Gmina Poronin

Zamknij

Zielone światło dla wyciągu

Rafał Gratkowski 09:47, 26.07.2012
Treść artykułu pod wideo ↓

W Poroninie wielkimi krokami zbliża się upragniona inwestycja: budowa wyciągu na Galicowej Grapie.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni Poronina uchwalili zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Poronin w części dotyczącej terenu  P I - \"wyciąg\". Dorota Szlęk z Instytutu Rozwoju Miast przedstawiła poszczególne zmiany, jak też negatywnie rozpatrzone wnioski mieszkańców. Przypomniała, że projekt był dwukrotnie wykładany pod ocenę mieszkańców, a 4 lipca upłynął termin składania wniosków do planu. - Tereny leśne ze studium przekwalifikowano na potrzeby wyciągu - mówi Dorota Szlęk. - Mieszkańcy występowali o korekty drogi, prosili o poszerzanie terenów budowlanych. Nie zawsze mogliśmy to wprowadzić.

Były też prośby o zamontowanie progów zwalniających na ul. Piłsudskiego. Te także zostały rozpatrzone negatywnie: projektanci przypominają, że tego typu operacja leży w gestii zarządcy drogi i nie ma potrzeby wpisywania jej do planu zagospodarowania. Także negatywnie rozpatrzono 8 uwag wniesionych przez starostwo powiatowe. Dorota Szlęk podkreśla, że były to propozycje zmian nieistotnych, albo mnożyłyby biurokratyczne definicje, albo wręcz zwiększały niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. - To odnosi się do propozycji przesunięcia nieprzekraczalnej linii zabudowy wzdłuż ul. Piłsudskiego - wyjaśnia Dorota Szlęk. - Zabudowa zbliżająca się do pasa jezdni powodowałaby wzrost zagrożenia. Starostwo tatrzańskie chciało też zdefiniować wysokość zabudowy, ale to reguluje już prawo budowlane. Projektantom sen z powiek spędzały nieaktualne podkłady geodezyjne, dostarczone przez starostwo tatrzańskie. Wielu budynków, które powstały w ostatnich latach, wcale nie ma na planach sporządzonych przez starostę. Inna rzecz, że przygotowując plan zagospodarowania, projektanci natrafili też na domy, które stoją, funkcjonują, ale nigdy nie zostały odebrane.

Radni jednogłośnie przegłosowali zmiany miejscowego planu zagospodarowania. Wójt Bronisław Stoch podkreśla, że wyciąg, który stanie na Galicowej Grapie, oznacza szybszy rozwój nie tylko dla Poronina, ale miejscowości w całej gminie. Uspokaja też mieszkańców, którzy byli zaniepokojeni planowanymi zmianami. - Plan ma stać się elementem ładu przestrzennego, ale nie na zasadzie burzenia domów, płotów czy sterowania ludźmi  - dodaje Bronisław Stoch. - Niczyja ojcowizna nie będzie zabierana, nie ma takiego prawa. Plan powstaje przy zachowaniu tego, co jest, z myślą o rozwiązaniach na przyszłość.

Stanisław Staszel, wiceprzewodniczący rady gminy, odniósł się też do niedawnych działań Federacji Obrony Podhala, która przestrzegała przed \"powrotem komunizmu\" i \"wywłaszczaniu z ojcowizny\". - Obrońcy Podhala to siewcy zamętu. To my, radni, posiadamy prawdziwą wiedzę i do nas można się zawsze zgłaszać - podsumowuje Stanisław Staszel.

rav
(Rafał Gratkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

anty fopanty fop

0 0

Brawo FOP to siewcy zamentu-Wielkie brawa za tostwierdzenie faktu .

19:55, 26.07.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PuławiakPuławiak

0 0

Witam serdecznie,
Strasznie miło czytać takie info, że Galicowa Grapa wreszcie będzie wyglądała tak jak powinna. Przyjeżdżam od dłuższego czasu z rodziną w ferie do Poronina i nie bardzo wyobrażam sobie, żebym gdzie indziej odpoczywał. Artykuł nie zawierał informacji czy prace może już się rozpoczęły bo przyznam, że z przyjemnością targałbym sprzęt na GG a nie np do Rucińskiego albo gdzieś indziej już w najbliższe ferie.

20:55, 26.09.2012
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • domy

    14.05.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • LAS

    21.05.2026

    Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

  • praca

    14.05.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • budowy

    14.05.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • biznes

    14.05.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%