Piękna pogoda sprzyja wycieczkom, nic dziwnego że w Tatrach spodziewają się wzmożonego ruchu odwiedzających.
Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, że dziś po polskiej stronie rusza zaplanowana wcześniej wymiana łańcuchów na szlaku wiodącym na Rysy. Dlatego czerwony szlak zamknięty będzie w obu kierunkach. Poniżej komunikat o warunkach turystycznych jakie dziś panują na tatrzańskich szlakach.
"UWAGA! 8 września (czwartek) planowana jest wymiana części łańcuchów na szlaku na Rysy (od polskiej strony) - czerwono znakowany szlak na odcinku: Czarny Staw pod Rysami - Rysy będzie w tym dniu zamknięty (w obu kierunkach).
Dziś w Tatrach spodziewany duży ruch turystyczny. Na leśnych i zacienionych odcinkach szlaków może być miejscami mokro lub błotniście. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w niektórych miejscach jest ślisko. Niewielkie utrudnienia spowodowane pracami remontowymi napotkamy na ścieżce nad reglami na odcinku Przysłop Miętusi - Wielka Polana Małołącka, na drodze pod reglami w okolicy Doliny za Bramką i Suchego Żlebu. Oraz na szlaku w Dolinie Kościeliskiej, w okolicy zejścia z Jaskimi Mroźnej, występują nieznaczne utrudniania związane z remontem szlaku zejściowego z jaskini - możliwe wstrzymanie ruchu przez wolontariuszy.
Przypominamy, że szlak turystyczny na odcinku od przełęczy Zawrat na Świnicę jest szlakiem jednokierunkowym. Ruch na tym odcinku odbywa się w kierunku zachodnim tj. od przełęczy Zawrat w stronę Świnicy. Brak możliwości przejścia ze Świnicy w kierunku Zawratu" - czytamy w dzisiejszym komunikacie TPN.
rav

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Kiedyś Tatry były miłością mego życia.
Czym bardziej się zagłębiałem i poznawałem panujące tam "zasady" tym się oddalałem. Przez tubylców, turystów, układy.
Dziś tylko na Słowację czasem wyskoczę. Aż żal...
0 0
Tatry były i nadal są miłością mojego życia . Mimo że przeniosłam się z wędrówkami w inne góry , w ciche i zupełnie nierozrywkowe miejscowości - z Tatrami zaczynam i kończę każdy dzień . On line oczywiście (kamery i wiadomości w TP) , oraz folderami z dziesiątkami tysięcy zdjęć w komputerze jakie mam z dawnych czasów. W tym roku byłam tylko jeden raz w Tatrach , ale czekam na kilka dni ładnej jesiennej pogody, rzucam wszystko i jadę. Również na Słowację .
0 0
vika zamelduj to mojemu koniowi na ucho bo mnie to nie wzrusza
0 0
@furman . Zarozumialy czlowieku - uważasz że jesteś dla mnie taki ważny, że muszę Ci meldować o moich uczuciach do Tatr ???
No, no..... masz tupet ..... jestem pod wrażeniem.....
To już faktycznie wolałabym o tym szepnąć na ucho twojemu koniowi, bo bardzo lubię zwierzęta . Nie mają w sobie jadu i złośliwości jak niektóre ludzkie osobniki z wielkim mniemaniem o sobie .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz