Inne

Zamknij

Kolej na Solinę! Zabierzemy Cię w podróż do krainy bieszczadzkich krajobrazów i magii Parku Tajemnicza Solina

Paweł Pełka 14:36, 14.07.2022
Treść artykułu pod wideo ↓
Skomentuj  Kolej na Solinę! Zabierzemy Cię w podróż do krainy bieszczadzkich…

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody oraz aktywnego wypoczynku i właśnie szukasz ciekawego miejsca na rodzinny wyjazd, koniecznie odwiedź nowy ośrodek turystyczny w Solinie należący do Grupy PKL i PFR. 23 i 24 lipca w ośrodku otwarty zostanie Park tematyczny Tajemnicza Solina.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"96848"}

Będzie to weekend pełen atrakcji, podczas którego bieszczadzkie legendy, tajemnice Biesów i Czadów wraz z wszystkimi atrakcjami parku tematycznego zostaną po raz pierwszy zaprezentowane turystom.

Od początku lipca turyści mogą odwiedzać nowy ośrodek w Solinie należący do Grupy PKL i PFR, podziwiać bieszczadzkie krajobrazy z wysokości, podczas podróży koleją gondolową, czy ze szczytu Wieży Widokowej. Dzięki multimediom goście mogą również posłuchać ciekawych informacji związanych z historią Soliny, elektrowni wodnej czy kolei widokowej. Na tym jednak nie koniec atrakcji i rozrywek! 23 i 24 lipca w ośrodku turystycznym w Solinie PKL przygotowały dla gości szereg niespodzianek nawiązujących do tutejszego regionu. Ale to nie wszystko, ponieważ najważniejszą częścią weekendowych wydarzeń w ośrodku, będzie otwarcie parku tematycznego Tajemnicza Solina, w którym poznamy niesamowite legendy związane z Bieszczadami, a także barwne postacie Czadów.

- Zależało nam, by ośrodek PKL Solina stał się całodziennym sposobem spędzania czasu rodzinnie, aktywnie i atrakcyjnie oraz miejscem, w którym można nie tylko miło spędzić czas ale także zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego. Turyści odwiedzający nowy ośrodek PKL w Solinie mogą podziwiać piękno tutejszych okolic, krajobrazy, połoniny oraz jezioro. Ale Bieszczady to nie tylko piękna przyroda, to również ciekawe historie, które chcemy wszystkim przybliżyć. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy do Soliny 23 i 24 lipca na otwarcie parku Tajemnicza Solina, by poznać legendy Bieszczadów w sposób zabawny i angażujący – mówi Daniel Pitrus, prezes PKL.

Park tematyczny Tajemnicza Solina – w krainie Biesów i Czadów

Park tematyczny Tajemnicza Solina rozpościera się u zbocza Góry Jawor, na którą dotrzemy – podziwiając spektakularne widoki – koleją gondolową ze stacji początkowej Plasza. Jest on zlokalizowany tuż obok Karczmy Jawor, a turyści na powierzchni ponad 4,6 hektara będą mogli spędzić w nim rodzinnie czas wolny.

- Park Tajemnicza Solina przeniesie naszych gości w baśniową krainę i pozwali odkryć niezwykłe legendy tego regionu. Jest to miejsce, które stanowi syntezę naszych artystycznych inspiracji oraz pomysłów zaczerpniętych z bieszczadzkich podań. W tym miejscu połączyliśmy naturę, nowoczesne technologie oraz unikatową scenografię tak, by nasi turyści mogli stać się uczestnikami bieszczadzkiej legendy – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. 

Mnogość podań i tajemniczych historii związanych z Bieszczadami goście odczują już na samym wejściu. To właśnie w parku turyści przeniosą się do świata pełnego tajemniczości i magii, zamieszkiwanego przez legendarne postacie Biesów i Czadów.

W parku na stałe będzie działać grupa animatorów, która przez zabawę i edukację będzie przybliżać dzieciom zarówno legendy, baśnie, jak i historię całego regionu. Najmłodsi dowiedzą się najciekawszych rzeczy dotyczących Bieszczad, na przykład skąd pochodzi ich nazwa, czy jakie postacie zgodnie z bieszczadzkimi podaniami zamieszkiwały te zielone wzgórza.

Mali turyści będą mieli niepowtarzalna okazję, by odwiedzić osadę prawdziwych olbrzymów, a w labiryncie Biesa odkryć tajemnicę tej Krainy. W parku przygotowane zostały czadowe zjeżdżalnie, na których dzieci będą mogły ścigać się z energicznymi Czadami. Odważni wykażą się zręcznością, a także sprawdzą czy swoją zwinnością i sprytem dorównują legendarnym postaciom. W parku przygotowany jest również czadowy tor sprawnościowy. Goście odwiedzający Tajemniczą Krainę Czadów będą mogli również zakupić czadowe pamiątki w sklepiku oraz skosztować najsmaczniejszych potraw w restauracji znajdującej się na terenie parku.

Weekend pełen czadowych atrakcji w ośrodku PKL Solina

Turyści oprócz stałych atrakcji – z których na co dzień mogą skorzystać odwiedzając ośrodek Grupy PKL i PFR w Solinie – 23 i 24 lipca będą mogli zobaczyć również udostępniony park Tajemnicza Solina, a także skorzystać z przygotowanych przez PKL weekendowych dodatkowych niespodzianek.

W ośrodku będzie kolorowo od baniek mydlanych oraz tatuaży, które będą przedstawiać wizerunek postaci barwnych Czadów. Nie zabraknie szczudlarzy oraz zabaw przygotowanych przez Czady. Mali turyści wezmą udział w zabawach tanecznych prowadzonych przez samego Czuchajstra oraz Rusałki. Baśniowe Nimfy zabiorą najmłodszych do tajemniczego świata pełnego zagadek. Każdy będzie mógł również wziąć udział w szkoleniu i turnieju bojowym „o pazur Biesa”.

Po aktywnie spędzonym dniu i odkryciu parku Tajemnicza Solina zachęcamy również do odwiedzenia Bistro Czadowe Gary oraz Karczmy Jawor, gdzie skosztujemy specjałów kuchni regionalnej. Wnętrze karczmy nawiązuje do bieszczadzkiej tradycji i architektury. 

PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem  na stronie www.pkl.pl lub w biletomatach. Parking PKL znajduje się 600 m. od stacji dolnej Plasza.  

Informacje o wszystkich ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych znajdują się na stronie internetowej PKL. 

(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%