Miasto Zakopane

Zamknij

Pomoc nie zna granic. Darczyńcy z Polski i USA wsparli budowę Domu PSONI w Zakopanem

Rafał Gratkowski Rafał Gratkowski 15:00, 11.06.2026 Aktualizacja: 18:18, 10.06.2026
Treść artykułu pod wideo ↓
Skomentuj Pomoc nie zna granic. Darczyńcy z Polski i USA wsparli PSONI w Zakopanem

 

Kolejny raz okazało się, że idea pomocy osobom z niepełnosprawnościami potrafi połączyć ludzi po obu stronach oceanu. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem podziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę na rzecz akcji „Zbuduj DOM z PSONI Zakopane”.

Jak podkreślają organizatorzy, wsparcie napłynęło zarówno od mieszkańców Podhala, jak i Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – jednej z najważniejszych inwestycji realizowanych obecnie przez zakopiańskie stowarzyszenie.

Szczególne podziękowania skierowano do Józefa Walusia, inicjatora zbiórki, a także do Danuty Stanek, Barta Janochy oraz wszystkich darczyńców, którzy wsparli akcję finansowo.

– Kolejny raz przekonaliśmy się, jak wielkie serca mają nasi przyjaciele po obu stronach oceanu. Dziękujemy każdemu, kto zaangażował się w zbiórkę i wspiera budowę naszego domu – podkreślają przedstawiciele PSONI Zakopane.

Organizacja zwraca również uwagę na rolę mediów i osób zaangażowanych w promocję przedsięwzięcia. Szczególne słowa wdzięczności skierowano do Radio Na Góralską Nutę, które od początku wspiera inicjatywę i pomaga nagłaśniać ideę pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

Podziękowania otrzymał również Wojciech Dorula, który prowadził wydarzenie i aktywnie wspierał akcję charytatywną.

Ważnym symbolem międzynarodowej solidarności było także przekazanie środków zebranych wśród Polonii w Stanach Zjednoczonych. Do Zakopanego przywiózł je Jan Karpiel-Bułecka.

– To piękny dowód na to, że góralska solidarność nie zna granic. Dzięki zaangażowaniu naszych rodaków mieszkających za oceanem możemy wspólnie realizować marzenie o stworzeniu miejsca, które będzie służyło osobom potrzebującym wsparcia – podkreślają działacze stowarzyszenia.

Przedstawiciele PSONI Zakopane zaznaczają, że każda przekazana złotówka przybliża realizację inwestycji, która ma zapewnić osobom z niepełnosprawnością intelektualną bezpieczne warunki do życia i codziennego funkcjonowania.

– Dziękujemy za każdą złotówkę, każde dobre słowo i każdą formę wsparcia. Razem budujemy coś znacznie większego niż dom – podsumowują przedstawiciele stowarzyszenia.

Akcja „Zbuduj DOM z PSONI Zakopane” trwa nadal, a organizatorzy liczą, że dzięki dalszemu wsparciu mieszkańców, darczyńców i przyjaciół stowarzyszenia uda się doprowadzić inwestycję do szczęśliwego finału.

Odwiedzin: 242

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...

  • ...

    11.06.2026

    Hotel Redyk w Zębie zatrudni KELNERA / KELNERKĘ. T...

  • DONICE

    11.06.2026

    DONICE Z SIATKI I KAMIENIA. 730 519 594.

  • agd

    11.06.2026

    KUCHENKA INDUKCYJNA Z PIEKARNIKIEM nowa. 505 903 9...

  • opieka

    09.06.2026

    Szukam w Nowym Targu DO OPIEKI NA WEEKENDY (2 ha d...

  • DAM

    09.06.2026

    Zatrudnię KUCHARKĘ I POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu ...

  • dam

    09.06.2026

    Nosalowy Park Hotel & Spa ***** w Zakopanem zatrud...

  • ogloszenie

    08.06.2026

    Praca ogólnobudowlane Niemcy/Austria Przedsiębiors...

  • ...

    05.06.2026

    Do wynajęcia POKÓJ - na stałe, Poronin. 880 390 02...

  • ...

    05.06.2026

    MYCIE DOMÓW DREWNIANYCH kompleksowo. WOLNE TERMINY...


POLECAMY

0%