Miasto Zakopane

Zamknij

Spór o boisko API na Pardałówce. Radni zdejmują punkt z obrad

Paweł Pełka 09:51, 26.03.2026
Treść artykułu pod wideo ↓
4 Spór o boisko API na Pardałówce. Radni zdejmują punkt z obrad

Rada Miasta Zakopane zdecydowała o zdjęciu z porządku obrad projektu zmian w planie zagospodarowania Pardałówka-Antałówka. Sprawa budzi duże emocje - chodzi o przyszłość terenu po rozebranym boisku API i możliwą budowę hali sportowej lub balonu do gry w piłkę.


Wniosek o wycofanie punktu złożył radny Marek Donatowicz, argumentując, że sprawa wymaga spokojnej i pogłębionej analizy. Jak podkreślił, temat wzbudza ogromne zainteresowanie społeczne i liczne kontrowersje.


– Nikomu nie zależy na tym, aby dzieci pozbawić obiektu sportowego. Dzieci powinny mieć miejsce, aby grać w piłkę. Ci, którzy występowali przeciwko obiektowi, nie byli przeciwni sportowi młodzieży, a otoczce, która temu towarzyszyła. Do momentu, gdy był tam tylko gwizdek i piłka, nikt nie protestował – mówił radny. Poprosił o miesiąc na dokładne zajęcie się sprawą i wypracowanie rozwiązania. – Bardzo niezręczną decyzją dorosłych jest temat dotyczący dzieci. Nie chciałbym, aby dzieci były zakładnikiem tego problemu – dodał.


Do dyskusji odniósł się także radny Zbigniew Szczerba, który przypomniał, że już wcześniej proponował zdjęcie punktu i szerszą debatę. – Nastąpiła krytyka tego pomysłu, że temat trzeba rozwiązać. Opinia komisji była pozytywna dla zmiany planu. Rozwiązania można dopracować, aby rozwiązać konflikt. Trzeba jednak opanować emocje – zaznaczył. Podkreślił też, że sprawa ma długą i trudną historię, a celem powinno być realne rozwiązanie problemu, a nie zaostrzanie sporu.


Radny Szczerba zwrócił również uwagę na charakter projektu jako inicjatywy obywatelskiej i zapytał o terminy proceduralne. Przewodniczący rady Grzegorz Jóźkiewicz wyjaśnił, że na procedowanie jest trzy miesiące od momentu złożenia projektu, który wpłynął 22 stycznia. Zapowiedział także zwołanie sesji na 22 kwietnia.


W dalszej części dyskusji radni wymieniali argumenty dotyczące sposobu prowadzenia rozmów i narastających emocji wokół inwestycji. – Nie chodzi o to, aby robić kogoś w konia, tylko podjąć rozmowy i rozwiązać konflikt, który nikomu nie służy – podkreślił Donatowicz. Z kolei Szczerba zaznaczył, że spotkań w tej sprawie było już wiele, a jego intencją jest doprowadzenie do porozumienia.


Ostatecznie rada przychyliła się do wniosku – 11 głosami punkt dotyczący zmian w planie zagospodarowania został zdjęty z porządku obrad.


p

(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

AdamAdam

0 0

Przykre, że miasto nie może zainwestować w zakup działki na taki cel , np .okolice Olczy i problem byłby raz na zawsze rozwiązany a nie " pod oknami" mieszkańców.

10:37, 26.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

lolitka z ustupulolitka z ustupu

0 0

Jak ja kocham te klimaty... Taka radzianka a zwłaszcza radny to miód na moje skołatane ale jeszcze młode serce.

10:38, 26.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GTGT

0 0

Wrzucic tam tasak i sprawnosc obrad osiagnie oczekiwane efekty.

13:42, 26.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

módlmy sięmódlmy się

0 0

Czy te pajace zamierzają zmienić plan miejscowy by umożliwić budowę areny sportowej w centrum dzielnicy mieszkaniowej? Wbrew mieszkańcom którzy po wielu latach walki z biurokracją wymogli rozbiórkę samowoli budowlanej? Czy wszyscy są zdrowi? Może zamiast modlitwy na początku sesji każdy radny powinien zostać przebadany alkomatem? Jak bardzo trzeba być sprzedajnym żeby działać wbrew mieszkańcom. Przecież dopiero otworzyliście stadion miejski za 30 milionów!!! Dlaczego te wszystkie imprezy sportowe nie mogą się tam odbywać??? Po co ten stadion? Żeby stał pusty? A w dzielnicy mieszkaniowej będzie znowu kibicowski burdel z lunaparkiem? Jestem za obowiązkowymi testami psychiatrycznymi dla radnych i urzędników. Zawodowi kierowcy przechodzą. A radni i urzędnicy decydują o losach tysięcy mieszkańców i tym bardziej powinni mieć takie obowiązkowe badania. Bo jeśli nie wchodzi tu w grę słabość intelektualna to zostaje tylko korupcja i pieniądze.

14:42, 26.03.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%