300 policjantów na ulicach Zakopanego miało tej nocy pełne ręce roboty.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"102265"}
Zakopiańska policja podsumowuje Sylwestra: W operacji policyjnej „SYLWESTER 2022” zaangażowanych było blisko 300 policjantów z całej Małopolski. W tą wyjątkową noc wspierali nas również funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy oraz pracownicy ochrony. Nowy Rok na Równi Krupowej w Zakopanem przywitało około 65 tysięcy turystów.
Już na „zakopiance” policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert sylwestrowy. W centrum Zakopanego policyjne patrole usprawniały ruch, a w rejonie dworców policjanci i Strażnicy Ochrony Kolei dbali o bezpieczeństwo podróżnych. W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego blisko 300 policjantów wzięło udział w operacji policyjnej "Sylwester 2022". Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas również funkcjonariusze Straży Granicznej, Straż Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony. W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdował się komplet widzów tj. 30 tysięcy osób natomiast w pobliżu na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 35 tysięcy osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń.
Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z ilością spożytego alkoholu. Zdarzenia te nasiliły się ok 1.00, kiedy koncert się zakończył. Natomiast tuż po północy wiele interwencji związanych było z odpalaniem fajerwerków w pobliżu drewnianych domów. W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 3.00 odnotowaliśmy, aż 92 różnego typu interwencje. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Odnotowaliśmy drobne kradzieże jak również zagubienia rzeczy osobistych i dokumentów. Zatrzymano kilka osób do wyjaśnienia spraw kryminalnych w tym poszukiwanego. Doszło do potrącenia pieszego. Mnóstwo pracy mieli również ratownicy medyczni, którzy pomagali rannym osobom, ale i takim, którzy sami doprowadzili się do stanu zagrażającego ich zdrowiu i życiu.
Reasumując kilka zatrzymanych osób, blisko sto interwencji oraz fałszywy alarm o podłożonym ładunku w szpitalu to bilans tylko kilku godzin sylwestrowej nocy pod Tatrami. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.
R.W.

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Przyjechała hołota i dżemojady tak jak by nie mogli u siebie siedzieć
0 0
Mam nadzieję,że był to ostatni Pisowski Sylwester w Zakopanem
0 0
Dlaczego nie została odwołana impreza sylwestrowa w Zakopanem,zmarł przecież najwyższy hierarcha kościoła ,czy tu na Podhalu rządzi już tylko LGBT?
0 0
Czy Dracula zaczął sprzątanie tego syfu?
Napatrzyłem się w tym roku na gole dupska do końca życia mi starczy.
Kupka, siusiu na płot na auto. Butelki fruwały.
Który gospodarz zgodziłby się na taki gwałt miasta.
Ale sie ludzie gzili. Dolna rowien to już tradycyjnie strefa bezprawia.
Syf w tym mieście i ilość śmieci pozostawiona przez gwalcacych to absolutny skandal. Leszek absolutnie dałeś zgwałcić miasto.
0 0
300 policjantów, to prawie tyle co do ochrony prezesa.
0 0
Czego się spodziewać po zwolennikach disco polo,przecież to bydlo granatem od pluga oderwane...
0 0
Nie mogę wyjechać z posesji. Pobite butelki wyrzutnie fajerwerków wszędzie.
Idę na spacer.Zrobie zdjęcia i ja i wyślę rodzinie jak wyglada prawda o imprezie tvp na terenie obszaru chronionego i osi widokowej Tatr. Jak traktują nas turyści i szczury z u.m zaszczane.
Paskudna noc
0 0
ci zwolennicy to nie od pługa oderwani to mieszkańcy Duzych miast. Przede wszystkim z Warszawy, Krakowa, trójmiasta i Poznania. Już z 2-3 lata temu operatorzy komórkowi podawali po logowaniach telefonów jako ciekawostkę skąd przybyli ludzie na tego sylwka i dominowały telefony logujące sie na codzień w Warszawie (ponad 50%) Tak wiec nie od pługa, nie ze wsi.....
0 0
@Dominik do: chlew
Nie obrażając nikogo, skąd oni do tej Warszawy przyjechali?
0 0
Leszek D. Jak zamienilem życie w zakopanem w piekło-podręcznik darmowy naklad 1 milion sztuk.
0 0
Nie takie jazdy onegdaj bywały. Nikt samochodu nie wywrócił. nikt flaszką nie oberwał. Z granatnika nikt nie strzelał i nikt nie strzelał do biegających z kanistrami, nie spłonął żaden zabytek. W zasadzie spokojny sylwestrowy wieczór w przyjaźni i harmonii z otoczeniem.
0 0
Wejscie smoka czy wejscie kod-u ?
Oto jest pytanie.
0 0
Spoko, interpelacja poselska Jagny wszystko juz zalatwila. Jak w poprzedniego Sylwestra.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz