Miasto Nowy Targ

Zamknij

Nowy Targ: Park bez papierosa

Piotr Dobosz 23:14, 09.04.2013
Treść artykułu pod wideo ↓
3 Nowy Targ: Park bez papierosa

- To jest jawna dyskryminacja - stwierdził podczas sesji rady miasta Włodzimierz Zapiórkowski, komentując punkt regulaminu miejskiego parku, zabraniający palenia w nim tytoniu. I jako jedyny zagłosował przeciw regulaminowi.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"18488"}

Najważniejsze miejskie inwestycje - rewitalizacja rynku i parku dobiegły końca, teraz przyszła kolej na ustalenia, jak wykorzystać te miejsca, co się w nich znajdzie, co wolno, a czego nie.

Co do rynku, to na razie magistrat ogłosił przetarg na wydzierżawienie jego części na ogródki gastronomiczne i na oferentów czeka do 7 kwietnia. W parku natomiast dzierżawca wziąć może od poniedziałku budynek w stanie surowym, przeznaczony na usługi - najlepiej kawiarnię lub restaurację, wraz z szaletami i przynależnym terenem, na którym m.in. stoją stoliki szachowe. Ta uchwała zapadła jednogłośnie.

Gorzej było już jednak z regulaminem samego parku, który przyjęto stosunkiem głosów 16 "za", przy 3 wstrzymujących i jednym sprzeciwie. Sprzeciw ów to właśnie radny Zapiórkowski, który nie chciał zgodzić się na punkt, mówiący o zakazie palenia tytoniu. - Rozumiem, jeżeli chodzi o ogródek dziecinny czy część sportową. Ale nie rozumiem, dlaczego na końcu parku, gdy usiądę sobie na ławeczce z panem Olgierdem (Olgierd Pustówka z wydziału rozwoju i inwestycji, referował projekt uchwały - przyp. red.) czy burmistrzem Kolasą, nie możemy sobie zapalić. To jawna dyskryminacja - podkreślał.

Pustówka, sam palacz, odpowiadać na pytanie nie chciał, tłumacząc, że nie może być w tej sprawie obiektywny, w sukurs przyszedł mu przewodniczący rady Paweł Liszka, podkreślając, że palenia w miejscach publicznych zabrania ustawa.

Tak czy inaczej regulamin przeszedł, a próbami jego łamania zajmie się straż miejska. Czego zatem - oprócz palenia - nie wolno? Standardowo - śmiecenia, demolowania, palenia ognisk i hałasowania, picia alkoholu, wprowadzania psów, wjazdu samochodów i motocykli, urządzania imprez bez zgody administratora i wszelkich gier hazardowych. Dzieci do lat 16 mogą tu przebywać po godz. 22 tylko pod opieką dorosłych.

Nie wolno też płoszyć zwierzyny i ptactwa, choć podczas omawiania na sesji tego ostatniego punktu zrodziły się wątpliwości, wywołane przez radnego Grzegorza Watychę. No bo co z wronami? Pustówka uspokoił, że prawa wron na pewno będą znacznie mniej przestrzegane, niż innych skrzydlatych, o tym jednak, że może dojść do ich prawdziwej eksterminacji, poinformował burmistrz Marek Fryźlewicz. Włodarz miasta zapowiedział organizowanie akcji nie tylko ich przeganiania - fakt, że po konsultacji z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami - ale również sprowadzenie sokoła.

Park miejski czynny będzie od maja do września od 6 rano do 23, a od października do kwietnia - od 8 do 21. Miał być do 20, ale radni zgodzili się na godzinną "obsuwę", zaproponowaną w formie poprawki przez wiceprzewodniczącego Lesława Mikołajskiego.

Piotr Dobosz
(Piotr Dobosz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

kulawy mariankulawy marian

0 0

O q_rwa ale mają problemy a miotły wam dać nieroby i przez cały dzień zamiatać ulice ....a nie za darmo brać spłeczną budzetowa kasę

15:45, 11.04.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

0 0

przepłaszanie TYLKO POZA OKRESAMI LEGOWYMI!!! i przepłaszanie a nie zabijanie ptakow !!

13:26, 12.04.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

gggggg

0 0

Niech tylko burmistrz bez zezwolenia RDOŚ tknie (przepłasza lub zabija) wrony czy jakiekolwiek ptaki, to zgłaszam to do RDOŚ i prokuratury.

02:00, 03.05.2013
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%