Tak twierdzi koordynator do spraw szczepień przeciwko koronawirusowi w powiecie tatrzańskim.
- Nie, jeszcze nie mamy potwierdzonych przypadków, lecz możemy być pewni, że typ Omikron koronawirusa jest już pod Giewontem - podkreśla doktor Jerzy Toczek, koordynator do spraw szczepień przeciw Covid-19 w powiecie tatrzańskim. O tym, że Omikron zawitał wraz z licznymi gośćmi do Zakopanego mówił wczoraj w wiadomościach Polsatu.- To wynika z najnowszych modeli matematycznych oraz intensywnych badań, jakie prowadzone są m. in. w Wielkiej Brytanii - wyjaśnia doktor Toczek - otóż w pierwszej wersji mówiono, że możliwość zakażenia Omikronem jest stukrotnie większa niż wcześniejszymi mutacjami koronawirusa. Teraz naukowcy z Oksfordu opublikowali raport, w którym potwierdzili, że zakażenie następuje pięćset razy szybciej. Czyli już nie w zamkniętych pomieszczeniach, przy dłuższej rozmowie. Nie. Teraz wystarczy zamienić parę słów na ulicy z osobą zarażoną i łapiemy Covid-19.
To może wyjaśniać przyczyny wprowadzanych błyskawicznie lockdownów w krajach Zachodniej Europy. Przy tak szybkim przenoszeniu Omikrona, służba zdrowia - nawet ta doskonale funkcjonująca - może okazać się niewydolna do opanowania sytuacji.
- Biorąc pod uwagę naukowe dane, jakimi już dysponujemy, a także fakt, że w Polsce były wykryte pierwsze zakażenia Omikronem, między innymi na Śląsku i w Warszawie, możemy zakładać prawie ze stuprocentową pewnością, że przy tym świąteczno-noworocznym najeździe turystów Omikron jest już w Zakopanem - podsumowuje doktor Jerzy Toczek.
Tym ważniejszym staje się sprawa szczepień, które mogą nas uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby i koniecznością szukania pomocy w szpitalach.
rav

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
co tam zaraza, Hulia cza zobaczyć. swoją drogą jest jakiś paragraf o sprowadzeniu masowego niebezpieczeństwa czy jakoś tak. czy ktoś o tym wogóle myśli ?
0 0
Witamy dziecko Covida i Delty , uff dobrze że zdążył na Sylwestra Marzeń rodzice już są :))))
A tak w ogóle każdy ma to w dopie, nakręcanie spirali strachu... już nie te czasy
0 0
To chyba dobrze. Lepiej złapać wirusa zmutowanego do postaci mniej groźnej, z konsekwencjami typu drapanie w gardełku i trzy dni z lekka gorączką, aniżeli warianty bardziej śmiertelne. Szczególnie, że system ochrony zdrowia jest fatalny, chorych się nie leczy za to naraża się na powikłania, a "cudowna" szczepionka ma bardzo niską i krótkotrwałą skuteczność.
0 0
Proszę nie siać defetyzmu bo w radiu słyszę całkiem co innego.
0 0
Twoim zdaniem ty i równi tobie glupi, to każdy!
Nie błaznij się
0 0
@kurr, zawiadomienie do Prokuratury jest już przygotowane w związku z pełnienie przestępstwa z dwóch art. kodeksu karnego.
0 0
*popełnieniem przestępstwa...
0 0
prawnik, jeśli zestawić treść artykułu z sylwestrem na kilkadziesiąt tysięcy ludzi, to chyba paragrafów zabraknie. życzę władzom, żeby zarażeni w sylwestra starali się o wielomilionowe odszkodowania, choć to pewnie nie do udowodnienia.
0 0
"kurr 2021-12-28 11:34:42
co tam zaraza, Hulia cza zobaczyć. swoją drogą jest jakiś paragraf o sprowadzeniu masowego niebezpieczeństwa czy jakoś tak. czy ktoś o tym wogóle myśli ?" Nsaród został pozbyty mózgów przez tv - nawet w tej wolnosciowej mówia ze omicron to przeziebienie
0 0
hajlander, narodowi nie ma się co dziwić że zgłupiał. lekarz koordynator tego miasta mówi o nieprawdopodobnym zagrożeniu zakażeniem, a władze tego miasta zapraszają na imprezę.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz