87-letni mieszkaniec Zakopanego na ul. Grunwaldzkiej został powalony na ziemię przez biegającego luzem groźnego psa.
W poprzednią niedzielę 25 lutego pan Władysław szedł ul. Grunwaldzką ze swoim pieskiem. Niedaleko skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego zobaczył biegnącego w swoją stronę groźnego psa podobnego to pitbulla. - Mam 87 lat. Ten pies skoczył na mnie i przewrócił mnie na chodnik. Zostałem też pogryziony w udo, co okazało się następnego dnia w czasie obdukcji lekarskiej. Mój pies został też pogryziony. Na moment straciłem przytomność. Pies, który mnie zaatakował nie miał smyczy ani kagańca. Doznałem też stłuczenia kręgosłupa. Leżałem na plecach, byłem bezbronny, ten pies mógł mnie zagryźć. Co stałoby się, gdyby zaatakował dziecko? - pyta pan Władysław. Jak dodaje na miejscu pojawił się też właściciel groźnego psa. - Właściciel był arogancki, przeprosił mnie, ale później wręcz napadł na mnie i mówił, co się panu stało, pogryzł pana? Nie wiem, czy ten pies był szczepiony, sprawdzeniem tego miała się zająć policja- relacjonuje zaatakowany mężczyzna.
Jak się okazuje tym co dzieje się na ul. Grunwaldzkiej zainteresował się policjant, który był po służbie i natychmiast udzielił pomocy zaatakowanemu mężczyźnie. - Na miejsce przyjechał też nasz patrol, który zebrał wszystkie potrzebne informacje. Prowadzimy dochodzenie w sprawie bezpośredniego narażenia mężczyzny na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 3 lat więzienia. Badamy kto jest odpowiedzialny za to, że pies bez opieki znalazł się na ulicy - komentuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji i dodaje, że nie może udzielić szczegółowych informacji na temat dochodzenia.
Jak mówią okoliczni mieszkańcy, nie był to pierwszy przypadek, gdy ten właśnie pies bez opieki biegał po chodniku i zaatakował osobę spacerującą z innym czworonogiem.
p

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Zacznijcie Panowie egzekwować prawo.
Patrol to nie przejazdzka.
Rowien Krupowa to wybieg dla psów i miejsce libacji nieletnich.
Można to załatwić w 2 dni. Mandat, pismo do szkoły i rodzice przypilnują.
Lepiej sprzątać po pieskach, po pijakach codziennie, w tych samych miejscach.
Jak to możliwe że obok kamery na Równi codziennie trwa libacja dzieci, codziennie..
0 0
Straż miejska i policja na nic nie reagują bo im się należy...
Może trzeba pozwolić mieszkańcom na noszenie broni to się opamiętają.
0 0
Prywatna firma ochroniarską w terenie.
Wgodzine wystawia mandatów na 5 tsi.
Zarobią na siebie i miasto.
Straz miejska do imprez patriotycznych i sprzątania syfu na rowni.
Policję zmienić na taxi
0 0
Według przepisów 10 niebezpiecznych ras psów powinno chodzić w kagańcach wszelkiego rodzaju pitbulle, amstaffy, bulterier a w Zakopanem nikt tego nie przestrzega. Dużej ilości takich psów właściciele to młodzi ludzie którzy mają frajdę jak ich pies zaatakuje innego psa
0 0
Jeżeli policja nie może podać żadnych szczegółów to być może mieszkańcy ulic Grunwaldzka i Makuszyńskiego mogą?!
Przecież to poważna, niebezpieczna sytuacja. Każdy ma prawo znać nazwisko właściciela tego"potwora" , chociaż by po to, żeby zachować czujność. Ten bezmyślny właściciel potencjalnego zabójcy niech nie czuje się bezkarnym panem dzielnicy. Bezradność policji w takich sprawach jest powalająca.
OBURZAJĄCE!!!!
0 0
Ile musi kosztowac Dracule sprzątanie tych kup psich i potłuczonych butelek przy przystankach gdzie wiejska młodzież czekając na busa robi sobie flaszkę..a potem buteleczka rozbita a potem podjeżdża PARK M I ZA GRUBY PRZETARG SPRZĄTANIE!!
a może o to chodzi? Patologia to zarobek, trzeba usunąć szkło aby turystom się nic nie stało podczas spaceru.
Straszny Syf w tym mieście, powinien Dracula poprosić o pomoc i przyznać że nie daje rady.
Dorosli Ludzie nad rzeką bardziej kryją się z piciem piwka niż dzieci z wódka w centrum Zakopanego.
Najgorsze jest jednak to sprzątanie, darmowy serwis. Kogo stać na to,które miasto w Polsce codziennie zezwala a potem sprzątanie po patologi.
Piwko do gardła i w trawę i na busa do mietustwa a jutro posprzątane czyściutko a JAki ZAROBEK
0 0
wszystkie siły zadysponowano do walki z bialym misiem atakujacym utalentowaną młodą piekną aktorke na plugawych krupowkach
0 0
to ? wszystko wina pisu. Do tego bynie doszło jak by ! gdy by nie pis ! i tu trzeba :-) przyznać ?
0 0
Czekam na artykuł, w którym napiszecie, że właściciel psa dostał 3 lata więzienia. Może wtedy dotrze do tego typu właścicieli psów jak należy zwierzę wyprowadzać!
0 0
Jak to powiedział aspirant sztabowy ; " BADAMY, kto jest odpowiedzialny za to, że pies bez opieki znalazł się na ulicy". To ja Panu odpowiem - niech Pan nie BADA, bo to właściciel jest odpowiedzialny.
I Gośka ma rację - nagle nikt nic nie wie czyj to piesek. A jeśli niczyj, to odstrzelić. Proste. Myśliwych mamy przecież od groma.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz