Miasto Zakopane

Zamknij

Deski toaletowe na drzewach. Tuż obok zabytkowa Willa pod Jedlami

Paweł Pełka 12:46, 06.05.2025
Treść artykułu pod wideo ↓
23 Deski toaletowe na drzewach. Tuż obok zabytkowa Willa pod Jedlami

Taka "instalacja" złożona z desek toaletowych znalazła się na drzewach przy Drodze na Antałówkę w Zakopanem.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"129282"}

Dwa lata temu pisaliśmy o sąsiedzkim konflikcie w tym miejscu. Był tam m. in. niszczony płot, pojawiały się napisy farbą. Teraz na drzewach pojawiła się "instalacja" złożona z desek klozetowych. Wcześniej miały one zostać zdjęte, ale pojawiły się ponownie.

- Występuję w obronie przestrzeni publicznej i niszczenia Zakopanego. To Droga na Antałówkę, blisko kultowej Willi Pod Jedlami. Ulica, którą codziennie przemierza wielu turystów. Poprzednio widziałam jak to było komentowane, część zatrzymujących się ludzi robiła zdjęcia - zaznacza mieszkanka Zakopanego. Jej zdaniem nie może to być rozpatrywane, jako prywatna sprawa osoby, która powiesiła deski klozetowe, a chodzi o  szerszą sprawę niszczenia krajobrazu i negatywnego wpływania na wizerunek Zakopanego, czym powinny zająć się władze miasta.


Na miejscu był patrol Policji i Straży Miejskiej. - Niestety, to prywatna posesja, więc sprawa nie leży w naszych kompetencjach. Mimo to będę się starać osobiście załagodzić sprawę i nakłonić tego pana do usunięcia tych desek - zapewnia Leszek Golonka, komendant zakopiańskiej Straży Miejskiej.  


p


(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (23)

ciotka śmieciarkaciotka śmieciarka

0 0

To taki nowy ruch artystyczny, który wyłonił się w wyniku braku PSZOK. Czyli "wszystko na sprzedaż" i ani kroku w tył.

14:28, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

to na pewno robota jakiegoś pisuarka, bo to ich klimat tylko oni są zafascynowani szambem, WC itp. :))))

14:55, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbyrcokzbyrcok

0 0

... prywatna posesja , więc sprawa nie leży ... w ich kompetencjach ...

dużo smrodu jest jak nie zamknięta deska klozetowa jest i tu ... smród się udziela też... jest temat ...

są odwrócone o 180 stopni ... znaczy ... wiadome co znaczy ... żeby pod drzewem nie oddawać moczu

bo z którejś gówno spadnie na głowę zapewne na oddającego i ... z łupem nie odejdzie ... bo

śmierdząca sprawa ... wyda się ... ale to jeszcze by uszło w Poroninie bo tam ... wiszą gacie

po Leninie a tu ?? ... zakopane ... zakopane ... galeria Hasiora i taki nowszy trend ... chyba

14:56, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

IwonaIwona

0 0

Panie Komendancie SM, Państwo urzędnicy i prawnicy UM,przedstawiciele pozostałych służb: "Własność można określić jako prawo,którego granice kończą się tam,gdzie zaczyna się prawo innego podmiotu.Prawo to uprawnia zatem do używania rzeczy,korzystania z niej,pobierania z niej pożytków,rozporządznia nią.Jednak nikt nie żyje w próżni.W każdym przypadku należy patrzeć na skutki społeczne i gospodarcze konkretnego wykorzystania swojego prawa.Nie do końca jest więc tak,że "wolność Tomku w swoim domku". W niektórych wypadkach musimy się ograniczyć w korzystaniu ze swego prawa własności". CHCIEC TO MÓC! To tylko w Zakopanem mnóstwo rzeczy się nie przyjęło.

14:59, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SensacjaSensacja

0 0

Ukradli z najsłynniejszego nieczynnego sracza na Równi służącego za parawan dla zuli

15:07, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kurrkurr

0 0

Jesli chodzi o sedes i temu podobne rewiry, to kk vel kaka( z hiszpanskiego) rownych sobie nie znajdzie.

16:16, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

@kurr, tylko że ja nie wypisuję non stop o tych klimatach! masz przykład u góry (toto z FB) :))))

16:49, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fantazyjny StaszekFantazyjny Staszek

0 0

Dziwna to kraina gdzie deska przybita do prywatnego drzewa na prywatnej działce wpływa negatywnie na wizerunek miasta, a przewodniczący ważnej komisji składający fałszywe oświadczenia majątkowe, sprzedający przeterminowaną żywność i budujący samowole budowlane nie wpływa negatywnie na wizerunek miasta. Cosik tu nie tak, hej!

17:05, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

gamagama

0 0

Mnie się podoba. Może ten twórca to jest taki nasz nowy Hasior. Trzeba się wgłębić głębiej.
To sa deski marzeń indywidualnego człowieka. Czekam na następne dzieła tego twórcy. Naśladujmy go , on otwiera szeroko oczy władzy na piękno sztuki.
Taki Hasior też był kiedyś niedoceniany i wyśmiewany

18:05, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak myślęTak myślę

0 0

Wszyscy się silą w swoich komentarzach na dowcipy - a to nie jest śmieszne. To jest tragiczne, polskie, swojskie CHAMSTWO nie szanujące nikogo i nie liczące się z nikim. Robiące nawet ze swojego miasta ZWYKŁE SZMABO. Coraz więcej się tego pleni w naszym Kraju.

18:26, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

To.To.

0 0

Właściciel posesji to niezły szajbus, kiedyś parkując przy płocie chcąc zrobić zdjęcie wyleciał agresywnie i prawie z łapami na mnie mówiąc naprawdę agresywnym słowotokiem o czynach zbrodni. Więc jedyne co to tylko współczuję że mops nie ma ochoty przyjrzeć się temu przypadkowi bliżej i może tu by zaczął się problem rozwiązywać.

19:44, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Waldek KomunistaWaldek Komunista

0 0

Znany nam wszytskim neokomunistyczny deweloper Waldemar B. podobno wybiera sie z czerwoną flagą z sierpem i młotem pod urząd protestować przeciw desce klozetowej na drzewie sąsiada.

19:54, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Goły BacaGoły Baca

0 0

Zwracam uwagę, że deski mogłyby być pobrudzone np. kałem a nie są.

19:58, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Goły BacaGoły Baca

0 0

Zwracam uwagę, że deski mogłyby być pobrudzone np. kałem a nie są.

19:58, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

klinieckliniec

0 0

Nie widzę powodu, by się chichać, jak to robi wielu na forum. Jak dla mnie jest to pokaz głupoty na zasadzie: pokazuję wała i co mi zrobicie. Dużo ponastawiano w Zakopanym zwykłej brzydy, makabrył i patodeweloperki, jeszcze jakiś antałówkowy szajbus, jakby tego było mało, wywiesił klozetowy chłam na drodze. Nie ma sposobu na tego pardon kiblarza? Sąsiadom obojetne, jak reklamuje te okolice, znane z każdego przewodnika?

22:20, 06.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

VeritasVeritas

0 0

Jak powiesił na swojej posesji to gó..o komu do tego, a o gustach się nie dyskutuje

09:28, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkk

0 0

chłopie!! Przecież to nie Antałówka!!

09:45, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SlynnaPraczkaSlynnaPraczka

0 0

Największe bzdury są powtarzane tysiące razy, żeby zrobić przyjemność pospólstwu. Jeśli o czymś należy dyskutować, to właśnie o gustach - bo za chwilę może się okazać, że ta instalacja przebije cenowo banana z ducktape. (6,24 mln $)

10:18, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Homo sapiensHomo sapiens

0 0

Podpowiem coś p. Golonce. Można skorzystać z sankcji wynikających z ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.

11:01, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

IwonaIwona

0 0

I jeszcze art. 5 kc, art. 140 kc, wyrok SN z 9.V. 2015 r. dot. rozumienia i zakresu prawa własności.

12:32, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

sygnalistasygnalista

0 0

sleboda.hey.

13:44, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

franekfranek

0 0

Może to protest z powodu braku toalet w tzw stolicy Tatr?

16:11, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

0 0

Szanowni Państwo!
Czytam poniższe komentarze i płakać mi się chce ponieważ większość wpisów świadczy o braku współczucia i zrozumienia zaistniałej sytuacji. Tak się składa, że to ja jestem sąsiadką tego człowieka, który od wielu lat bezpodstawnie nęka nas poprzez wywieszanie obscenicznych napisów na granicy posesji, wulgarne okrzyki i groźby karalne pod naszym adresem, dewastację ogrodzenia grafitti w formie swastyk oraz raszystowskich Z- ek, obrzucania czerwoną farbą elewacji mojego domu, wykręcanie desek z płotu, blokowanie wyjazdu z mojej drogi za pomocą gałęzi latem lub śniegu zimą, ustawianie odpadów typu muszla klozetową, stare sienniki, szmaty, opony itp. na widoku publicznym przy wjeździe na moją prywatną drogę. Deski klozetowe przybite do drzewa grubymi gwoździami są jedynie kolejnym wybrykiem naszego prześladowcy. Dziesiątki interwencji na Policji, Straży Miejskiej, u dzielnicowego, pracowników UM nie robią wrażenia na człowieku, który ma na swoim sumieniu wiele przestępstw oraz wyroków sądowych. Wszyscy się go boją i rozkładają ręce. Po śmierci mojego taty wraz z mamą jesteśmy same na przeciw oprawcy. Ani sąsiedzi, ani służby miasta nie mają ochoty ani odwagi nam pomóc. Jedyne co możemy zrobić to dociekać swoich praw na drodze sądowej oraz inwestować resztki oszczędności w instalacje wandalo- odporne typu monitoring, alarmy, wysokie ogrodzenie. Pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że w momencie kiedy ten człowiek nadal będzie pozostawał na wolności i doprowadzi do większego nieszczęścia, np. zrealizuje swoje groźby o pozbawieniu życia mnie lub mojej mamy to, że wówczas nikomu z dowcipnych komentujących nie będzie już do śmiechu i nikt nie będzie w głupi sposób zastanawiał się nad tym co te ohydne instalacje wyrażają i czy można czy nie można "na swoim robić wszystko". Proszę tylko nie pisać, że to są "sąsiedzkie porachunki" ponieważ nikt temu człowiekowi nie zrobił żadnej krzywdy i wszyscy w Zakopanem wiedzą kto to jest. Dziękuję za uwagę.

20:18, 07.05.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%