Brodaci Mikołaje spod znaku Free Riders Podhale mieli tylko jeden motocykl, ale za to przywieźli dzieciom furę prezentów.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"44028"}
Pod Giewontem pojawiły się MotoMikołaje. Motocykl mieli wprawdzie tylko jeden, ale motocyklistów i motocyklistek była całkiem spora grupa. Do tego prezentów, słodkości, uśmiechów i radości – cała masa!
Ogólnopolska akcja MotoMikołaje od kilku lat odbywa się również na Podhalu. Jednak z powodu górskiego klimatu i wcześnie nadchodzącej zimy praktycznie nie ma szans na wspólną przejażdżkę. To nie przeszkodziło ekipie z Free Riders Podhale, żeby „skrzyknąć” się na fejsbook’owej grupie i zrobić niespodziankę maluchom.
– Najpierw zaczęliśmy zbierać pieniądze w swoim gronie, później ktoś ze znajomych motocyklistów o tym usłyszał, przekazał innemu, ten znów komuś i tak doszło nam kilku sponsorów, co pozwoliło nam na zrobienie bardzo fajnych paczek dla dzieci – mówi Michał Łukaszczyk, który jako jedyny zdecydował się na jazdę motocyklem. – Zimno i ślisko, ale motocykl z bocznym koszem, to jakoś daję radę – opowiada. W kilku miejscach Michał musiał liczyć na pomoc swoich elfów, bo wyjazd z zaśnieżonych i oblodzonych parkingów nie był wcale prosty, ale dawali radę.
Motocykliści obdarowali kilkudziesięciu maluchów w powiatowym i rodzinnym domu dziecka oraz w szpitalu w Zakopanem. Dzieci nie kryły zaskoczenia, wzruszenia i radości, która również udzieliła się Mikołajom. – Za rok na pewno też przyjedziemy, bez względu na pogodę – mówi Michał, a elfy przytakują.
Słowa podziękowania należą się tym, którzy otwarli swe serca i pomogli MotoMikołajom zorganizować udaną akcję. Są to: Beata i Andrzej Franosz z Poronina, Dutkiewicz Krystyna Pralnia z Waksmundu, Paweł Stoch właściciel Sklepu Hosana z Poronine, Firma Kegel- Błażusiak z Nowego Targu, P.U.H. Szostak z Poronina, Pizzeria Andreo z Małego Cichego, Firma MB tech Materiały Budowlane, Firma Smaktiv F.U. Józef Wojnar z Zakopanego
ag, rav

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Dom dziecka jest jeszcze w Dursztynie i w Szaflarach..
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz