Jak i to nie pomoże, pozostaje lewatywa.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"108410"}
Premierą spektaklu "Chory z urojenia" bukowiański teatr rozpoczął obchody 100-lecia swojego istnienia. Dokładnie mija wiek, od momentu, gdy Michalina i Franciszek Ćwiżewiczowie założyli w szkole teatr. Do dzieci na scenie szybko dołączyli rodzice i tak amatorski teatr ludowy niezmiennie w Bukowinie Tatrzańskiej trwa. A o jego kondycji świadczy właśnie środowa premiera.
Komedia "Chory z urojenia" została napisana przez Moliera 350 lat temu. Akcja tej sztuki rozgrywała się w mieszczańskim domu w Paryżu. Jan Gutt-Mostowy zaadoptował sztukę do realiów góralskich. Akcję przeniósł ze stolicy Francji na Podhale, z XVII w XX wiek. Reżyserii podjął się Bartłomiej Koszarek, szef Bukowiańskiego Centrum Kultury.
W roli głównej wystąpił niezawodny Andrzej Pietras, samorodny talent. Już samo jego pojawienie się na scenie wywoływało za każdym razem u widzów salwy śmiechu. W pierwszym akcie chorował na krzyże, w drugim na płuca, a w trzecim na brzuch. Nie pomagały mu zioła, stawianie baniek ani odczynianie uroków. Ze wszystkich chorób wyleczył go Grulok, a raczej przyniesiony przez niego sprzęt do lewatywy.
Świetna gra aktorska całego zespołu, poczucie humoru, wartka akcja, każda scena przemyślana, no i świetna adaptacja sztuki - wszystko to składa się na niezaprzeczalny sukces tego spektaklu. Dowodem na to były nieustające salwy śmiechu publiczności i długie owacje na stojąco na koniec. Na scenie jak ryba w wodzie czuła się Maria Kuchta, sołtyska w Bukowinie Tatrzańskiej, która świetnie odegrała rolę znachorki. Scena stawiania przez nią baniek należy do jednych z lepszych. Byłemu wójtowi Stanisławowi Łukaszczykowi powierzono rolę... wójta. Był też wątek o zakopiańskim lekarzu Wincentym Galicy, którego wiele osób jeszcze pamięta.
Sztukę "Chory z urojenia" będzie można oglądać w bukowiańskim Domu Ludowym przez całe wakacje.
Wybierzcie się do Bukowiny Tatrzańskiej koniecznie!. Ten zespół zaraża pasją i dobrą energią, bawi i łączy pokolenia. W sposób bardzo przyjemny i nienachalny przemyca też opowieść o podhalańskim świecie, jego wartościach, jednocześnie śmiejąc się z naszych wad i przywar.
[WIDEO]2828[/WIDEO]

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Główna rolą męska mistrzostwo ale całość bez szału Niestety zawiodłem się.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz