Medalami uhonorowanych jest 13 osób.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"138477"}
Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Sieć Solidarności – zrzeszające działaczy podziemia, osoby związane z historią ruchu Solidarności oraz środowiska opozycyjne z czasów PRL. Uroczystość jest okazją do uhonorowania kolejnej grupy osób związanych z szeroko rozumianym ruchem społecznym „Solidarność” – tych, którzy szczególnie po 13 grudnia 1981 roku współtworzyli fundamenty wolności, niepodległości oraz demokratycznej i samorządnej Rzeczypospolitej Polskiej.
Medal „Dziękujemy za wolność” ma charakter koleżeński i środowiskowy, a jego zasięg obejmuje region Małopolski. Wręczył je przewodniczący Kapituły Medalu, Edward E. Nowak. Oprawę artystyczną zapewnił Zespół Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem.
Zakopiańska uroczystość jest też okazją do spotkania środowisk "Solidarności" z Zakopanego oraz całego Podhala, Spisza i Orawy.
jof

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Ile wartościowych ludzi straciło pracę i trafiło pod most. Patrzę na te twarze na zdjęciu i myślę, że w piekle jest dość miejsca.
0 0
A dzisiaj drugą osobą w państwie jest komuch, brawo dla jego wyborców!
0 0
A pierwszą jest oprych, no i co?
0 0
@EmerytOD75rokużycia, w pisie jest tylu komunistów iż na samą myśl mam odruch wymiotny ale takim jak ty to nie przeszkadza :) kaczyńskiemu też nie! bo on nawet ze swojego ulubieńca tego który w stanie wojennym był prokuratorem a od jaruzelskiego odbierał odznaczenia uczynił sędzią trybunału konstytucyjnego :) :) :)
0 0
tty&P-P Gdyby mi wrócono UBecką emeryturę, to też bym pisał takie posty. Pozdrawiam.
0 0
@EmerytOD75rokużycia, w pisie jest tylu komunistów iż zabrakło ich żeby byly w PO KO SLD lewycy
0 0
Przyjrzyjcie się tym świętującym. Dwa pokolenia obywateli klepało biedę. Wartościowi po studiach mieszkali w kartonach. Gruzin by takich wysłał do łagrów.
0 0
skoro od samego jaruzelskiego odbierał odznaczenia to zaszczyt. Przecież według A a a aaaaddd dama jaruzelski to mąż stanu i człowiek honoru. i... ooood dododododddpieppieprzcie się od gg g g geggege nerała
0 0
Widzę pusty rząd, widocznie niektórzy wstysząsie działalności w solidarności.
Mój ojciec był na przymusowych robotach za okupacji w Niemczech, ja zaś żeby dobić do wieku emerytalnego prosiłem Niemca o pracę.
Chichot historii albo historia zdrady.myślę, że ta organizacja będzie uznana jako przestępcza.
0 0
37 lar temu wyrwaliśmy się z pod jednej okupacyjnej dyktatury , dostając się niemalże bez jednego protestu pod drugą dyktaturę i obawiam się że jeszcze gorszą już a będzie coraz gorzej jak przejdą plany które unia chce wprowadzić , Polska nie będzie już suwerenna , wszystkie decyzje polityczne i gospodarcze będą podejmowane bez naszej wiedzy i zgody . Unia to bardzo destrukcyjny projekt i dziwię się że połowa wyborców w Polsce tego nie dostrzega , Szczęść Boże na niedzielę
0 0
widzę że już ci odbija tak i temu brązowemu szajbusowi! jeszcze raz potwierdza się to powiedzenie o skórze i diable :) :) :)
0 0
Wolność to pojęcie względne. Podpierają się tą wartością i głoszą ją często politykiery żeby przykryć swoje TYLKO MOJA PROWDA I RACJA.
"Róbta co chceta - wołał ze sceny gwiazdor obecnej KałO.
Zaś Abraham Lincoln głosił że prawdziwa wolność nie oznacza życia w chaosie.
Już widzę oczami wyobraźni, jak uczestnicy tego wydarzenia będą klaskać z radości i jakie będą pisać tu triumfalne komentarze jak zlikwidują Republike w TV naziemnej.
W imię prawa - co wolno wojewodzie, to nie wolno tobie smrodzie.
0 0
Ale wiesz Ty @dziadeek, że z tą TV Rublika to nie spisek rządu tylko po prostu nie płacą za koncesję?
0 0
@Dziadeek ale bez demencji - wiem!
A czy Ty wiesz, że pan premier Tusk i jego ministranty bardzo kochają dziennikarzy Republiki. Problem w tym, że jest to miłość nieodwzajemniona.
Hmm? A może to odwrotnie?
Przecież podobno żyjemy w wolnym kraju to i pośmiać się można.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz