Miasto Nowy Targ

Zamknij

Ranne korki w Stolicy Podhala - kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Józef Figura 09:33, 17.11.2022
Treść artykułu pod wideo ↓
3  Ranne korki w Stolicy Podhala - kierowcy muszą uzbroić się w…

W sznurze samochodów czekać trzeba niemal na każdym wjeździe do Nowego Targu.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"100727"}

Największe utrudnienia są na drodze od strony Bukowiny Tatrzańskiej - korek zaczyna się tuż za Gronkowem. To oczywiście wynika z tego, że mamy w mieście jarmarczny czwartek. Tradycyjnie zakorkowana jest też ul. Ludźmierska, wzmożony ruch jest też na wjazdach zakopianką.  
(Józef Figura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

rowerzystarowerzysta

0 0

Do @Cykilsta

Odpowiedź na Twoje rozterki sprzed kilku dni.

brd24.pl - 17 listopada 2022
"Wczoraj wieczorem, tuż przed północą Sejm przegłosował ostatecznie wejście w życie nowelizacji Kodeksu karnego (odrzucono veto Senatu). Za głosowali wszyscy obecni posłowie PiS (225), troje posłów koła Polskie Sprawy - Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Agnieszka Ścigaj oraz poseł niezależny Łukasz Mejza. Wszystkie kluby opozycji głosowały przeciw, oprócz 10 posłów Konfederacji, którzy wstrzymali się od głosu.
To oznacza, że w życie wejdzie konfiskata pojazdów pijanym kierowcom - o ile oczywiście ustawę podpisze prezydent. W ustawie przewidziano, że zacznie obowiązywać po roku. Zatem pijani kierowcy w Polsce zaczną tracić samochody od listopada 2023 r.

Projekt zakłada, że kierowca, który prowadzi w stanie nietrzeźwości będzie otrzymywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Stan nietrzeźwości to zawartość alkoholu w organizmie od 0,5 promila.
Samochód będzie przepadał na rzecz Skarbu Państwa temu, kto zostanie przyłapany na prowadzeniu pojazdu mając co najmniej 1 promil alkoholu w organizmie.
Przepadek będzie też orzekany, gdy kierowca ma co najmniej 0,5 promila alkoholu w organizmie i spowoduje wypadek drogowy.
W przypadku, gdy pijany kierowca nie jest właścicielem pojazdu (jest np. współwłaścicielem z żoną, albo prowadzi samochód mający innego właściciela) orzekany będzie przepadek równowartości samochodu. Wyceny będą proste - korzystać będzie się przy tym z systemów ustalania średniej wartości rynkowej auta, z których korzystają obecnie np. urzędy skarbowe. Dopiero, gdy wycena takimi systemami będzie niemożliwa, będzie jej dokonywał biegły sądowy.
Gdy auto zostanie zniszczone w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę, nie będzie konfiskowany wrak. Taki kierowca również będzie musiał zapłacić równowartość rynkowej ceny auta, które zniszczył w wypadku.
W ustawie jest wyjątek dla kierowców zawodowych, prowadzących pojazdy pracodawcy, czasem kosztujące setki tysięcy złotych. W takim wypadku sąd orzekać będzie nawiązkę w wysokości co najmniej 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Konfiskata nie obejmie też pojazdów niemechanicznych - i np. pijanym rowerzystom pojazdy nie będą odbierane."

Czyli da się! Może nie jest to rozwiązanie doskonałe bo faworyzuje kierowców zawodowych, gdzie moim zdaniem zawodowi powinni mieć ZERO TOLERANCJI, 0,00 PROMILA, UTRATĘ UPRAWNIEŃ ZAWODOWYCH, KARY RAZY 2 jak zwykli kierowcy bo zawierza się im bezpieczeństwo transportu zbiorowego i ładunków stanowiących znaczne zagrożenie na drodze. Za to biorą odpowiednio wygórowane wynagrodzenia. Ale mimo wszystko krok w dobrym kierunku a z czasem można go ulepszać.

Jak jeden z drugim pajacem stracą po zabawce to się po wsi rozejdzie że po pijaku się nie jeździ. Dzisiaj jest ogólne przyzwolenie a w związku z nieudolnością służb kary symboliczne i tak na prawdę zachęcające do chlania. Widzę jedynie spore zagrożenie w powrocie przekupstwa do drogówek i służb mundurowych bo będzie się podstawiać lewe samochody do konfiskaty lub za odpowiednią dużą zachętą odstępować od czynności... Wreszcie konsekwencje finansowe okażą się niebanalne i będzie duża presja na "kupowanie" sprawiedliwości.

11:32, 17.11.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

spsp

0 0

@rowerzysta, a co z kwestią pijanych rowerzystów, kierujących hulajnogami, na deskorolce i oczywiście pijanymi pieszymi na przejściach dla pieszych? Co się takim zabierze, skonfiskuje?

15:00, 17.11.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLicjANDPOLicjAND

0 0

Niejednokrotnie życie pokazało że będzie to kolejny bubel prawny.

18:28, 17.11.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%