Miasto Zakopane

Zamknij

Kandydat do młodych ludzi. Mamy dla was budżet obywatelski

Paweł Pełka 19:19, 29.02.2024
Treść artykułu pod wideo ↓
13 Kandydat do młodych ludzi. Mamy dla was budżet obywatelski

Stworzenie budżetu obywatelskiego dla młodych, budowa mieszkań na wynajem, rozwój komunikacji publicznej i ścieżek rowerowych - taką ofertą Mariusz Koperski chce zatrzymać młodych w Zakopanem.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"115527"}

Mariusz Koperski swoje spotkanie, na które zaprosił młodych ludzi w kawiarni STRH przy Krupówkach rozpoczął od stwierdzenia, że Zakopane wyludnia się i w ostatnich 20 latach liczba mieszkańców zmniejszyła się o ponad 2 tys. Jak stwierdził, chce on razem z popierającym go ugrupowaniem "Dla Podhala" zatrzymać tę tendencję. - Chcę, aby młodzi ludzie związali swoją przyszłość z Zakopanem. Chcemy zwrócić zakopane mieszkańcom, także tym młodym - powiedział kandydat.


Propozycją dla młodych ma być skierowany właśnie do nich budżet obywatelski. - Ten budżet miał w Zakopanem parę edycji, później zaprzestano jego ogłaszania. Chcemy w ten sposób zwiększyć waszą aktywność, dać wam inicjatywę - stwierdził Mariusz Koperski. Dodał, że to właśnie z jego pomocą młodzi ludzie będą mogli decydować jaka inwestycja, jaka impreza będzie odbywać się pod Giewontem. Chce jego wprowadzanie rozpocząć już od pierwszej sesji rady miasta.


Z sali padło pytania o mieszkania, bo młodzi ludzie przy obecnych cenach własnego dachu pod głową w Zakopanem nie mają po prostu gdzie mieszkać.


Mariusz Koperski odpowiedział, że dla mieszkańca Zakopanego najważniejsze są dwie sprawy - mieszkanie i praca. - Chcemy zrealizować program mieszkaniowy, zbudować nie mieszkania komunalne, ale takie na wynajem. Chcemy, aby w ciągu 10 lat w naszym regionie powstało być może 400 takich mieszkań - stwierdził kandydat. Powinny to być mieszkania, na których wynajem ma będzie stać każdego.


- Sam mieszkam w Kościelisku, bo na mieszkanie w Zakopanem mnie nie stać. Nie chcemy, aby nie powstawały kolejne kolonie zakopiańczyków w Zaskalu czy Szaflarach. Trzeba ten program mieszkaniowy zrealizować patrząc jednak szerzej na nasz region - zaznaczył Mariusz Koperski.


Kolejne pytanie dotyczyło nadmiernej zabudowy Zakopanego przez deweloperkę. Mariusz Koperski wskazał przykład Kościeliska, gdzie jest sekretarzem, tam - jego zdaniem - dzięki planom zagospodarowania wstrzymano wielkokubaturową zabudowę. - Powstają za to osiedla domków. Jednym może się to podobać, innym nie. Chcemy zatrzymać w Zakopanem taką deweloperkę, która zmienia krajobraz, która nie jest do zaakceptowania przez mieszkańców i burzy ład społeczny - powiedział Mariusz Koperski.

Mówił też o rozbudowie publicznej komunikacji, która nie powinna się kończyć na granicy Zakopanego, a łączyć stolicę Tatr chociażby z Doliną Kościeliską i Chochołowską. Stwierdził, że turyści swoje samochody powinni zostawiać przy pensjonatach a po Zakopanem "mieście 15-minutowym" poruszać się komunikacją publiczną na rowerach lub pieszo. - Co z tego, że mamy elektryczne autobusy, skoro i tak muszą one stać w korkach - mówił kandydat na burmistrza.


Kolejne pytanie dotyczyło tego, co Zakopane ma do zaoferowania, szczególnie w perspektywie ocieplenia klimatu i coraz mniej śnieżnych zim. Chodziło też o imprezy, które przestały odbywać się w Zakopanem - na przykład duża impreza rowerowa JoyRide przeniosła się do Kluszkowiec. Mariusz Koperski odpowiedział, że chce on oddać inicjatywę w organizowaniu takich imprez wszelkim stowarzyszeniom. Zapowiedział też budowę sali koncertowej.


Przypomnijmy, że poza Mariuszem Koperskim start w wyborach burmistrza zadeklarowali Agnieszka Nowak Gąsienica (PiS) i Łukasz Filipowicz (Przyjazne Zakopane).


p


(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (13)

MlodyMlody

0 0

Przynajmniej nie opowiada bajek, tylko dość rzeczowo i realistycznie stara się podejść do problemów. Za takich co na wybory to nawet Gubałówkę otwierają to już dziękujemy.

21:22, 29.02.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntyAnty

0 0

Cytuje "wskazał przykład Kościeliska, gdzie jest sekretarzem, tam - jego zdaniem - dzięki planom zagospodarowania wstrzymano wielkokubaturową zabudowę". Panie Koperski koń by się uśmiał słuchając tego. Co Pan zatrzymal ?? Wystarczy sobie spojrzeć w rejestr wydanych decyzji przez starostę zobaczyć na co wydają pozwolenia same wielkokubaturowe obiekty. To że na dzień dzisiejszy nie stoją to nie znaczy że tego nie bedzie. To samo będzie w Zakopanem bo liczy się kasa.

21:56, 29.02.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

0 0

Mariusz ma mój głos

22:11, 29.02.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

0 0

A mój nie ma bo to to samo co PO albo KOD... :(

22:52, 29.02.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

sajchosajcho

0 0

On niby z PO a gada jakby był marksistą z PZPRu, 400 mieszkań dla mlodych w 10 lat, praca dla kazdego i mały fiat....pomożecie? pomożemy! Matko Bosko.... nie mam pytań.

23:14, 29.02.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

antyfanantyfan

0 0

@Młody - albo jesteś za młody albo naiwny i łatwowierny na te oklepane frazesy "z brodą" , bo ja od lat słyszę obiecanki od każdego z tych (pożal się Boże) kandydatów o sali koncertowej , parkingach przed Z-nem , krytym torze lodowym , krytej hali sportowej , kolejce gondolowej do Kużnic , rozbudowie sieci komunikacyjnej , budowie ścieżek turystyczno-rowerowych , budowie mieszkań dla "Grażyny i Janusza" , itp. itd. , a Koperski niech konkretnie określi miejsce planowanej budowy tych mieszkań dla młodych , bo chyba nie ma na myśli Równi Krupowej ???????????????

23:28, 29.02.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kreator wizerunkukreator wizerunku

0 0

Rękawów w koszuli zapomniał podwinąć. No i te tłumy na spotkaniu.

01:00, 01.03.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MonikaMonika

0 0

Pana Koperskiego osobiście lubię ale na burmistrza się nie nadaje niech pozostanie przy pisaniu książek.

07:37, 01.03.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzegorzGrzegorz

0 0

Rozwzwuj komunikacji miejskiej Zakopanego do Kościeliska i Białki Tatrzanskiej mieszkańcy granic Zakopanego nie wsiada będzie to autobus wypełniony turystami gmin sąsiednich nie ma Pan wyobraźni że zaskutkuje to wzrostem atrakcyjności noclegów w gminach sąsiednich kosztem obrzeży Zakopanego bo centrum Zakopanego się obroni Białka czy Murzasihle nie wysyła zima skibusow do gmin sąsiednich żeby promować własną bazę noclegową. Dewoleperka twierdzi Pan że nieda się jej zatrzymać zresztą zgodnie z prawdą przypomnę Panu że to za rządów burmistrzów Majchra ,Solika , Koperskiego sporzadono plany zagospodiriwania które zagwararantowaly deweloperom ochronę prawną nie biorąc w ochronę mieszkańców i istniejącej zabudowy przed dewelopera i zabudowa.

07:49, 01.03.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

IwonaIwona

0 0

Słucham tych wszystkich spotkań przedwyborczych i ogarnął mnie błogi spokój: po 7 kwietnia obudzę się w mieście miodem i mlekiem płynącym, bez znaczenia będzie kto wygra te wybory. Już nie wiem czy płakać czy się śmiać, to zaczyna przypominać groteskę.

08:28, 01.03.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SlynnaPraczkaSlynnaPraczka

0 0

Księża na Księżyc, a bajkopisarze do baśni z mchu i paproci.

08:59, 01.03.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kurrkurr

0 0

Ze zdjecia to kalownia plus.

12:31, 01.03.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

CylistaCylista

0 0

@kurr, ten z reklamy tarczyński?

13:44, 01.03.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%