoe urodziła się i dorastała w otoczeniu koni w stajni wyścigowej swoich rodziców. To jest jej miejsce na ziemi. Teraz marzy, aby pewnego dnia stać się dżokejem, tak jak ojciec. Kiedy w stajni rodzi się nowy źrebak Burza, Zoe jako pierwsza dostrzega w nim potencjał na mistrza, na którego jej rodzice czekali i pracowali przez całe życie. Ich wspólne marzenia zostają zniszczone w czasie jednej burzliwej nocy, kiedy spłoszona klacz przypadkowo rani Zoe. Pogrążona w rozpaczy dziewczyna całkowicie się załamuje. Nie może pogodzić się z niesprawiedliwym losem. Rodzice ze wszystkich sił starają się wspierać Zoe. Dzięki ich wytrwałości i zaskakującej pomocy stajennego Seby, który ma niezwykły dar komunikowania się z końmi, Zoe postanawia pokonać przeciwności losu i odzyskać to, co wydawało się stracone. (opis dystrybutora)

PREMIERA: Ukryta sieć
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 8.09, godzina 18

Sobota 9.09-niedziela 10.09, godzina 20.30
Polski thriller. Młoda dziennikarka prowadzi śledztwo, które może wstrząsnąć nie tylko jej rodziną, ale całym krajem. Uważa, że to co służby kwalifikują jako nieszczęśliwy wypadek, w rzeczywistości było precyzyjnie zaplanowaną zbrodnią.

PREMIERA: Zakonnica 2
Kino “Sokół”, ul. Orkana 2
Piątek 8.09-niedziela 10.09, godzina 20.20
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Sobota 9.09-niedziela 10.09, godzina 18.30

Kontynuacja głośnego horroru. Jest rok 1956, Francja. Pewien ksiądz zostaje zamordowany. Zło rozprzestrzenia się po świecie. Siostra Irene raz jeszcze staje twarzą w twarz z Valak, demoniczną zakonnicą.

PREMIERA: Witold Gombrowicz O!PERETKA
TEATR IM. ST. I. WITKIEWICZA, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Piątek 8.09, godzina 19.15


MARATON HORRORóW
Kino „Giewont”, ul. Kościuszki 4
Piątek 8.09, godzina 20

Tym razem w ramach maratonu obejrzymy „Zakonnicę” z 2018 roku i premierowo „Zakonnicę 2” oraz „Annabelle: Narodziny zła”.

PREMIERA: Bestie
Kino „Miejsce”, ul. Orkana 2
Piątek 8.09-niedziela 10.09, godzina 20.25

Aurorafilms.pl o tytule: „Jeden z najciekawszych hiszpańskich reżyserów Rodrigo Sorogoyen nakręcił film, który okazał się przebojem światowych festiwali i bezapelacyjnym triumfatorem hiszpańskich nagród Goya. W roli głównej wystąpił Denis Menochet, gwiazda światowego kina („Bękarty wojny”, „Peter von Kant”, „Tylko zwierzęta nie błądzą”). Film zdobył ponad 50 nagród i 40 nominacji!”

PIKNIK RODZINNY: Czas dla rodziny. Integracja międzypokoleniowa
Park Miejski
Sobota 9.09, godzina 11-17

Piknik rozpocznie się o godzinie 11. W programie: spektakl Teatru Bajka z prezentacją pacynek, rodzinne warsztaty bębniarskie, animacje (zabawy z chustą, malowanie twarzy, tworzenie baniek XXL, chodzenie na szczudłach, gra integracyjna) i rodzinne zawody. Odbędą się warsztaty czytelnicze i plastyczne Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu - filia w Zakopanem, rodzinne warsztaty tkackie, a także warsztaty tematyczne, które poprowadzą: Karpacki Oddział Straży Granicznej, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Lasy Państwowe, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Ochotnicza Straż Pożarna Olcza i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Będzie też strefa dla maluszków. Dla przybyłych zagrają zespoły Rox Dance i Budorze.

NARODOWE CZYTANIE: “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej
Park Miejski
Sobota 9.09, godzina 12

Sobota to dzień Narodowego Czytania, a tegoroczną jego lekturą jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W trakcie pikniku rodzinnego, o którym piszemy wyżej, fragmenty książki czytać będą studenci Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na stoisku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu - filia w Zakopanem, będzie też można przybić w swoim egzemplarzu okolicznościową pieczątkę.

XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA NA SZCZYTACH"
Zakopane
Od soboty 9.09, godzina 11

W sobotę w Zakopanem rozpocznie się jubileuszowa XV edycja Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka na Szczytach". Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku na melomanów i przyjaciół muzyki klasycznej czeka arcyciekawy zestaw dzieł kompozytorów z czasów dawnych oraz nam współczesnych. Nie zabraknie także prawykonań światowych najnowszych utworów. Wśród wykonawców znajdą się utytułowane zespoły orkiestrowe, soliści – laureaci polskich i światowych konkursów wykonawczych, a także utalentowana młodzież.
Od początku istnienia festiwal wierny jest w swym programie tradycji łączenia wielu dziedzin sztuki. Zatem i w tym roku spotkamy się  również z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu Meli Koteluk (w Teatrze Witkacego); będzie też pokaz filmu Federico Felliniego Próba orkiestry (w kinie Miejsce), oraz dwie wystawy bezpośrednio poprzedzające Festiwal - w ramach wydarzeń towarzyszących: Twórcy Podhala 8 oraz fotografie światowej sławy fotografika Ryszarda Horowitza - All That Jazz.
Program na sobotę i niedzielę podajemy niżej. Pełen program festiwalu od 9.09 do 16.09 znajdziecie TUTAJ, a także w papierowym wydaniu TP Informatorze Kulturalnym.

9.09 sobota
12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH /spotkanie z artystami/Willa Dom pod Jedlami, ul. Koziniec 1;
19.00 KONCERT INAUGURACYJNY (wydarzenie biletowane):
Wiedeń – w kręgu wielkich klasyków. Koncert symfoniczny.
Sala im. I. J. Paderewskiego, Hotel Belvedere,ul. Droga do Białego 3
Program:
Józef Haydn (1732-1809)
Prolog do oratorium Stworzenie świata,
Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
Symfonia nr 41 C-dur, Jowiszowa, KV 551,
Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Koncert fortepianowy nr 3 c-moll, op.37
Wykonawcy:
Jakub Kuszlik/fortepian, Christopher David Westover-Muñoz (USA)/dyrygent, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

10.09 niedziela
12.00 KLUB ROZMóW NA SZCZYTACH /spotkanie z artystami/Kawiarnia Kmicic, ul. Stanisława Staszica 11a;
19.00 WIECZóR TEATRALNY (wydarzenie biletowane):
Astronomia poety. Baczyński.
Teatr im. S. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15
Muzyka: Mela Koteluk i Bartek Wąsik, słowa: Krzysztof Kamil Baczyński, wykonawcy: Mela Koteluk / śpiew i Zespół Kwadrofonik: Emilia Sitarz / fortepian, Bartek Wąsik / fortepian, Magdalena Kordylasińska / instrumenty perkusyjne, Piotr Maślanka / instrumenty perkusyjne

POSZLAKI Z TPN: PRELEKCJE w Centrum Edukacji Przyrodniczej
Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a
Sobota 9.09, godzina 18

Maria Kozłowska: Tatry rosną czy maleją? O współczesnej geodynamice Tatr. Nasze najwyższe i najpiękniejsze góry ciągle się zmieniają. Czy patrząc na nie w geologicznej skali czasu Tatry rosną czy maleją? Porozmawiacie o współczesnych procesach kształtujących morfologię Tatr.

KONCERT: Zespół Watra
Karczma Pod Gontem, ul. Kasprowicza 1A
Sobota 9.09, godzina 19

Watra to duet. Tworzą go: wokalistka Agnieszka Jarzyna-Zielińska, córka leadera zespołu Skaldowie, oraz Tadeusz Gawlik (klawisze i wokal) - muzyk od lat związany ze sceną zakopiańską. Obydwoje grają razem już piętnaście lat, a do Karczmy pod Gontem zapraszają na wieczór taneczny.

SPEKTAKL z cyklu: Tatrzańskie. Część III: SPISKI - Hej! wg Wojciecha Kuczoka
Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, Scena Witkacego
Sobota 9.09, godzina 19.15

Informacja o spektaklu z witkacy.pl: „Opowieść ta zaczyna się latem 1982 r. (kiedy w Polsce obowiązywał stan wojenny, a mundial w Hiszpanii za pasem), wtedy to 10-letni chłopak jedzie z rodzicami na wakacje w Tatry. Spektakl obrazuje fascynacje oraz oniryczno-magiczne przygody bohatera na tle „dzikiej” tatrzańskiej przyrody i wydarzeń politycznych, tudzież sportowych. Spektakl „Spiski - Hej!” stanowi naturalną konsekwencję spektakli obecnych w repertuarze Teatru Witkacego – jest to kontynuacja spektakli „Na przełęczy” wg Stanisława Witkiewicza oraz „Człapówki - Zakopane” wg Andrzeja Struga.” Więcej informacji i bilety: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/spektakle-w-repertuarze/z-cyklu-tatrzanskie-czesc-iii-spiski-hej-wg-wojciecha-kuczoka

Wystawy czasowe prezentowane w zakopiańskich galeriach i muzeach:
- APARAT WITKIEWICZóW – zdjęcia ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego autorstwa: Stanisława Witkiewicza, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), Jana „Koszczyca” Witkiewicza i jego siostry Marii Witkiewiczówny (Dziudzi) – dzieci Jana Witkiewicza, brata Stanisława.  Teatr im. St. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15, foyer
- MADE IN ZAKOPANE. Zakopiańskie rzemiosło artystyczne do II wojny światowej. Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, ul. Krupówki 10, gmach główny (do 1.10)
- KSZTAŁTOWANIE DŹWIĘKU. TOMASZ SKUPIEŃ I DUDY. Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" (Oddz. M. Tatrzańskiego), ul. Kościeliska 18 (do 30.09)
- Dwa monumentalne dzieła pt. „Pochód dzieci góralskich” i „Pochód góralek”Jana Rembowskiego po niespełna stu latach znowu zawitały na Podhale. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", ul. Kasprusie 19
- TURYŚCI I KURACJUSZE. OPOWIEŚĆ O DWóCH MIASTACH. ZAKOPANE - SOPOT, w plenerze - Krupówki, przy "oczku wodnym" oraz w Galerii Stacja Kultura, ul. Chramcówki 35
- SKAŁY Ewa Maria Romaniak. Kawiarnia "Kmicic", ul. Staszica 11a (do15.09)
- UrbaMistyka. Sztuka w Zakopanem. Galeria Sztuki w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25) oraz  Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b (do 5.11).
- ARKADIUSZ WALOCH. KOLEKCJA PAPIESKA. Malarstwo i rysunek. Willa Czerwony Dwór - Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27 (do 30.09)
- ZAWSZE COŚ SIĘ DZIEJE - malarstwo Jarosława Modzelewskiego w dialogu z kolekcją rzeźb Antoniego Rząsy. Galeria Antoniego Rząsy, ul.Bogdańskiego 16

Aktualne wydarzenia kulturalne całego tygodnia znajdziecie w bieżącym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego – Informator kulturalny strony 22-23.

an

(Agnieszka Nowelli)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%