Mieszkanka gminy Bukowiny Tatrzańska w komisji w szkole Leśnicy oddała głos na kandydata Lewicy. Gdy sprawdziła wyniki okazało się, że na wybraną przez nią listę nie oddano żadnego głosu.
- Wcześniej przed głosowaniem sprawdzałam, kto dokładnie kandyduje z Lewicy, jakie kandydaci tego ugrupowania mają zawody. Wybrałam osobę, która najbardziej mi odpowiadała i zagłosowałam na nią - mówi mieszkanka gminy Bukowina, która głosowała w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 9 w Szkole Podstawowej w Leśnicy. Dodaje, że na pewno zaznaczyła na karcie do głosowania jeden krzyżyk i głos był na pewno ważny.
Gdy na stronie internetowej pokazały się wyniki, nie mogła ukryć zdziwienia. Według protokołów z Komisji w Leśnicy na jej kandydata nikt nie zagłosował. Zresztą nikt nie zagłosował na żadnego kandydata Lewicy. To jedyna z 54 komisji w całym powiecie tatrzańskim, w której na Lewicę nikt nie zagłosował. Powiat tatrzański to teren, gdzie Lewica nie ma wielu zwolenników, ale ten zbieg okoliczności może dziwić.
- Chcę wierzyć, że pominięcie mojego głosu to pomyłka, jakieś nieporozumienie, a nie celowe działania - mówi kobieta głosująca w Leśnicy. W tej komisji z urny wyjęto 775 kart w wyborach do Sejmu, wśród nich było 10 nieważnych głosów. Pięć, na których postawiono znaki X obok nazwisk dwóch lub większej liczby kandydatów i pięć z powodu niepostawienia znaku X obok żadnego nazwiska.
p

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
No bo na Lewice się nie głosuje , nawet kart z głosami Lewicy uciekają z urny.
0 0
Nie ma co się dziwić, jak w komisjach siedział "zapisiony" ciemnogród!...
0 0
Do komisji wyborczych powinni być wybierani kompetentni ludzie a nie przypadkowi z łapanki. Notabene znak X według ordynacji to dwie linie X przecinające się w okienku, czyli nie może być to jedna ciągła linia w kształcie "wstążki"
0 0
Starsza osoba z mojej rodziny glosowala na Jacka Krola z listy Pisu, tez sprawdzilismy i Jacek Krol - 0 glosow.
Glosowalismy tez tej samej lokalizacji !!
0 0
Wszystkie glosy z tej komisji do weryfikacji. A członkom zabrać kasę co dostali za członkowanie.
Pani co głosowała nich zgłasza do PKW. Takich sytuacji było zapewne wiele na Podhalu.
0 0
Ja zawsze robię zdjęcie mojej wypełnionej karty wyborczej - jest dowód wtedy, żeby wszcząć postępowanie. To oczywiście nie chroni przed fałszowaniem wyborów, ale zawsze cos...
0 0
Mieszkaniec gminy Bukowiny Tatrzańska w komisji w szkole Leśnicy oddał głos na kandydata Prawicy. Gdy sprawdził wyniki okazało się, że na wybraną przez niego listę nie oddano żadnego głosu.
0 0
Takie rzeczy też się zdarzają również w Pieninach. I to nie pierwszy raz. Wybory powinny być przez Internet.
0 0
Chętnie bym się przyjrzał kartom w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie Pis miał 57%. Tam pewnie co drugi głos na KO był nieważny. Pachnie mi tu oszustwem!!!.
0 0
Gdy głos nie był na pis a krzyżyk swym rozmiarem wychodził poza kratke to pewnie głos był nieważny. Poza tym obsługa lokali to znajomi radnych i urzędników lokalnych. Głosowanie powinno być przez Internet. Niw ważne kto wygrywa, waż e kto liczy głosy.
0 0
Pomowienia, zadnych namacalnych dowodow.
Majac telefon latwo zrobic zdjecie, jest czas i miejsce zdjecia.
Zaraz, zaraz ...ja tez glosowalem tam na Jachire. Co jest grane ?
Powyborcza popelina.
0 0
Ta zniewaga krwi wymaga.
0 0
Zgodnie z komunistyczną zasadą, nie ważne kto jak głosuje, jeno ważne kto liczy głosy ;-)
0 0
Pier sz jak potłuczony w każdej komisji albo był członek albo obserwator z KO lub innej opozycji jedyna możliwość to że ktoś w czasie sortowania na komitety dostawił krzyżyk aby unieważnić głos w mojej komisji do sortowania i liczenia głosów wszyscy musieli podejść bez długopisów tak umówiliśmy się wcześniej a byli z KO PIS Lewicy i Konfy
0 0
Widze, ze tu same lewackie ziajoki piso !!! Co to za górol co na lewice głosuje ???????
0 0
@ Górol spod Babiej Góry, a to, co za polak ? niby patriota ? który starego komunistę stanisława piotrowicza umieszcza w trybunale konstytucyjnym :) :) :)
0 0
zmanipulowany tomie z fejsa ! ty nie musisz wierzyć :) to są fakty, które każdy może sprawdzić, podeślę więcej takich cukiereczków pisiowych :) :) :)
0 0
tak jak obiecałem :) :) :) andrzej wacław kryże
0 0
i jeszcze zapomniaem :-) :-) :-) dodać ! sędziego iwulskiego
0 0
Po kilku latach jak ukończyłem szkołę spotkałem koleżankę z klasy. Jak to w takich przypadkach padają pytania, jak leci, co porabiasz. Pochwaliła mi się, że prowadzi kiosk ruchu i że wstąpiła do partii. Był to koniec lat siedemdziesiątych, więc wiadomo o jaką partię chodziło.
Znałem jej poglądy. I tak patrzę na nią, patrzę, a Kryśka mi mówi - musiałam, bo nie mogłabym kiosku prowadzić.
@jarek - a ci "niezależni" sędziowie co to dzisiaj mają siwy włos to ich kariery .... ???
@jarek - uważając że ci co tu piszą nie potrafią myśleć i wysuwać wniosków udowadniasz, że jesteś głupszy jak ustawa przewiduje.
0 0
No coz, Jachira glosowala na ...Jachire i wyszedl z tego poznawczy galimatias.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz