Miasto Zakopane

Zamknij

Pieniądze wyrzucone w błoto?

Paweł Pełka 00:06, 03.02.2011
Treść artykułu pod wideo ↓

Opozycyjni radni domagają się wyciągnięcia konsekwencji wobec naczelnika wydziału inwestycji Bronisława Bublika, który ich zdaniem doprowadzi do wydania niepotrzebnych pieniędzy na dodatkowy projekt bloku mieszkalnego przy ul. Małaszyńskiego. – Nie będzie dodatkowych wydatków, a tylko oszczędności – ripostuje burmistrz Majcher.

W kampanii wyborczej burmistrz Janusz Majcher zapowiadał, że jeżeli wygra wybory, to w ciągu 4 lat doprowadzi do budowy kilku bloków z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi. Opozycyjni radni twierdzą, że z tej ofensywy mieszkaniowej na razie nic nie wychodzi. – W budżecie na budynek przy ul. Małaszyńskiego mamy 20 tys., na budynek po dawnym Urzędzie Skarbowym przy Jagiellońskiej – 800 tys., ale mają one pójść nie na adaptację mieszkań, a na zabezpieczenie skarpy. Kiedy obietnice z kampanii wyborczej przestaną być obietnicami? – pyta Jerzy Zacharko, przewodniczący zakopiańskiej rady miasta.

Przy okazji wróciła sprawa budowy bloku przy ul. Małaszyńskiego, na który miasto dostało pozwolenie na budowę, ale kilka tygodni temu naczelnik wydziału inwestycji Bronisław Bublik informował, że zmieni się jego projekt i technologia wykonania. Zatwierdzona wcześniej technologia kanadyjska może nie sprawdzić się bowiem pod Giewontem. – Czy burmistrz wyciągnie wobec naczelnika konsekwencje za błędne decyzje? Tak samo było w przypadku remontu ul. Zamoyskiego i Drogi do Samków. To niepotrzebnie wydane pieniądze z kasy miasta – mówi przewodniczący Zacharko. Radny Józef Figiel dodaje, że zmiana projektu budynku przy Małaszyńskiego pociągnie za sobą nie tylko dodatkowe koszty, ale także odsunie inwestycję w czasie.

Burmistrz Janusz Majcher nie zamierza wyciągać wobec naczelnika Bublika żadnych konsekwencji. Twierdzi, że inwestycja nie podrożeje i ruszy już na wiosnę. – Nie ma tu mowy o żadnych błędnych decyzjach czy też o zmianie projektu. Chodzi ewentualnie o częściową zmianę technologii wykonania, ale nie tylko nie pociągnie ona dodatkowych kosztów, a jeszcze przyniesie oszczędności – przekonuje burmistrz. Zapewnia, że prace budowlane na Małaszyńskiego mają rozpocząć się już na wiosnę. – W budżecie jest na ten cel zapisanych 20 tys., ale w każdej chwili mogę wnioskować o odpowiednie przesunięcia w wydatkach – dodaje burmistrz Majcher.

pp
(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Doczepiają się do gościa bo coś robi. Najlepiej głowę w piasek, wtedy się nikt nie pomyli ale też dobrego nic nie zrobi

20:45, 03.02.2011
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%