Miasto Nowy Targ

Zamknij

Wyjątkowy koncert noworoczny w Miejskim Centrum Kultury

Agnieszka Nowelli 16:16, 05.01.2022
Treść artykułu pod wideo ↓
Skomentuj Wyjątkowy koncert noworoczny w Miejskim Centrum Kultury

Choć koncert noworoczny jest już nowotarską tradycją, po raz pierwszy odbędzie się w świeżo wyremontowanej siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Na deskach sceny sali widowiskowo-kinowej błyszczeć będą gwiazdy polskiej opery: Grażyna Brodzińska/sopran, Jakub Milewski/baryton, Ewelina Szybilska/sopran,  Iwona Socha/sopran, oraz Wonhyeok Choi – tenor z Korei Południowej. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy.

Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy do Nowego Targu w sobotę 8.01 o godzinie 19.


Słów kilka o wykonawcach:


Grażyna Brodzińska. Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej, znakomita aktorka i tancerka. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. To o niej Bogusław Kaczyński powiedział: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych.”  (info na podstawie: grazynabrodzinska.pl)

Jakub Milewski. Śpiewak operowy (baryton), kompozytor i dyrygent, również producent projektów muzycznych. Dla przykładu, w 2017 r. na Krzeptówkach odbyła się premiera jego kantaty „Totus Tuus - Cały Twój…” w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu. Libretto do niej napisał Jerzy Binkowski. Milewski kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Koncertuje, nagrywa płyty. (info na podstawie: orfeo.com.pl)

Ewelina Szybilska. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, klasa śpiewu solowego prof. Jana Ballarina i adt Ewy Biegas, laureatka licznych konkursów. W listopadzie 2009 r. debiutowała na scenie Opery Śląskiej w operze „Cyganeria" G. Pucciniego w partii Musetty oraz w Teatrze Muzycznym w Gliwicach partią Lizy w operetce E. Kalmana „Hrabina Marica". Jest solistką Opery Śląskiej w Bytomiu. Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy i Teatrem Muzycznym w Gliwicach. (info na podstawie: operabaltycka.pl)

Iwona Socha. Finalistka i laureatka krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. Współpracowała z wieloma dyrygentami, w tym z: Bassemem Akikim, Jackiem Bonieckim, Massimiliano Caldim, Krzesimirem Dębskim, Jari Hämäläinenem, czy Jiřím Petrdlíkiem, oraz z wybitnymi reżyserami, m.in.: Laco Adamikiem, Giorgio Madia, Marią Meszaros, czy Michałem Znanieckim. Artystka regularnie występuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi, w tym z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie, Sinfonią Iuventus. Współpracuje też z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską w Bytomiu, a także Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka w Warszawie. (info na podstawie: opera.krakow.pl)

Wonhyeok Choi. Ukończył wydział wokalny Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Korei oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (artystyczne studia podyplomowe). Jest zdobywcą wielu nagród na konkursach wokalnych, m.in.: Korea Kyeong-san Cultural Center Vocal Competition Grand Prize, Korea Kyeong-nam Jo Du-nam Vocal Competition, Międzynarodowy Konkurs Wokalny Złote Głosy, Ogólnopolski Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Śpiewa partie w operach: "Wesele Figara", "Napój miłosny", "Łucja z Lammermooru", "Cyganeria", "Traviata", a także cykl liryki wokalnej Franza Schuberta "Winterreise". (info na podstawie: antonina.campi.spotkaniakultur.com)


an


::attachment{"type":"image","item_id":"1137731", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"900"}

(Agnieszka Nowelli)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%