Gmina Bukowina Tatrzańska

Zamknij

Jubileuszowa zabawa w Białce Tatrzańskiej!

Paweł Pełka 19:31, 25.07.2016
Treść artykułu pod wideo ↓
Skomentuj Jubileuszowa zabawa w Białce Tatrzańskiej!

Już za dwa tygodnie, w pierwszy weekend sierpnia, Białka Tatrzańska zamieni się w tętniące życiem centrum kultury góralskiej a na parkingu pod Kotelnicą odbywać się będzie największa impreza tego lata na Podhalu. Wszystko za sprawą jubileuszowego XX Festynu Białczańskiego, który odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia w Białce Tatrzańskiej.

::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"34109"}

Festyn Białczański już na stałe wpisał się do kalendarza największych wakacyjnych wydarzeń organizowanych u stóp Tatr. Tegoroczna edycja imprezy będzie szczególnie wyjątkowa, ponieważ jest jubileuszowa. Festyn w Białce Tatrzańskiej odbędzie się już po raz dwudziesty, w tym jedenasty raz na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska, gdzie gości nieprzerwanie od 2006 roku. Tak jak każdego roku i tym razem, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla turystów oraz okolicznych mieszkańców, którzy w tych dniach udadzą się pod Kotelnicę.


Wydarzeniami, które zgromadzą największe tłumy pod sceną, będą z pewnością koncerty wielkich gwiazd polskiej estrady. Pierwszego dnia, w sobotę, swój muzyczny repertuar zaprezentują Strachy na Lachy oraz Agnieszka Chylińska. W niedzielę natomiast na scenie pojawią się Sylwia Grzeszczak oraz zespół Ira. Nocna zabawa trwać będzie w rytmach zespołów Świstoki oraz The Once Band. Przez dwa dni Festynu nie zabraknie również pokazów ludowego tańca i śpiewu w wykonaniu grup Białcanie oraz Zyngierki Białcańskie. 


Zanim na scenie pojawią się gwiazdy muzyki olbrzymie emocje towarzyszyć będą wyborom Cepra i Ceperki Roku oraz Harnasia Roku. Turyści zmierzą się o tytuł w sobotę, natomiast góralscy kawalerowie zaprezentują swoje umiejętności w niedzielę. Wybory od lat cieszą się wielką popularnością  a zaplanowane na ten rok konkurencje sprawią, że na każdej twarzy pojawi się uśmiech.


Pierwsi do boju ruszą kandydaci ubiegający się o miano Cepra i Ceperki Roku. Tym razem podczas eliminacji zwanych Harnasiowymi Próbami rywalizować oni będą w następujących konkurencjach: 


•"Kosor"- próba Juhasicka na dojenie owiec

•Pucenie Łoscypka 

•Zbójnicki Dart czyli celowanie ciupagami do celu

•Ceprostrada - tor przeszkód 

•Kręgle po góralsku

•Strzelanie z procy do celu

•dla kandydatek na Ceperke Roku konkurencja na łobieranie gruli

•dla kandydatów na Cepra Roku rzut podkową

•Harnasiwoy Quiz


Kandydaci, którzy najlepiej poradzą sobie z powyższymi zadaniami zapewnią sobie udział w finale, gdzie czekają na nich kolejne wyzwania: picie wody na czas, tor przeszkód, konkurs wiedzy o regionie oraz dla Ceperek kiernicka, czyli góralski robot kuchenny a dla Ceprów harnasiowe młotki.


Uczestnicy, którym nie uda się dotrzeć do finału będą mogli ubiegać się o Certyfikat Cepra lub Ceperki, ponownie próbując swoich sił w eliminacyjnych konkurencjach. 


Po wrażeniach związanych z wyborami Cepra i Ceperki Roku oraz koncertami gwiazd, pierwszego dnia Festynu organizatorzy przygotowali dla odwiedzających jeszcze jedną wielką atrakcję – pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki o wartości przeszło 10 tys. złotych zostaną wystrzelone ze szczytu Kotelnicy i rozświetlą niebo nad całą okolicą.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się od sportowych emocji związanych z meczem piłkarskim, który odbędzie się na boisku w Białce Tatrzańskiej. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 13:00 a na murawę wybiegną drużyny Oldboysów Watra Kotelnica oraz Cracovia. 


Następnie do walki o zaszczytny tytuł Harnasia Roku stanie kilku młodzieńców, wywodzących się z największych góralskich rodów. Kawalerowie będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami z zakresu tańca i śpiewu po góralsku, operowania ciupagą ale także zademonstrują publiczności znajomość gwary góralskiej, wiedzy o regionie oraz pochwalą się posiadaną siłą fizyczną. Ich występy  oklaskiwać będą tysiące ludzi, w tym też rodzina i znajomi. 


Na niedzielę zaplanowano również Rodzinną Familiadę, w której o fantastyczne nagrody zmierzą się ze sobą całe rodziny. 4-osobowe drużyny, wspierane gorącym dopingiem swoich krewnych i znajomych, zmierzą się w następujących konkurencjach:


•Moja-Twoja

•Labirynt Maryny

•Skoczek

•"Kosor"- próba Juhasicka na dojenie owiec

•Pucenie Łoscypka 

•Zbójnicki Dart czyli cylowanie ciupagami do celu

•Ceprostrada - tor przeszkód 

•Kręgle po góralsku

•Strzelanie z procy do celu


Dwa dni Festynu Białczańskiego to również świetna zabawa dla najmłodszych. W ramach programu animacyjnego „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który ma na celu promocję aktywności ruchowej ale także dobrego humoru, w czasie całej imprezy odbywać się będą różnego rodzaju konkursy dla dzieci. Na scenie głównej będzie można stanąć do rywalizacji m.in.: w biegu w workach czy przeciąganiu liny. Mali uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć przedstawienie teatralne, puszczać gigantyczne bańki mydlane czy pomalować sobie twarz farbami. Czekają na nich także  balonowe niespodzianki oraz mnóstwo innych zabaw, gier i quizów. 


Jubileuszowa edycja Festynu Białczańskiego zapowiada się fantastycznie. Na wszystkich odwiedzających Kotelnicę Białczańską w pierwszy sierpniowy weekend czeka niezapomniana zabawa do białego rana!




Program XX Festynu Białczańskiego:


Sobota, 6 sierpnia 2016


7:30 – 14:00 III Puchar Białki w Wędkarstwie Muchowym

12:00 – 15:00 Eliminacje na Cepra i Ceperkę Roku

15:00 Uroczyste przywitanie gości

15:00 – 18:00 Harnasiowe Próby (plac obok sceny)

15:15 Wybory Cepra i Ceperki Roku 2016

17:15 Występ zespołu Mali Białcanie

18:00 Koncert zespołu Strachy Na Lachy 

20:00 Wręczenie nagród Harnasiowych Prób

20:30 Wręczenie nagród na Cepra i Ceperkę Roku / Rozpalenie Watry

21:00 Koncert Agnieszki Chylińskiej

23:00 Pokaz sztucznych ogni

23:00 Zabawa z zespołem Świstoki

03:00 Zakończenie imprezy



Niedziela, 7 sierpnia 2016


13:00 Mecz Oldboysów Watra Kotelnica  –  Cracovia Kraków

12:00- 18:00 Rodzinna Familiada ze zbójnikami (plac obok sceny)

15:00 Uroczyste przywitanie gości

15:05 Występ zespołu Zyngierki Białcańskie

15:30 Wybory Harnasia Roku 2016

17:30 Występ zespołu Białcanie

18:00 Koncert Sylwii Grzeszczak

20:00 Wręczenie nagród Rodzinnej Familiady

20:30 Wręczenie nagród Harnasia Roku 2016 / Rozpalenie Watry

21:00 Koncert zespołu Ira

23:00 Zabawa z zespołem The Once Band

03:00 Zakończenie imprezy


(Paweł Pełka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OGŁOSZENIA PROMOWANE

  • budowlane

    22.12.2025

    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

  • ogloszenie

    29.05.2026

    Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

  • budowy

    02.06.2026

    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

  • praca

    02.06.2026

    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

  • ogloszenie

    27.05.2026

    Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

  • ogloszenie

    19.05.2026

    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

  • biznes

    02.06.2026

    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

  • domy

    02.06.2026

    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

  • 01.06.2026

    ZLECĘ WYKONANIE PRAC WYKOŃCZENIOWYCH: SUCHE TYNKI,...

  • 01.06.2026

    ZATRUDNIĘ DO KARCZMY i PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 6...

  • 01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38m2 i 55m2 w CENTRUM NOWE...

  • ...

    01.06.2026

    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

  • SZCZ

    01.06.2026

    SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

  • ...

    29.05.2026

    RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

  • 26.05.2026

    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMO...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM: KELNER/-KA - DLA ...

  • 26.05.2026

    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDE...

  • 25.05.2026

    URZĄD GMINY KOŚCIELISKO zatrudni INSPEKTORA ds. po...

  • ...

    25.05.2026

    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

  • ...

    22.05.2026

    RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

  • budynek

    12.05.2026

    Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

  • ...

    28.04.2026

    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

  • pożyczki

    23.04.2026

    PROVIDENT. 571 240 909.

  • usługi

    17.04.2026

    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

  • ...

    07.04.2026

    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

  • ...

    07.04.2026

    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...


POLECAMY

0%