Koszt remontu Sanato, budowy nowych obiektów i rewitalizacji Antałówki to około 450 milionów złotych. Póki co, inwestycja nie ma jeszcze pozwolenia na budowę.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"130445"}
We wtorek przedstawiciele firmy CORE spotkali się z dziennikarzami w Hotelu Sośnica, gdzie zaprezentowali koncepcję rewitalizacji Antałówki. Zakłada ona kapitalny remont postawionego na zboczu ponad wiek temu budynku Sanato, budowy dwóch kolejnych obiektów na szczycie i sześciu brył tarasowo ułożonych poniżej Sanato. Dzięki temu powstać ma pięciogwiazdkowy kompleks hotelowy. Budynki będą ze sobą połączone, a samochody gości pomieścić ma podziemny parking.
- Łącznie będzie to 220 pokoi. Nie żadne combo, nie wielu właścicieli, ale nasz hotel - zapewnił Dawid Tatarek, dyrektor zarządzający CORE. Łączna powierzchnia działki to 17 tys. 400 metrów kwadratowych, z czego 60% ma pozostać biologicznie czynne. W ramach projektu rewitalizacji Antałówki powstać ma otwarty i zalesiony park, dostępny nie tylko dla hotelowych gości ale także dla mieszkańców.
- Chcemy otworzyć Sanato i przestrzeń całej góry dla ludzi, rowerzystów, spacerowiczów, stworzyć miejsca przyjazne, takie jak ścieżki spacerowe, punkty widokowe, siłownie plenerowe, miejsca odpoczynku, część naszej nieruchomości przeznaczona będzie pod zabudowę, a pozostała część byłby to park. Myślimy też o takiej atrakcji jak tężnia solankowa, by nawiązać do sanatoryjnej historii tego miejsca - podkreślił Aleksander Bernatowicz, architekt. Park ma mieć powierzchnię siedmiu tysięcy metrów kwadratowych.
Architekt dodał, że pracując nad koncepcją zabudowy tego miejsca firmie zależało, aby zamiast wielkiej, przeskalowanej bryły górującej nad otoczeniem, stworzyć kilka mniejszych budynków. Mocno wtopionych, wręcz wbitych głęboko w bardzo strome wzgórze. Tak by nie przysłonić bryły Sanato. Ułożone tarasowo u jego stóp stworzą dodatkową przestrzeń, będą swoistym przedpolem dostępnym dla wielu aktywności na świeżym powietrzu. Dojazd do kompleksu jest przewidziany od góry, z ulicy Wierchowej. Od dołu, od strony Bulwarów Słowackiego będzie dojście pieszo-rowerowe. Tam też na parterowej kondygnacji kaskadowo ułożonych budynków znajdą się miejsca na lokale usługowe.
Czy koncepcja rozbudowy Sanato w kolejnych sześć mniejszych i dwa porównywalne gabarytowo obiekty jest lepsza niż postawienie w tym miejscu jednego wielkogabarytowego obiektu na ponad 200 pokoi?
rav

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Nie znam tego architekta ale to chyba jakiś student co mydli oczy remontem sanato. To dla naiwnych:)Śmierdzi mi to ustawką , potem się okaże że połowa góry zniknie i hektary lasu . Albo jak ten remont zabytku na Kościuszki co bryła historyczna znikła:)
Czekam na głos burmistrza , zobaczymy czy nadal skutecznie walczy z deweloperką .
0 0
Lepiej już stodołę dla żuli na Równi i tam niech piją i srają w zamknięciu bo póki co spektakl jest 24 h
0 0
Tragedia, deweloperka, niszczenie przyrody, żadna rewitalizacja a jedynie biznes i kolejne betonowanie naszego miasta. Trzeba w końcu dać wyraźne i jednoznaczne stop temu co się dzieje z tym miastem. Mieszkańcy są tłamszeni ta gęsta i ciasną zabudową powoli coraz ciężej się tu żyjemy. Jako mieszkaniec liczę że nasze władze lokalne przede wszystkim przy wydawaniu jakichkolwiek pozwoleń będą przede wszystkim patrzeć na interes nas mieszkańców i miasta.
0 0
Następny
0 0
Jak będzie wyglądać rewitalizacja można zobaczyć na przykładzie Sośnicy. Powstał obiekt przynajmniej trzy razy większy. Świetnie też poszło z zabytkowym Lipowym Dworem, który zniknął z powierzchni ziemi, i nikt nie płakał. Tylko mali, zwykli ludzie muszą przestrzegać prawa. Świat zwariował.
0 0
Ciężko uwierzyć .Będzie pewnie jak zawsze.
0 0
Dyrektor zarządzający przed 30tką reprezentuje firmę wykładającą 0,5 mld zł.
Coś ciężko znaleźć to cudo na necie.
0 0
Sklepy z krówkami, minerałami i modą arabską - już niedługo na Bulwarach hahaha
Sanato to piękny budynek ale niestety żaden deweloper nie zainwestuje w rewitalizację bez dodania minimum 100% więcej współczesnej zabudowy - business is business.
Ta firma już pokazała na Modrzejewskiej jak wygląda rewitalizacja w ich wykonaniu, zobaczymy jakim kolosem okaże się ich inwestycja na Salamandrze...
0 0
Teraz developerka nazywa sie rewitalizacją. Jak ptaszki ćwierkają Pardałówką już zaczynają się interesować goście z Półwyspu Arabskiego. Już niedługo będziemy słyszeć głos Muezina.
0 0
Mniejsze budynki zamiast jednego wielkiego to na pewno dobry pomysł. A reszta wyjdzie w praniu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz