Przy ul. Powstańców Śląskich poniżej kościoła "na górce" wciąż można zaparkować za darmo.
To jeden z ostatnich dzikich i bezpłatnych parkingów w Zakopanem. Codziennie zostawia tu auta kilkanaście osób. Zdecydowana większość miejskich parkingów objęta jest już strefą płatnego parkowania, zamontowane są parkometry. Jak się okazuje takie rozwiązanie przynosi miastu o wiele większe dochody niż ich dzierżawienie. Dodajmy, że w soboty, niedziele i święta miejskie parkingi są bezpłatne. Ceny na prywatnych parkingach tymczasem poszły ostro w górę. Na dużym parkingu pod Gubałówką, który zakopiański biznesmen od wielu lat dzierżawi od starostwa pierwsza godzina kosztuje 10 zł.

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Ulica Tuwima, Zwierzyniecka i wiele innych to jeden wielki parking darmowy nawet dla autobusów
Straż wiejska na szkoleniu
0 0
Straż Miejska jest do tego żeby chodzić w mundurkach bez imienników i uważać sie za WŁADZĘ nic poza tym nawet nie potrafią się wylegitymować na żądanie tylko grożą
0 0
Przepraszam bardzo ale na dziko stojących aut nawet w strefie płatnego parkowania jest mnóstwo. Dodatkowo stwarzają zagrożenie jazdą po chodniku szczególnie ul. Piłsudskiego jest kwintesencją parkingowej głupoty. Stoją auta na chodniku, pomimo że wyżej jest wiele wolnych miejsc parkingowy i niedaleko parkingi. Przykładowo przy oczku wodny (były cpn) cały czas ktoś stoi głównie miejscowi, hotel hyrny ma swój parking a i tak ludzie parkują na terenie zielonym obok wjazdu na parking (najczęściej goście). A potem marudzenie że zniszczone chodniki, ścieżki rowerowe i tereny zielone .Najlepiej to wszędzie słupki stawiać, bo inaczej głupki nie rozumieją. Dla mnie jest niezrozumiałe, że te osoby nie są karane mandatami albo odholowane jako stwarzające zagrożenie. Budżet zaraz by się wzbogacił, ale po co?
0 0
W miejscowości turystycznej weekendy powinny być płatne jak normalne dni. A co do normalnych dni roboczych godziny ustalone przez nasz urząd celują w mieszkańców a nie turystów. Jak może być parking płatny do 21? W Rzeszowie dla przykładu jest to 9-17 poniedziałek-piątek i weekendy za friko.
Może warto zrobić dwie taryfy parkingowe tak aby mieszkańcy którzy płacą podatki na powstawanie i utrzymywanie tych parkingów mieli jakieś benefity z tego. Na chwilę obecną to turysta jest faworyzowany a powinno być zgoła inaczej.
0 0
Ja również uważam, że w Zakopanem w weekendy powinny być płatne parkingi. NIech te pieniądze przeznaczą na dodatkowy wywóz śmieci w sezonie albo coś innego, potrzeb jest wiele. Jak ja muszę coś załatwić to wiadomo, że tylko w tygodniu wtedy jak urzędy są otwarte. I muszę płacić i płacę, ok trudno. A dlaczego turyści weekendowi sobie parkują za darmo? Dlaczego to miasto zawsze upupia mieszkańców??? NIc w tym mieście nie jest logiczne ani zorganizowane. Marzą mi się ludzie z mózgami przy władzy, a nie wieczne pustomózgi. Trzeba więcej działać w sprawach praktycznych a nie tylko owtierać wystawy i robić sobie sesje do folderów. PYTAM SIĘ KIEDY ZOSTANĄ ODMALOWANE PASY??? W LIPCU? W NAJWIĘKSZE KORKI? NA ALEJACH TURYŚCI JEŻDZĄ ŚRODKIEM BO NIE WIEDZĄ ŻE TAM SĄ DWA PASY HELOŁ!!! Przykładów można mnożyć ale panujący nam przecież nie z tego miasta, po drogach nie jeżdzą, problemów nie widzą. Moja stara babka by lepiej tym miastem rządziła.
0 0
Czy parkingi pod płotem posesji na ul. Zwierzynieckiej gdzie zostały zawłaszczone przez wynajmujących kwatery też nie należy uznać za dzikie??
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz