Miasto Zakopane

Zamknij

Syryjczyk udawał Polaka, a w bagażu miał też hiszpański paszport

Rafał Gratkowski 13:24, 13.10.2025
Treść artykułu pod wideo ↓
20 Syryjczyk udawał Polaka, a w bagażu miał też hiszpański paszport

Kolejny raz obywatel Syrii przylatujący do naszego kraju z Grecji, usiłował przekroczyć granicę za pomocą cudzego autentycznego dokumentu.

O czym informuje Justyna Drożdż, starszy specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Do zatrzymania Syryjczyka doszło na lotnisku w Balicach w piątek 10 października. Po przylocie samolotu rejsowego z Aten funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie - Balicach wytypowali do kontroli 23-latka,  który został zatrzymany. 


- W trakcie legitymowania cudzoziemca deklarującego narodowość syryjską posłużył się on autentycznym polskim dowodem osobistym, wydanym na inne dane osobowe. Kiedy dokument sprawdzono w dostępnych bazach okazało się, że figuruje jako unieważniony administracyjnie  z powodu jego utraty przez prawowitego posiadacza oraz jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Co ciekawe, podczas dalszych czynności prowadzonych wobec Syryjczyka, znaleziono w jego bagażu  dokument stwierdzający tożsamość innej osoby w postaci hiszpańskiego dowodu osobistego. Ten dokument figurował w bazie Interpol, jako utracony przez posiadacza - dodaje Justyna Drożdż. 


Obywatel Syrii  usłyszał zarzuty usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom do RP. Użył podstępu, mającego wprowadzić w błąd funkcjonariusza SG,  co do swojej tożsamości, poprzez posłużenie się oryginalnym dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby (art. 264 § 2 Kodeksu karnego oraz art. 275 §1 Kk).  


W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanego Syryjczyk przyznał się do zarzucanych mu czynów. Natomiast dowody osobiste: polski i hiszpański zostały zatrzymane na protokół zatrzymania rzeczy.


Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wydał wobec cudzoziemca decyzję o zobowiązaniu do powrotu, z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Polski i państw strefy Schengen przez okres 3 lat. 


- Syryjczyk został osadzony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie będzie oczekiwał na wynik rozprawy sądowej oraz zakończenie  procedury powrotowej - podsumowuje Justyna Drożdż. 


opr. rav


(Rafał Gratkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (20)

xyzxyz

0 0

To wszystko wina Tuska

15:31, 13.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WzWz

0 0

xyz tusior swoje wina ma zabezpieczone w mołdawskich piwnicach

19:24, 13.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

blitzoblitzo

0 0

Jesli to italianski paszport to chodzi o nielegalny przemyt mdlejacego konia.

04:11, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Omdlały kuń rumanOmdlały kuń ruman

0 0

Xyz wymień królu złoty chociaż jeden sukces swojego guru tuska od trzynastej grudni roku pamiętnego zapewne będzie to osiem gwiazdek

07:16, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

kuniu! np. to, że nie będzie przymusowej relokacji!
wuzetko! o co chodzi z tą Mołdawią? przecież tam w wyborach wygrała demokracja zachodnia! aha! ty chciałbyś, aby putinowska! :-)

08:36, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WzWz

0 0

Xyz nic nie wiesz o swoim guru tego w tusk wizion ci nie powiedzą dlaczego tussior trzyma wina poza granicami,a po drugie Tusk nie ma żadnych ale to naprawdę żadnych sukcesów popatrz Polska pod jego rządami się sypie i rozpada.To że niema jak na razie masowej migracji w Polsce to zasługa poprzedniego rządu koniec przestań oglądać i czytać Polsko jezyczne media z obcymi kapitałem może prawda w końcu do ciebie zawita

10:10, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Omdlały kuń rumanOmdlały kuń ruman

0 0

Xyz skont ty masz królu złoty takowe informacje że tusior zablokował pakt migracyjny tvn ci to powiedział czy czysta woda w likwidacji,a może wyczytałeś w g..... Prawdzrie michnika biedny człowieku szukający swego miejsca na świecie

12:18, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

kuniu!! po jakiemu ty piszesz SKONT :-)
wuzetko! odsłuchaj sobie wypowiedź pisowskiego ministra Czaputowicza z 2023 r. o emigrantach no i jakoś nie uważnie słuchasz Kaczyńskiego, który też mówił o emigrantach, dlaczego, po co itd. a niech tam może moderator przepuści ten link DZIĘKUJĘ https://www.youtube.com/watch?v=Q8IXcAicL20

12:47, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

o*gł*upion*y i hahaho*gł*upion*y i hahah

0 0

Nawet dzisiaj Szłapka w TVP Info powiedział, że obecne regulacje negocjował Premier Morawiecki w listopadzie 2023 roku, i to jego... wina, że relokacji nie będzie jedynie przez jeden rok. Taka jest prawda jareczku ukrywający sie pod xyz

12:47, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie jełopnie jełop

0 0

@xyz, a ty odsłuchaj sobie dzisiejszą wypowiedź szłapki w Gościu Poranka TVP Info. Kto i kiedy wynegocjował obecny kształt relokacji.
Moderatorowi nie musisz dziękować, jesteś tutaj jednym z nielicznych, obok GT, któremu moderator wszystko przepuszcza. Nawet inwektywy, obrażanie interlokutorów i wstawianie linków, chociaż to jest niezgodne z regulaminem. Inni mają problem z napisaniem prawdy i ze sprostowaniem twoich manipulacji oraz kłamstw, chociaż to akurat już jest zgodne z tym samym regulaminem

14:02, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

głupionie! przeczytaj to! powolutku dużymi literami kilka razy może pojmiesz! https://www.tvp.info/89458611/rzecznik-rzadu-adam-szlapka-o-pakcie-migracyjnym-i-pis-gosc-poranka-tvp-info

14:03, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiktoriawiktoria

0 0

@xyz pisze że w Mołdawi wygrała demokracja zachodnia , raczej dyktatura ,

15:02, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

o*gł*upion*y i hahaho*gł*upion*y i hahah

0 0

@prymitywie zadżumiony lewacko tuskową propagandą. Oglądałem rano na żywo. Oglądałem też po południu na żywo tzw. konferencję dezinformacycjną, nazywaną nie wiadomo czemu prasową tego samego typa i mówił to samo. Że obecnie obowiązujące regulacje zostały wynegocjowane w listopadzie 2023r, między innymi przez Premiera Morawieckiego. I obowiązują przez rok!!!!! A wczoraj w Gościu Poranka TVP Info, jakiś profesorek, nazwiska nie pamiętam, wyjaśnił, że zwolnienia dotyczą państw z tzw. presją migracyjną i tylko wtedy, kiedy ta presja występuje. Więc jak ci "biedni ludzie szukający swojego miejsca na ziemi" odstąpią, to i zwolnienia sie skończą. To jest załatwione!!!! Platfusie Obłąkany. I żeby było ciekawiej, to KE będzie oceniać, czy ta presja występuje, czy nie. Wystarczy, że uzna iż nie, i..... Ale tłumokowi nie jestem tego w stanie wytłumaczyć!!!!

16:14, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

0 0

czytał, czytał i ni hu-hu! chłopie! WYNEGOCJOWANE, ale takie!! które nakładają na wszystkie państwa w Europie pewną ilość emigrantów a jeżeli któreś państwo odmówi to są kary finansowe PANIAŁ

17:13, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytający chłopczytający chłop

0 0

jak już, to I migrantów, a nie E migrantów, bo to jest pakt I migracyjny a po drugie, nie wszystkich państw w Europie, tylko w Unii Europejskiej, ćwoku! I nie pisz do wszystkich cyrylicą, bo nie każdy jest tutaj ruską onucą, Putinowski Propagandowcu.
I co w końcu dotarło do tegontwojegon zakutego łba, że jednak wszyscy, nie dzisiaj, to jutro, za rok, dwa, będą musieli przyjmować. Więc co załatwił ten twój rudy bajkopisarz?
Tak przy okazji, co z tą Izerą, który to minister zlikwidował w grudniu 2024??? PiSowski? Podaj jego nazwisko.

18:50, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

pałacowy snuspałacowy snus

0 0

prawicowa amebo tj. pakt migracyjny i obejmuje zarówno przyjeżdżających jak i wyjeżdżających, a nie jakiś I migracyjny i nie ma w nim żadnego określenia czasowego

19:42, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zwolnienia na rokzwolnienia na rok

0 0

te, @paniający, a tzw. Fakty i 19.30 oglądał? Cokolwiek z nich paniał? Tam PO wiedzieli, że to jednak ogłupiony niejełop Wz ma rację z "sukcesem" tuska

19:50, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

od 1 do 5 bisod 1 do 5 bis

0 0

od 1 do 5 bis 2025-10-14 10:25:38
@xyz, ty kolejny raz uchachana kobyło robisz z siebie idi*o*tę. Tak, jak w przypadku Izery czy budowania ośrodków dla uchodźców (których nie będzie, ha ha ha ha) przez PiS w latach... 2024 -2025 i następnych. To było pod innym artykułem. I tam ci wykazałem, że p********sz głupoty.
A ty nadal, swoje, że tusk załatwił. No to:
W dzisiejszym Gościu Poranka (TVP info) gościem Red. Piekarskiego był Adam Szłapka, ten od dezinformacji, i zapytany a raczej przyciśniety do muru, że tej relokacji nie będzie JEDYNIE przez rok, odpowiedział, że to jest wina PiSU, bo te regulacje negocjował jeszcze Morawiecki, w listopadzie 2023.
-tutaj za portalem TVP Info:
"Wszystkie zapisy tzw. paktu migracyjnego zostały wynegocjowane w czasach, gdy premierem był Mateusz Morawiecki. Można wręcz powiedzieć, że to ""pakt migracyjny imienia Mateusza Morawieckiego"" -powiedział w ""Gościu poranka"" w TVP Info rzecznik rządu Adam Szłapka (...) -Decyzja polityczna zapadła w listopadzie 2023 r., kiedy Rada Unii Europejskiej uzgodniła ostatni dokument wchodzący w skład paktu migracyjnego. Mateusz Morawiecki, zamiast negocjować i pracować nad szczegółami, ograniczał się do pokrzykiwania na konferencjach prasowych. PiS zawalił wszystko, co się dało."

To w końcu kto negocjował a kto pisze "Wszystko załatwione"? Nic nie załatwione. Prawda jest taka, że przymusowej relokacji nie będzie na czas presji migracyjnej, a i to nie jest pewne, bo decyzja określająca, czy dane państwo członkowskie znajduje się pod presją migracyjną, jest nią zagrożone lub stoi w obliczu poważnej sytuacji migracyjnej miała zapaść dzisiaj. Więc NIC NIE jest załatwione, TUSK NIC NIE jest załatwione @uchachany jareczku!

20:09, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

taka prawdataka prawda

0 0

"Prawdopodobnie Polska zostanie wyłączona ze zobowiązań związanych z paktem migracyjnym -powiedziała w rozmowie z Polsat News Anna Radwan-Röhrenschef, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Dodała, że ma to związek z przyjęciem przez Polskę dużej liczby uchodźców z Ukrainy. Prawdopodobnie to wykluczenie wejdzie w życie, będzie obowiązywać przez rok i z dużym prawdopodobieństwem będzie odnawiane -oświadczyła.
TVN24, powołując się na informacje z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, ustaliło, że Polska będzie wyłączona z mechanizmu na rok. To efekt presji migracyjnej ze wschodu. Resort stwierdził, że sytuacja Polski może pozwolić na przedłużenie tego wyłączenia w kolejnych latach."
Kluczowe tu są słowa PRAWDOPODOBNIE

A tusk swoje: "ZAŁATWIONE" i basta!!! I lemingi z jarkiem na czele łykają!!

22:28, 14.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GgGg

0 0

I tak sobie kłapią nie na temat znawcy i wyznawcy...

21:18, 17.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%