Wzorowa, obywatelska postawa świadka pozwoliła policji na szybkie zatrzymali pijanego kierowcy osobowego kia, który wcześniej spowodował kilka kolizji.
Wczoraj opisywaliśmy, jak nasz czytelnik Michał ze Stasikówki zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę w Poroninie. Policja podaje dziś więcej szczegółów dotyczących pijackiego rajdu po ruchliwych drogach między Poroninem a Zakopanem, jakich dopuścił się 54-letni kierowca osobowego auta marki Kia.
- Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę osobowego kia, który wcześniej spowodował kilka kolizji. Ujęty przez świadka mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za jazdę po pijanemu 54-letkowi z gminy Poronin grozi teraz do 3 lat więzienia, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz konfiskata samochodu - informuje aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
Jechał wężykiem
Przypomnijmy, że wczoraj przed południem, w centrum Poronina Michał ze Stasikówki zauważył jadący "wężykiem" samochód osobowy. Po chwili obserwowany przez niego pojazd uczestniczył w kolizji z samochodem dostawczym na węźle tatrzańskim w Poroninie. Następnie wjechał w starą zakopiankę i skierował się w stronę Zakopanego.
- Kierowca, który był świadkiem opisywanych zdarzeń postanowił uniemożliwić dalszą jazdę najprawdopodobniej kompletnie pijanemu kierowcy. Jechał za sprawcą kolizji, dokumentował jego wykroczenia kamerą samochodową, a po kolejnej kolizji tym razem z ogrodzeniem posesji postanowił ująć pijanego kierowcę, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Od mężczyzny, który wysiadł z uszkodzonego samochodu dało się wyczuć zapach alkoholu. Świadek zdarzenia o zaistniałej sytuacji powiadomił służby - relacjonuje opisany przez nas wczoraj przebieg ujęcia pirata drogowego rzecznik zakopiańskiej policji.
Reaguj, nie akceptuj
Jak podaje Roman Wieczorek, przybyli na miejsce policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali 54-latka z gminy Poronin. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kia, którą poruszał się nietrzeźwy kierujący została odholowana na policyjny parking. - Zatrzymany 54-latek już stracił prawo jazdy, grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz przepadek samochodu. Na szczęście tym razem nikt inny nie ucierpiał przez nieodpowiedzialne zachowanie pijanego kierowcy. Świadkowi dziękujemy za prawidłową i godną naśladowania reakcję w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz!". Pijany kierowca to potencjalny zabójca, dlatego wszelkie informacje przekazywane od użytkowników dróg pozwalają na uniknięcie niepotrzebnej tragedii. Wystarczy jeden telefon - przypomina i apeluje o współpracę ze służbami asp. sztab. Roman Wieczorek.
A tu obejrzeć można fragment pościgu za pijanym kierowcą: https://24tp.pl/n/124126
rav

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz