Miasto Rabka-Zdrój

Zamknij

Wielki problem z małą strzałeczką

Marek Kalinowski 10:14, 08.03.2012
Treść artykułu pod wideo ↓

Zapalić żarówkę w zielonym sygnalizatorze? Nic trudnego. No, chyba że zabiera się do tego wykwalifikowany urzędnik.

- To zakrawa naprawdę na jakąś wybitną nieudolność. Żeby 2 samorządy, armia urzędników, burmistrz i starosta przez kilka lat nie potrafili załatwić banalnej sprawy jednej zielonej strzałeczki - nie ukrywa wzburzenia Antoni, mieszkaniec ulicy Podhalańskiej w Rabce. Pan Antoni, podobnie jak kilkuset okolicznych mieszkańców oraz obywatele 2 sporych wiosek: Rdzawki i Ponic, muszą pokonać skrzyżowanie u zbiegu Zakopiańskiej i Podhalańskiej w drodze do centrum uzdrowiska. Każda wizyta w urzędzie, kościele, szkole, prozaiczne zakupy wiążą się z koniecznością odstania kilku lub kilkunastu minut przed światłami. Jak podkreślają mieszkańcy, płynność ruchu można by łatwo poprawić. Trzeba tylko sprawić, by na sygnalizatorze zapalała się zielona strzałeczka, umożliwiająca skręt w stronę centrum.

Kilka lat temu skrzyżowanie zostało przebudowane wspólnym wysiłkiem miasta i samorządu powiatowego. Przy skrzyżowaniu zostały ustawione sygnalizatory. Światła regulujące ruch od strony Podhalańskiej zostały wyposażone w dodatkowy zielony klosz ze strzałeczką kierującą w prawo. - Światło działało przez parę dni po uruchomieniu skrzyżowania. Później działać przestało i nie ma ludzkiej możliwości, żeby zmusić urzędników, by wreszcie przywrócili nam strzałkę - denerwuje się pan Antoni. Przypomina, że sprawa świateł wielokrotnie była poruszana w ramach \"interpelacji\" wygłaszanych przez radnych na sesjach rady miasta. Ostatnio w sprawie strzałeczki interweniował radny z ulicy Podhalańskiej Ryszard Traczyk. Zdesperowany rajca wyznał nawet publicznie, że zdarza mu się skręcać w prawo \"na czerwonym\".

Wszelkie próby załatwienia banalnej z pozoru sprawy rozbijają się o mur niemożności. - Jak nie mają na żarówkę, żeby wkręcić do sygnalizatora, to się mieszkańcy zrzucą i im ten zakup dofinansują - deklaruje pan Antoni, dla którego walka o strzałkę stała się \"sprawa honorową\".

Krzysztof Szlaga, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, nie ma dla mieszkańców pocieszających informacji. Zielonej strzałki nie będzie. - Badaliśmy różne rozwiązania komunikacyjne na tym skrzyżowaniu. Analizowaliśmy też przepisy. Doszliśmy do wniosku, że nie ma możliwości wprowadzenia zielonych strzałek. To byłoby zbyt niebezpieczne. Skrzyżowanie jest ciasne, widoczność ograniczona, a w dodatku praktycznie każdą z krzyżujących się dróg przecinają przejścia dla pieszych - zaznacza przedstawiciel PZD.

mk
(Marek Kalinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

przyjezdnyprzyjezdny

0 0

Po co zielona strzałka w prawo, jak nie ma dwóch pasów ruchu. Jeśli pierwszy ustawi się do jazdy na wprost, to z zielonej strzałki i tak nici.

09:43, 09.03.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

YoYo

0 0

Ten ostatni pan ma rację.Większość tych dzisiejszych kierowców skręca bez zatrzymania się przed sygnalizatorem.

10:00, 09.03.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

a skad ty to mozesz wiedziec?

10:04, 09.03.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%