Z kroniki policyjnej

Zamknij

Trzy groźne oszustki zatrzymane przez nowotarskich policjantów na Śląsku

Marek Kalinowski 12:00, 20.04.2026
Treść artykułu pod wideo ↓
4  Trzy groźne oszustki zatrzymane przez nowotarskich policjantów na…

Kobiety działały w zorganizowanej grupie przestępczej wyspecjalizowanej w oszustwach inwestycyjnych.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"140290"}

W rozbicie szajki byli zaangażowani funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Nowym Targu. Na trop grupy wpadli policjanci Wydziału Kryminalnego KWP. 


- Funkcjonariusze ustalili, że do przestępstwa ma dojść na terenie powiatu nowotarskiego. Z ustaleń wynikało, że z mieszkańcem powiatu nowatorskiego skontaktowała się osoba, podszywająca się pod doradcę inwestycyjnego proponując mężczyźnie możliwość szybkiego zarobku. Wykorzystując techniki manipulacyjne oraz budując fałszywe poczucie bezpieczeństwa zainwestowanej gotówki, rozmówca przekonywał przyszłego inwestora o możliwości osiągnięcia bardzo wysokich zysków w krótkim czasie. Mężczyzna skuszony atrakcyjną ofertą, nic nie podejrzewając, zdecydował się na "inwestycję" swoich oszczędności. Krok po kroku był instruowany przez swojego doradcę i przelewał gotówkę na podane przez niego konta bankowe. Transakcje odbywały się regularnie, a łączna kwota przekazanych środków finansowych wyniosła blisko 100 tysięcy złotych - relacjonuje asp. szt. Łukasz Burek z nowotarskiej policji. - Prowadzone ustalenia między jednostkami Policji, szybki przepływ informacji, skoordynowane działania oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii doprowadziły pracujących nad sprawą policjantów na Śląsk. Tu właśnie miało dojść do kolejnego etapu przestępstwa, czyli do wypłaty przelanych środków finansowych - dodaje. 


Do zatrzymania sprawców miało dojść w środę w miejscowości na terenie województwa śląskiego. Oszustki zostały ujęte na gorącym uczynku, przy bankomacie. - Oszustka wypłaciła pieniądze z bankomatu i przekazywała je drugiej członkini grupy, w ramach zorganizowanego łańcucha przestępczego. Kolejną podejrzaną zatrzymano kilka godzin później, gdy wysiadała z samochodu koło miejsca zamieszkania. Ona również posiadała przy sobie, potwierdzenia przelewów wyłudzonej gotówki  Przy zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli również kilkadziesiąt kart bankomatowych, którymi kobiety posługiwały się, chcąc wypłacić wyłudzoną gotówkę. Zabezpieczone karty zakładane były na "słupy", czyli osoby, których dane wykorzystywane są do ukrywania rzeczywistych sprawców przestępstw finansowych oraz telefony komórkowe. Kryminalni podejrzewają, że część wyłudzonych środków finansowych nadal znajduje się na rachunkach bankowych kontrolowanych przez grupę oszustów - podsumowuje rzecznik nowotarskiej policji.


Oszustki to młode kobiety w wieku 29, 27 i 20 lat - obywatelki Ukrainy. Wszystkie usłyszały zarzuty oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zgodnie z decyzją sądu kobiety trafiły do aresztu. - Pracujący nad sprawą funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu - zaznacza asp. szt. Łukasz Burek.


mk 

(Marek Kalinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

JózekJózek

0 0

Najlepiej zainwestować w bycie bojownikiem ROG u bo tu nie ma mentorów i uczniów jest twarde męskie partnerstwo i wspólny cel.

14:21, 20.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JessicaJessica

0 0

Lapia na slasku a pod nosem na rynku i w sklepach mafia slaska grabi do puszek

16:50, 20.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloLolo

0 0

Slaska patologia ma wiec nowe oblicze.
Cenne nabytki.

15:23, 21.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

rzetelność dziennikarzetelność dziennika

0 0

Nie obrażajcie ślązaków tylko poczytajcie w innych portalach kim były oszustki! Dość szkalowania Polaków!

17:52, 21.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%