Miasto Zakopane

Zamknij

Czy Zakopane utonie jak Titanic? Minister sportu na Podhalu

Paweł Pełka 20:53, 28.06.2010
Treść artykułu pod wideo ↓

Dziś na Podhale przyjechał minister sportu Adam Giersz. W Nowym Targu zapewnił, że zajmie się sprawą hokeistów Podhala. W Zakopanem obiecał, że mimo porażki stolicy Tatr w staraniach o Mistrzostwa Świata inwestycje pod Giewontem nie zostaną zahamowane.

W Nowym Targu minister mówił o problemach hokeistów, którzy mimo zdobycia tytułu mistrzowskiego, po przemianach organizacyjnych mogą w ogóle nie zagrać w nowym sezonie w pierwszej lidze. W Zakopanem wizytował obiekty Centralnego Ośrodka Sportu.

- Mogę zapewnić, że mimo, iż zakopane nie otrzymało organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie inwestycje w COS będą kontynuowane, być może tylko zmieni się ich harmonogram - mówił minister Giersz. Dodał także, że Zakopane powinno dalej starać się o organizację tej imprezy, bo to promocja stolicy Tatr.

Minister zapewnił także, że w przyszłym roku weźmie udział w spotkaniu władz FIS, które zaplanowane jest w Krakowie. Burmistrz Janusz Majcher ma nadzieję, że to spotkaniu pomoże w rozpowszechnieniu wiedzy o naszej kandydaturze.

Nieco mniej optymistyczny był głos naszego najsłynniejszego narciarza Andrzeja Bachledy \"Ałusia\", który obawia się, że nasz sportowy światek będzie podobny to Titanica.

- Będziemy się spotykać, dyskutować, a powoli pójdziemy na dno - powiedział w czasie spotkania z ministrem nasz słynny narciarz, który nawiązał do zamykania tras narciarskich w Zakopanem.

p
(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (9)

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

my już toniemy...

23:04, 28.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Od dawna wiadomo, że nasi włodarze lobbuja rozwój wielkich inwestycji pod hasłem \"Zakopane zginie bez narciarstwa\" . Tym samym, w Tygodniku Podh., który został wykupiony przez Majchra, głównym powodem ginięcia narciarstwa jest zamknięcie Gubałówki czy Kotelnicy. Te trasy narciarskie zostały zamknięte ze względu na krętaczą i nie zgodną z prawem politykę właściciela instalacji-spółki państwowej PKL. Jego bezprawne działania zostały udowodnione w sądzie!! W tym roku wszystkie stacje narciarskie w Zakopanem miały znaczne wpływy z narciarstwa i tendencja jest wzrostowa. Dlatego też Laszczyk i Majcher mają biznes w lobbowaniu otwarcia Gubałówki gdyż syn Laszczyka ma pizzerie Domino na górnej stacji Gubałówki a syn Majchra (zanim G. nie została zamknięta) miał szkółkę narciarską na dolnej stacji a teraz ma wszystkie budki z lodami na górnej i dolnej stacji. Kto wie jakie biznesy chcą załatwić sobie inni przedstawiciele władz? W każdym razie ja nie wierze w intencje władz w rozwój Zakopanego a jedynie w rozwój małej grupki wpływowych ludzi.

10:00, 29.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

NO I WSZYSTKO WIADOMO dlaczego mnie to nie dziwi .............

12:33, 29.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Po Tytanicu pozostała przynajmniej legenda, a po nas same złe wspomnienia. Pan Burmistrz żył w tych samych czasach co ja, chodził do tych samych szkół i mam nadzieję, że pamięta tamto Zakopane do którego chciało sie wracać po studiach. Czysta woda, dobre powietrze, widoki i dużo przyrody. No i pewne perspektywy dla nas WSZYSTKICH.

13:56, 29.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

Bul,...bul...Najwyższa pora zainwestować w peryskop...

18:13, 29.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

w dobie powodzi Jurajku troche nie na miejscu bul-bul...

22:28, 29.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

W dobie sezonu ogórkowego wreszcie Twoje wpisy są na miejscu...

14:40, 30.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

.. zgodze się z 2 komentarzem (kwiatek), .. malo tego dodam że interes wielki mają nasze władze w tym aby pod zupelnie wymyślnymi hasłami załatwiali sobie swoje własne sprawy. Chce również dodać że syn Burmistrza zajmuje się również na tym terenie deweloperką razem z P. Budnym ( taka inwestycja została stworzona na sywarnym ) więc tylko dowód na to że swoje biznesy starają się tuszować a i tak wszelkie korzyści wpadają do własnej kieszonki !!! Poza tym syn Laszczyka ma również biznes przy dolnej stacji Kolei Gubałówka a zaraz za nim stoi syn Burmistrza, który również przy dolnej stacji ma swój biznes w postaci lodów ( które z wiadomych przyczyn nie można było nikomu w na tym terenie otworzyć - gdyż to teren PKL ), a wcześniej mial tam Szkołę Narciarską ...

Chce również wspomnieć szykowaną największą aferę jakią jest forsowanie wywłaszczeń przez nasze władze na rzecz \"CUDOWNEGO\" rozwoju narciarstwa na naszym terenie - chodzi o załatwienie prawa które pominie w lukratywnych biznesach ( stacji narciarskich ) właścicieli gruntów - a do tego służy im Gubałówka i Butorowy. Bardzo strannie dbają aby trasy te nie były uruchomione - wówczas mogą cały czas mówić że jedynym sposobem na rozwiązanie sparwy ( Gubałówka, Butorowy itd.) jest storzenie prawa które będzie omijać właściceili gruntów... a po cichu chcą uruchomić sieć równych inwestycji na całym podhalu - w całośc zamieszany jest również poseł Gut ! który czeka tylko na rozwój swych inwestycji pomijając właściceli nieruchomości !

Apeluje do władz zacznijcie myśleć - my, ludzie nie jesteśmy głupi - wystrczy tylko otowrzyć oczy - zabijacie Zakopane i nie chodzi tu o narciarstwo, bo kazdy chce żeby tutaj było tylko nie wy ... BO macie w tym wielki BIZNES stworzony za zamkniętymi drzwiami. Biedny Auś i zarazem śmieszny człowiek, który jest maskotką marketingową wypowiadająca sie na temat narciarstwa przed ministrami na rzecz władz. Ludzie obudźcie się bo to co oni wyprawiają to jest ŻENADA

22:59, 30.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

... zakopane zginie jak władze nie zaczną rozmawiać z ludźmi a nie próbować ich wyeliminować poprzez np. lobbowanie prawa wywłaszczeniowego tj. prawa szlaku o które niedawno była afera..

23:10, 30.06.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%