Nowotarska drogówka dostała najnowszy laserowy miernik prędkości.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"33145"}
Urządzenie Ultralite LTI 20-20 100LR ufundował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Koszt nowej "suszarki" - 23 tysiące złotych.
- To skuteczne urządzenie do ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i infrastruktury - mówi Roman Wolski, rzecznik nowotarskiej policji. - Działanie miernika oparte jest na pomiarze czasu powrotu wysyłanej wiązki lasera. Dla antyradarów miernik jest niewykrywalny. Działa na baterię więc można go używać z dala od radiowozu, Urządzenie wyświetla prędkość pojazdu poruszającego się z prędkością do 320 km/h). Graniczna odległość od namierzanego samochodu to 1200 m.
mk

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Co to za sponsor?My kierowcy musimy sobie pomagać,instalujcie yanosika to lepsze niż cb radio i antyradar.
0 0
Zalety opisywane jakby miernik działał zza winkla przy odbiciu z lusterka. Natomiast my kierowcy poprzedzamy jazdę dronami w akcji i podajemy informację przez CB gdzie stoją "miśki". Znowu jesteśmy o krok do przodu. :-)
0 0
Laserem po oczach.
0 0
Jak to się ma do tego,że laserem nie wolno celować do pilotów samolotów a oni mogą nas oślepiać ? To chyba kolejna pomyłka po Iskrach .
0 0
Nie musimy wierzyć w nieomylność policjanta i jego miernika.Wystarczy wpisać na youtube "Ultralyte LTI 20-20 laserowy bubel"
0 0
Co za ludzie... Skoro jest 50 to trzeba jechac 50 i tyle w temacie a nie instalowac janosika etc. Dlaczego wspaniali wojownicy z systemem nie jestescie tak cwani na Slowacji? jeżdzę często i osoby z rej. KTT i KNT jada zgodnie z przepisami choć droga jest pusta. A w Białym Dunajcu... to nieraz chcą się pozabijać a żeby tylko wyprzedzić i to na podwójnej. Śmieszy mnie wasza mentalność skrzywdzonych przez policję i inne służby. Jak widze co nieraz robią kierowcy w drodze do Zakopanego to ciesze sie że jest na was choć taki bat w postaci drogówki. Ja nie rozumiem jednego... dlaczego Polacy nie potrafią sie przystosować do panujących ogólnie reguł i norm tylko wiecznie jakie by te reguły nie były starają się je omijać, naginać i łamać a po wszystkim mają pretensje do każdego tylko nie do siebie.
0 0
Do @NT. Nie wydaje Ci się że tych podwójnych ciągłych w kraju nad Wisłą jest za dużo. Widać to w miejscach gdzie "przebija" jeszcze przerywana. Ja twierdzę, że chodzi o zużycie farby, a nie o bezpieczeństwo na drodze. Dlatego w tym krają ciągłą(podwójną) większość ma w głębokim poważaniu i każdy użytkownik ruchu drogowego dostosowuje przepis do panujących warunków drogowych. Kiedyś podwójna ciągła(jedna ciągła) była namalowana w takich miejscach w których nawet fury z sianem nie wyprzedzało się. Po 89 brak zdrowego rozsądku, liczy się kasa i wszystko na sprzedaż. W takiej Francji, to linia(pojedyncza) ciągła to świętość, ale nie ciągnie się kilometrami bez zasadnie. U nas jest w takich miejscach gdzie niektórzy przekraczają, a inni mogliby przekroczyć ale boją się, wobec tego powstaje bałagan w ruchu drogowym. Podobnie jak z brakiem ciągłości ruchu, jedni jeżdżą za wolno, a inni za szybko by wyprzedzić kolumnę jadącą za maruderem choćby wzdłuż podwójnej ciągłej. Drogi należy budować, a nie zmuszać kierowców do coraz wolniejszej jazdy w kolumnie(czytaj skład pociągu). Zamiast budowy dróg z dwoma pasami w jednym kierunku(po 27 latach powinien być etap dróg krajowych) i skrzyżowań bezkolizyjnych z nimi, rosną jak grzyby po deszczu opóźniacze, czyli ronda.
0 0
Prawda jest taka, że stacji benzynowych i wszelkiego rodzaju obiektów sakralnych po 1989 roku powstało najwięcej.
0 0
W Krakowie to nawet rond nie chce im się budować, malują farbą. Na farbę dają dwa miesiące gwarancji i interes się kręci. Boruta, kto to sprawdzi.
0 0
Co za kompletne BZDURY!!!
Nigdzie na świecie nie można używać tego urządzenia z odległości powyżej 300 m a nawet to wymaga profesjonalnego szkolenia którego naszego policja nie ma a co gwarantuje masę bzdurnych pomiarów. Żaden szkoleniowiec policji, żaden urzędnik GUMu i żaden biegły z listy nie przeczytał książki na temat tych urządzeń.
W związku z tym że nam (NielegalneRadaryDoKosza) nikt nie wierzył, zdobyliśmy prawo do wydania w Polsce amerykańskiego podręcznika szkoleniowego policji. Policjanci muszą wszystkiego się z tej książki nauczyć a potem zdać EGZAMIN zanim wolno im w USA wziąć urządzenie do ręki.
http://certare.pl/wp/zrozumiec-policyjny-radar-i-lidar-kontrowersje-ktore-ksiazka-rozwiaze/
0 0
Co za nonsens! Nie da się mierzyć odległości pojazdu za pomocą ręcznego radaru z odległości takiej jak 1200 m. Ba! Nie da się nawet z 400 metrów. Proponuję tym, którzy to zamawiają przeczytać najpierw instrukcję obsługi od tego "cuda"!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz