Miasto Zakopane

Zamknij

Apelowali o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego (WIDEO)

Rafał Gratkowski 16:32, 11.04.2025
Treść artykułu pod wideo ↓
66 Apelowali o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego (WIDEO)

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Weronika Smarduch, Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu i wiceminister Jacek Karnowski apelowali o głosy dla Rafała Trzaskowskiego w najbliższych wyborach prezydenckich.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"128567"}

Spotkanie na którym apelowano o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich zorganizowała w Zakopanem posłanka Koalicji Obywatelskiej Weronika Smarduch. Pod Giewont przyjechał Jacek Karnowski, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej i Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu.


Sala konferencyjna Grand Hotelu Stamary wypełniła się w czwartkowy wieczór po brzegi. 

Omawiano najważniejsze wyzwania i możliwości związane z rozwojem regionalnym i lokalnym, w szczególności w kontekście wykorzystania funduszy europejskich, wspierania samorządów oraz rozwoju regionów turystycznych. Każdy z zabierających głos gości podkreślał, jak ważnym jest głosowanie w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. 


- W Zakopanem byłem raz 11 razy w roku i ani razu służbowo. Czujemy się związani z Podhalem. Jest dla nas bardzo ważny czas. Udało się dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy odwrócić trend autorytarnego budowania władzy w Polsce i zaprzeczenia demokracji - podkreślił minister Karnowski. 


Przyznał, że koalicji rządzącej nie idzie w Sejmie łatwo. Tym ważniejsze jest, by mieć "swojego" prezydenta, który nie będzie blokował dobrych ustaw. - Ale zrobiliśmy kilka fajnych rzeczy. Udało nam się przywrócić finansowanie dla samorządowców, wprowadzić in vitro, udało się babciowe, specjalny dodatek dla dziadków i babć, doprowadzić do tego, że prawa kobiet są przestrzegane - dodał Jacek Karnowski. 

Przypomniał też, że teraz to samorządy mogą decydować o tym, czy w soboty i niedziele wprowadzać u siebie bezpłatne czy płatne parkingi. Nie będzie to narzucane przez zcentralizowaną władzę ze stolicy.  Apelował, by wieszać u siebie banery, działać aktywnie w mediach społecznościowych, 


Mieszkańcy dopytywali o kwestie związane z pobieraniem opłaty miejscowej, drożejącą opiekę zdrowotną, o rosnące koszty działalności gospodarczej, a także ruch wizowy, który bardzo utrudnia sprowadzanie do pracy mieszkańców z krajów Arabskich. Mocna delegacja z Raby Wyżnej poruszała palące kwestie przepisów dopuszczających budowę biogazowni w sercu miejscowości. 


rav



[WIDEO]464[/WIDEO]

(Rafał Gratkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (66)

Taki sobie czytelnikTaki sobie czytelnik

0 0

A ja apeluję o niegłosowanie na Trzaskowskiego.

20:28, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

0 0

II tura bez bążura!!!

20:46, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GogoGogo

0 0

Ja głosuję na Mentzena ,PO się nie sprawdziło.

20:49, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziadeekdziadeek

0 0

Jeśli chcesz być bezkarny i mieć różowy balet,
wygodną chatę, furę i szkło,
nie licz na pracowitość i żadną z twoich zalet,
lecz wstąp czym prędzej do PełO.

21:37, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

mirekmirek

0 0

Mialo byc np. o rozwoju regionalnym i jego eurofinansowaniu. Jak zwykle bez konkretnych rozwiazan czy chocby projektow.
Skonczylo sie mialkim partyjniackim spektalem.
Ps.Wystarczy rzut oka by zauwazyc , ze zwykle tak usmiechnieci maja mocno zmarniale facjaty.

22:06, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

rozsądekrozsądek

0 0

Ja apeluję o wyłączenie telewizorów, nie sugerowanie się sondażami i wybór zgodny z własnym sumieniem i patriotyzmem a nie obawą że "mój głos się zmarnuje". I tak żadne obietnice sowicie ferowane w tej kampanii nigdy nie zostaną spełnione. A z całą pewnością zostaniemy sprzedani jednemu, drugiemu, czy trzeciemu mocarstwu i wysłani na nie swoją wojnę.

22:09, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomTom

0 0

Tylko Nawrocki ,już dość komuny

22:09, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

0 0

Wiem, że są Polacy, którzy bez tych apeli zagłosują na Trzaskowskiego.
Każdy wyborcą ma prawo do oddania głosu na kogo uważa.
Jednak prezydentem Polski musi zostać człowiek, który ma Polskę w sercu. ZAWSZE, nie w sytuacji kampanii wyborczej. Tylko w każdej sytuacji i każdym czasie, bez strachu i służalczości.

22:14, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

DonekDonek

0 0

Na tym glownym zdjeciu tych dwoje z lewej wbilo wzrok w podloge.
Moze dosypiaja ?
Widac zachecanie do glosu na Wafelka to orka na ugorze.

22:25, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

bronek juzwikbronek juzwik

0 0

Donek
dosypiać to dosypiał ale twój ob szczany szczerbaty nieinternowany kurdupel......

22:34, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MałaMała

0 0

Trzaskowski ma problem z zarządzaniem Warszawą, nie są z niego zadowoleni. Trwoni kasę- jajko ze styropianu za 250 tys. Kibel w błocie za 650 tys. Nie wspomnę o reszcie dziwności. Zresztą i tak będzie ten, którego zarządzający tym światem wybiorą. Masz tylko iść i zagłosować, bo liczy się frekwencja i iluzja, że coś się wybiera. Teatr dla goji.

23:30, 11.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarząbekjarząbek

0 0

Zachęciliście mnie, ale do głosowania na któregoś z Polaków. Po co nam Czajkowski jak Niemca to mam w Berlinie

05:42, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Omdlały wszech walacOmdlały wszech walac

0 0

Wybory i tak zostaną skręcone czajkowski tuskafi i ich mocodawcy już się śmieją śmiechem chieny.nam jak zwykle zostanie barani śmiech.

06:15, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

0 0

Czynni nauczyciele oraz inne osoby pracujace za publiczne pieniaądze powinni miec zakaz agitacji, kandydowania i partyjnej przynaleznosci panie dyrektorze. Dobrze ze konczylem ta szkole w latach gdy jeszcze nie bylo tam takich partyjnych kacykow jak pan. Choc juz zaczynali sie powoli ujawniac np. pan Ł.

06:34, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AleksAleks

0 0

Za to co zrobili przez ostatni rok ja mam głosować na PO? Łamali prawo i zapowiadają, że dalej będa to robić!!
Nigdy!

06:59, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawakprawak

0 0

Słychać wycie znakomicie :) Nawrocki poniósł kolejną klęskę w debacie i nie pomogła mu skrajnie prawicowa faszystowska TV Republika,nieźle wypadł Hołownia tylko pamiętajmy ze, przez niego mieliśmy (i jeszcze mamy) pisowskiego błazna który kompromituje siebie i PL przy każdej nadazajacej sie okazji.Trzaskowski jest zdecydowanym liderem i żaden sutener z siłowni mu nie zagrozi choć, walka będzie zacięta do samego końca. Ja oddam głos na Trzaskowskiego choć to będzie głos przeciwko sutenerowi ,nie chcemy Dudy bis ,nie chcemy kolejnego błazna z długopisem w gębie..

07:24, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

0 0

Do prawak
Lecz się chlopie*babo*!!!!!

07:35, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

relikwiarzrelikwiarz

0 0

juzwik, dosypial i to po schlaniu ryzy 13/12/1981 .
Inni wtracani do aresztow i wywozeni a ten promile z funflami cwiczyl.
Wygadal sie o tym sam .
Zanim znowu otworzysz japke, skorzystaj ze szczoteczki, itd.

07:58, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

obywatelski wczoraj na debacie mówił o tym, iż rosja wydała za nim listy gończe :) ale nie przeszkadzało mu to aby w 2018 r. odwiedzić moskwę i kogo jeszcze? :)))))

08:06, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolexitPolexit

0 0

Prasak niestety muszę cię pocieszyć,nie jesteś chyba świadom co Polskę i Polaków czeka po wyborze trzaskowskiego.Dowiesz się zaraz po wyborach,czyli nasi synowie będą ginąć na nie naszej wojnie,8000-.kolorowa szmata zamiast biało czerwonej.katastra+.tylko na początek

09:07, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZakopiańczykZakopiańczyk

0 0

Biorąc pod uwagę że prezydent właściwie nic nie może a jedynie prezentuje się na zewnątrz, zagłosuję na ładną osobę. Acha, jeszcze będą wygłaszane tzw. orędzia, więc zagłosuję na osobę, która mówi składnie, nie krzyczy i nie demonizuje. Mam dość tego nadętego jazgotu

09:16, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wawrzuś, lokalny patWawrzuś, lokalny pat

0 0

Kto ma Polskę w sercu to zalecam do dobrego kardiologa i to szybko.

09:47, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GTGT

0 0

Żaden z kandydatów nie deklaruje że pogoni okupanta watykańskiego który drenuje kraj z kasy od setek lat , i wszyscy politycy obchodzą temat jak śmierdzące g.... , tak że ja mam gdzieś wybory.

09:54, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

IwonaIwona

0 0

A pan poseł zawsze taki niechlujny?

09:56, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawda czy fałszprawda czy fałsz

0 0

@Polexit. Rozsiewasz dezinformację. Tusk wyraźnie powiedział, że nie wyśle polskich żołnierzy do Ukrainy. Bo ich rolą jest strzec polskiej a tym samym europejskiej granicy. Więc może uległeś rosyjskiej propagandzie a być może sam jesteś rosyjską propagandą. Coś mi się wydaje, że chciałbyś aby Ukraina dostała się w ręce rosyjskiego zbira. Wtedy wystarczą 3 lata i połączone rosyjsko-ukraińskie sprawdzone w boju armie staną na naszej granicy. Przykryją nasze niebo rakietami dronami i bombami szybującymi i zniszczą nas doszczętnie. Nie wiedziałeś tego ? Polska za komuny miała najechać Danię. Dzisiaj stoimy na straży jej bezpieczeństwa. Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich. Dlatego chcą najpierw rozszarpać naszą solidarność. Nie pomagaj w tym ! Ukraina musi być po naszej stronie !

10:04, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośkaGośka

0 0

Trzaskowski podczas debaty miał najlepszy dzień w kampanii. Stanął na wyżynach swoich możliwości. Jednak każdy myślący człowiek musi pamiętać o tym kogo ten pan reprezentuje. Tych, którzy tu wyrażają opinie, że Nawrocki będzie "długopisem" PiS-u zapewniam, że dla Polski taki prezydent jest tysiąckroć lepszym rozwiązaniem niż "długopis" Tuska, Brukseli i Berlina.
Nikt z wyborców PO nie jest w stanie obronić ich rządów przez ostatnie bez mała półtora roku. Wystąpienia w sprawie składki zdrowotnej i renty wdowiej są śmieszne. Uważacie, że 200-300 zł miesięcznie uratuje firmę?!
Gdzie ten projekt CPK, gdzie ten atom, jak wygląda prezydencja w UE, jakie są zyski spółek państwa? I tak można w nieskończoność mnożyć "zasługi" tej formacji, z której wywodzi się Trzaskowski. Przyjęcie Tuska, Bodnara, Giertycha, Nowaka, Nitrasa , Kierwinskiego i tym podobnych nie są z mojej "bajki".
Komu marzy się cenzura internetu i areszt za "mowę nienawisci", piłowanie katolików, walka z organizacjami patriotycznymi i deprawacja dzieci niech głosuje na Trzaskowskiego.

10:06, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

grypsgryps

0 0

Opalił się na gębie w solarium i ubrał wściekle czerwony krawat. Zabrakło czerwonej czapeczki z napisem po angielsku. Na moim żenadometrze zabrakło skali. A u Was ?

10:12, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zaryty z Banizaryty z Bani

0 0

A Kałnoski to przyjechał za swoje czy za nasze? A pani Płezydętka?

10:25, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TGTG

0 0

@GT, a Senyszyn to co deklaruje?

11:08, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolexitPolexit

0 0

No powiedz mi proszę prawdo lub fałszu od kiedy Tusk nagle został słownym prawdomównym politykiem.Co do wojny ktorz jak nie tusk zostawił wschodnią Polskę do linii Wisły na łaskę lub nie łaskę okupanta że wschodu, dzięki niemu w Polsce nie powstała tarcza anty rakietowa

11:24, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

do prawda czy fałszdo prawda czy fałsz

0 0

"Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich."

Chciałeś powiedzieć "wszyscy za USA, a USA ma wszystkich w d...", oprócz izraela oczywiście!
Ja się na to nie piszę. Jak mówisz że "Ukraina musi być po naszej stronie" to złóż polskie obywatelstwo i jedź na front. Gdyby Ukraina nie dała się wciągnąć USA w proxy konflikt z Rosją to tysiące Ukraińców i Rosjan nadal by żyło i pracowało dla dobra swych krajów. Ukraina nie straciłaby przez ucieczkę połowy swoich obywateli i nie zostałaby ruiną demograficzną. Bo zostali tylko starcy i garstka walczących którzy też uciekną jak tylko ich zdemobilizują. To jest upadły kraj wydany na pastwę amerykańskich i zachodnich korporacji. Zastanów się kto zyskał wszystko na tej proxy wojnie a kto wszystko stracił. Ukraińcy już powoli przeglądają na oczy.
Dlatego ucz się miernoto na czyichś błędach i nie pchaj nas na hekatombę która będzie kresem Polski. I tak wykrwawiamy się ekonomicznie sponsorując USA zaplecze wojenne i socjalne.

11:24, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

księgowyksięgowy

0 0

@Gośka. PIS miał swój długopis w NBP dzięki czemu mógł okraść społeczeństwo przez rozpędzenie inflacji. Jeszcze raz powtórzę - inflacja jest niczym innym jak kradzieżą oszczędności swoich obywateli. W 2022 roku inflacja wyniosła ok. 15%. Okradli staruszków, którzy mieli odłożone na nagrobek, okradli młodych którzy zbierali na mieszkanie, okradli małżeństwa, które odkładały na szkoły dla dzieci. Okradli moje dzieci, które zbierały na zabawki. Sami robili przewały na gigantyczne pieniądze chowając się tchórzliwie za młodymi wilczkami. Podorabiali się fortun. Trzeba posprzątać Państwo i ukarać winnych. Jeżeli tego nie zrobimy to będzie oznaczać, że zgadzamy się być frajerami, którzy zgadzają się, że cwaniaki w garniturach będą nas okradać.

11:31, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZakopiankaZakopianka

0 0

@gryps, ja nie mam żrnadometru, ale mam wiele argumentów merytorycznych. Dlatego nie czepiam się krawatów.
I nigdy nie oddam głosu na zastępcę Donalda Tuska, który do rady ministrów powołał takich niedouczonych, mało inteligentnych, leniwych, obłudnych, niekompetentnych, tchórzliwy ludzi.
Pan kandydat Trzaskowski będzie w razie zwycięstwa takim samym prezydentem jak Tusk premierem.
Jego wczorajsze zapewnienia nic nie znaczą. Oni nie kłamią tylko kiedy nie otwierają ust. Takie geny.

11:43, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KatolikKatolik

0 0

@GT, jeżeli "opilowanie katolików" to twój jedyny powód do wzięcia udziału w święcie demokracji jakim są wybory , to gratuluję.
Kościół Katolicki nic ci nie zabrał ani nie zabierze. Majątek KK to darowizny wiernych. Dzięki Bogu przez wieki mogli oni robić ze swoim majątkiem to co było ich wolą. Dopiero komuniści postanowili im to ukraść. Kilka lat wolności pozwoliło na zwrot tego majątku właścicielowi, niestety tylko części. Fundusz kościelny jest zadośćuczynieniem za to czego nie są się już zwrócić fizycznie.
Zapewniam cię zawzięty człowieku, że bez tego funduszu Kościół przetrwa. Podobnie jak ty płacisz na Kościół ze swojego podatku tak ja muszę dawać na przykład na wiele organizacji, z których ideami zupełnie mi nie po drodze. Tak działa państwo, tak działa demokracja. Pogódź się z tym i nie pisz bzdur.

11:54, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

DzidekDzidek

0 0

Tylko taniec szczaw i mirabelki nam zostaną po wygranej batona ogórkowego ,Stara reguła wraca KASy Niema i Nie będzie

12:22, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

do prawda czy fałszdo prawda czy fałsz

0 0

wiadomosci.wp.pl - 12 kwietnia 2025
Ukraina zostanie podzielona na trzy strefy? Nowy pomysł z USA

"Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy i Rosji gen. Keith Kellogg w rozmowie z "The Times" zasugerował możliwość podziału Ukrainy na strefy kontrolowane przez różne siły międzynarodowe na wzór Berlina po II wojnie światowej. Jedna ze stref miałaby przypaść Rosji."

A Ty coś tam mruczałeś...
"Więc może uległeś rosyjskiej propagandzie a być może sam jesteś rosyjską propagandą. Coś mi się wydaje, że chciałbyś aby Ukraina dostała się w ręce rosyjskiego zbira."

I kto tu uległ rosyjskiej propagandzie? Kto tu chce żeby Ukraina "dostała się w ręce rosyjskiego zbira"?
Takiego losu chcesz dla Polski? Żeby twój guru trampek rozparcelował Polskę między Rosję i Niemcy?

12:23, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GTGT

0 0

@TG Senyszyn? ,no nie!! to niech dalej okupant watykański doi ten kraj , jestem stary już mi nie długo, niech się martwią młodzi.

12:28, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

@dzidek, to przystawki do tej miski ryżu, o której mówił morawiecki

12:40, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GTGT

0 0

@Katolik jeżeli wiesz co to jest socjotechnika ,to na takiej zasadzie działa KK.

13:24, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

uncle Donuncle Don

0 0

Maładcy !

13:37, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

SOCJOTECHNIKĘ stosowali pisomatołki w dawnej TVP. info a teraz w tv. russpublika, ale jeszcze trochę :)))))

14:33, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JyndrekJyndrek

0 0

Kk jako uśmiechnięty fajno Polak nie widzisz co się w Polsce dzieje weź se chłopie poczytaj niemieckie gazety dowiesz się więcej niż z pilskiej telewizji,

16:25, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

DonekDonek

0 0

Oto GT odnalazl socjotechnike gdzies w okolicach Judeii 2 tys. lat temu.
Zadko sie slyszy takie bzdury.
Ten trollek pograza sie z kazdym postem, widac kwasy mentalne przezeraja juz wszystko.

16:30, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

@ Jyndrek, pisiorek czytający niemieckie gazety tfu, tfu, tfu! :))))

17:51, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

24tuba propagandowa24tuba propagandowa

0 0

oj, kk zasadzie działa na takiej Udowadnia to każdym swoim komentarzem. ty @gt zresztą też!

18:09, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

blitzoblitzo

0 0

kk, Chcemy Rosji taka jaka ona jest.

18:34, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

@blitzo, w sieci są fotki kaczyński-ławrow spotkanie zatytułowane Chcemy poprawy wzajemnych stosunków :))))

19:23, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

grypsgryps

0 0

@Zakopianka. Jeszcze niedawno krawat (a właściwie jego brak) miał w Białym Domu miał wielką wagę. Ale zostawmy na boku krawaty, garnitury itp. Wybór pomiędzy Trzaskowskim (lub Hołownią) a Nawrockim ma epokowe znaczenie dla niepodległości Polski. Zrób proszę proste ćwiczenie logiczne. Komu służby specjalne Rosji i Białorusi będą pomagały : Trzaskowi czy Nawrockiemu. Jeżeli nie potrafisz na to odpowiedzieć to odpowiedz sobie komu mogły pomagać w ostatnich 3 wyborach w USA. To już dzisiaj jest wiadomo, że Hilary Clinton została skompromitowana dzięki służbom specjalnym ze wschodu. Teraz widać jak jest ten dług spłacany. Maski opadły. Wróg za wszelką cenę dąży do rozbicia europejskiej solidarności. Dlatego popiera polityków, którzy są wrogami EU. Tak na marginesie, ile inwestycji koło Ciebie jest oznaczonych jako zbudowane dzięki wsparciu funduszy amerykańskich ? Przeciwko tyrani satrapów gwałcących demokrację formuje się front oporu: EU, Wielka Brytania, Kanada, Australia, Japonia, Korea Południowa. I pingwiny z Wyspy McDonalda. Do której drużyny chcesz należeć? Musisz sama sobie na to pytanie odpowiedzieć. Nie ma odpowiedzi, że do żadnej.

19:50, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawda czy fałszprawda czy fałsz

0 0

Polska uzyskała w 1936 r. pożyczkę od Francji w kwocie ok. 130 mln dolarów na dozbrojenie się w obliczu nadciągającej wojny z Niemcami., Za tą kwotę można było kupić ok. 5000 (słownie pięć tysięcy) czołgów Renault R35 (po 20 tys dolarów sztuka). Była to wiec kwota ogromna. Gdybyśmy dzisiaj chcieli kupić 5000 Abramsów M1A2 to potrzebowalibyśmy 25 miliardów dolarów. W każdym bądź razie parę tysięcy czołgów mogło zadecydować o wyniku wojny w 1939 r. Ale Polacy nie kupili czołgów tylko postanowili zbudować fabryki zbrojeniowe w Centralnym Okręgu Przemysłowym. I zbudowaliśmy te fabryki. Zostały ukończone w 1939 r. Hitler się ucieszył. Dlaczego o tym piszę ? Bo czasami jedna decyzja może zadecydować o przyszłości narodu. W obliczu wojny Francja okazała nam europejską solidarność. Nie zdecydowali się stanąć w naszej obronie bo być może zwyciężyło myślenie: daliśmy Im pieniądze na zbudowanie silnej armii a Oni je zmarnowali w obliczu zagrożenia. P.S. Ludzie, którzy podjęli tę złą decyzję w 1937 r. nigdy nie zostali ocenieni (ocenieni, nie osądzeni).

20:20, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

24tuba propagandowa24tuba propagandowa

0 0

@ kaka, platfusik oglądający tv russpublika tfu, tfu, tfu! :))))

21:16, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziadeekdziadeek

0 0

U kazał się sondaż w którym to Trzaskowski i Mentzen przodują i idą równo zdobywając po 26.9 % głosów. Na trzecim miejscu Nawrocki z 19.5%.
Pytanie brzmiało - zwycięstwo którego kandydata byłoby najgorszym rozwiązaniem dla Polski.
(za rp.pl)

21:19, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

blitzoblitzo

0 0

kk, w sieci sa ci ktorzy zlapali sie w sieci.
Inaczej: myslenie( samodzielne) nie boli, mozesz sprobowac.
Ps. Lawrow przyjechal szkolic polskich dyplomatow, na oficjalne zaproszenie Sikorskiego.
Ten ostatni sciagnal na ten sabat ludzi z polskich ambasadorow z kilkudziesieciu krajow.
Z faktami nie da sie dyskutowac.
To chyba juz wiesz.

21:29, 12.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

jakoś w sieci na tym sabacie nie ma tych kilkudziesięciu ambasadorów z ławrowem ani Sikorskiego :))))

08:35, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JyndrekJyndrek

0 0

Kk otwórz oczy szeroko w przeciwieństwie do cienie Jestem polskim patriotą czytam niemieckie gazety z prostej przyczyny bo tutaj pracuje.Z Polski wyjechałem za chlebem bo za poprzedniego tuskka i francy co kopała na metr nie stać mnie było na utrzymanie rodziny .Jestem zdziwiony że ten hopsztapler i oszust został ponownie premierem i Polskę wciąga w coraz to większe bagno.Prawda objawiona zapewne zapuka do ciebie i tobie podobnym po wyborach jak zaczną wam dopiero dokręcać śrubę prezydent wraz z premierem

09:54, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Arba arba szewahArba arba szewah

0 0

Kk i pamiętaj że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jeśli ty tęgo nie zauważasz że Polska ginie to zapewne jesteś umoczony w tej matni anty polskiej jaką jest platforma rzekomo obywatelska po same uszy,Pozdrawiam z Cezarei nadmorskiej

10:22, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kopa LiptowskaKopa Liptowska

0 0

@prawda czy fałsz: Tusk wyraźnie powiedział? Ubawiłeś mnie do łez. Jeśli ten gość coś mówi, to znaczy, że ewentualnie zrobi na odwrót. Nie będę ci podawał przykładów, bo jeśli ich sam nie widzisz, to i tak nic ci to nie pomoże.

10:25, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

@ Jyndrek, czytasz niemieckie gazety, które są w rękach AfD i taki to z ciebie "patriota polski" a w tych gazetach jawnie kwestionują zachodnią granicę Polski

11:26, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JyndrekJyndrek

0 0

Kk kiedy cię wypuścili z pokoju bez klamek anty Polski świrze

13:03, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

telekomunikacja miejtelekomunikacja miej

0 0

@kk a Ty oglądasz pisowską tv russpublikę i taki to z Ciebie Europejczyk

13:31, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ThinkerThinker

0 0

Polscy patrioci głosują na Dra Artura Bartoszewicza. Kto chce być zakładnikiem partii i żeby Polska była kolonią niemiecką niech sobie głosuje na partyjnego kandydata.

14:37, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

dziwię się tym którzy głosują czy będą na doktóra obywatelskiego przecież to, co mówi ten gostek to KOSMOS :))) mówi np. że to, że rosja napadła na Ukrainę to wina Europy :)))

15:49, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

takie są Faktytakie są Fakty

0 0

@Jyndrek My tu też czytamy niemieckie gazety tylko, że po polsku, i tam piszą co innego.
A ty patryjoto na te choć 8 lat dobrobytu za Pisu nie mogłeś wrócić do Ojczyzny? A dr Duda jeszcze chwilę rządzi, wracaj, wspieraj polską budowlankę a nie niemiecką.

15:56, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Arba arba SzewaArba arba Szewa

0 0

Takie są Fakty My tu patrzymy z niepokojem co się dzieje w Polsce jak tusk wciąga ją w głębokie bagno z którego jeśli się nie wydostanie umrze

17:55, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

@ Arba arba Szewa, skąd tak patrzycie z mińska czy moskwy? :))))

19:41, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawda czy fałszprawda czy fałsz

0 0

@ Kopa Liptowska. Może przeanalizujmy filipki prezesa. Np w 2016 w wywiadzie: "Potrzebujemy silnej europejskiej armii, która byłaby w stanie skutecznie bronić kontynentu". Niedawno powiedział dokładnie coś przeciwnego. Głos w sprawie udziału Polski w misji na Ukrainie brzmi zadziwiająco zgodnie ze wszystkich stron. Polska ma strzec Bramy Wschód. Zrobi to najlepiej bo będzie broniła również swojej ziemi. Myślę, że nikt nie ma w tej sprawie wątpliwości.

@ do prawda czy fałsz. Nie umiesz jednak bez obelgi skierowanej do adwersarza. W nadchodzącym tygodniu masz szansę na poprawę.

21:00, 13.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArletaKTTArletaKTT

0 0

Wszędzie o tym głośno już cały świat o tym mówi.
Film na faktach
,,PRZEJECIE" FILM MARCINA TULICKIEGO
Warto oglądnąć to od razu Wam sie oczy otworzą i poglądy zmienia.

13:29, 15.04.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%