Oprócz zachwytów kibiców, transmisji w TVP i Eurosporcie jest też druga strona wyścigu Tour de Pologne. Część mieszkańców Bukowiny narzeka, że miejscowość przez dwa dni jest sparaliżowana, a oni muszą brać przymusowe urlopy. Do tego głosu dołączyła się turystka, która pisze do nas, że stała się więźniem TdP.
Oto wiadomość od pani Katarzyny Pokory-Diduszko, która spędza wakacje w Bukowinie:"Jestem na wakacjach w Tatrach, a stałam się więźniem wyścigu Tour de Pologne. Paraliżuje on życie całej Bukowiny Tatrzańskiej. Przez dwa dni(czwartek i piątek) miejscowość jest odcięta od świata.
Drogi dojazdowe pozamykane pilnowane przez policjantów. Nie mogę wyjść na wycieczkę w góry pomimo pięknej pogody, a przecież po to tu przyjechałam. Wszędzie hałas, zgiełk, ciężarówki ze sprzętem. Trudno poznać spokojne dotąd miejsca i ulice. Nie mogę tu przyjechać w innym okresie, a impreza ta zabiera dwa dni moich wakacji. Miejscowi biorą urlopy na 2 dni lub mają trudności z dojazdem do pracy. To druga strona Tour de Pologne."

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

14.05.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

14.05.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

14.05.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

14.05.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Świetny artykuł, ale to przecież promocja regionu... podobno ;)
0 0
Pani Katarzyno, naastepnyym razem niech pani powiadomi wladze o terminie pani przyjazdu a jesttem pewien, ze TDP da sie przelozyc
0 0
Gmina Bukowina Tatrzańska jeśli tak mocno zaangażowana jest w sport, kolarstwo to może zamiast wydawać kasę na prywatne imprezy pana L, wydała by je na budowę chociaż jednej ścieżki rowerowej.. Strach wyjść na ulice, samochody TDP pędzą w terenie zabudowanym ponad 100 km/h drogą krajową a chodnika brak.. dramat!
0 0
Może warto wziąć dłuższy urlop?
0 0
Już by dali sobie siana z wyścigiem co roku to samo. Impreza siwych dziadków i Term.
Czy Włodarze Gminy nie widzą że ten wyścig to porażka? Niech robią we wrześniu po sezonie. Co roku to samo pętla ta sama to jest już nudne. Co Bukowina zyska na tym w Europie? Nic. Przecież Niemiec czy Francuz nie przyjedzie tutaj bo jechał jakiś tam mało znaczący wyścig kolarski.
Najlepsze w tym wszystkim że gminy czy miasta płacą gigantyczne pieniądze za nic. Lepiej przeznaczyć na inne cele.
0 0
Turyści lubią pisać. Proponuję kolejny list skierować do Sądu i domagać się odszkodowania za stracony czas i niezrealizowane marzenia. Można również złożyć doniesienie na Policję powołując się na art. 191 § 1 k.k.
0 0
No jak nie chcieliście słuchać miejscowych, zarzucając im że malkontenci, że zazdrośni, że niech się wyprowadzą, to chociaż posłuchajcie przyjezdnych. TDP pod względem organizacyjnym na Podhalu to g*wno. Tu nie o to chodzi żeby imprezę zlikwidować, tylko o to żeby to miało ręce i nogi. A tego od początku brakuje. Organizacja leży, ludzie tracą, a zarabia tylko kilku kolegów lokalnego królika.
0 0
O coś nowego :) napierdcielajom na Bucovine tym razem
Zakopane wyszło na czysto :)
0 0
To spadaj do domu a nie marudź rano drogi były otwarte a co po miedzy kolarzy damesa jeździć chciała
0 0
Burmistrz Dorula zapłacił 200 000 zł za strzał z pistoletu startowego. Ale to nie jego kasa. Jakby miał ze swoich zapłacić za taka kampanie wyborczą? a może trzeba go obciążyć taką kwotą.
0 0
Zakopane miasto Arabów i pińcetów.
0 0
Diduszko? Diduszko? czy Wam coś mowi to nazwisko? Aaaaaaa to ten co został "ranny" na demonstracji KOD w Warszwie i po chwili cudownie ozdrowiał!!!!!!!!!
0 0
Czy my jadąc np do Warszawy piszemy do tamtejszych gazet lokalnych maile i listy jakie to korki, jak to drogo wszystko i jacy ludzie niemili a brzydko do tego....
0 0
Mimo ograniczeń uważam jako mieszkaniec, że da się przetrwać! Wczoraj widziałem tez przy trasie wielu zaciekawionych mieszkańców i turystów, więc nie jest tak źle... Oczywiście, że lepsza jest organizacja, gdy przezjadą i po sprawie, bo droga krótko wyłączona... Ale z drugiej strony te pętle pozwalają na maximum doznań i foto i filmy w internecie... Po tym widzę, że ludzie mimo wszystko lubią ten wyścig...
Wczoraj widziałem w TVP piękne pola i wioski, widok z helikoptera i a samochodu przepiękny... Kto wcześniej i tych wsiach słyszał ??? Teraz dzięki transmisji i powtórce 4 rundy, naprawdę można było oko nacieszyć i w realu i potem w TV.
Więc nie 'jojdać", nie kwękać tylko trochę optymizmu i szaczunku do drugiego...
0 0
Jestem za .Już tego bydła nie chcemy . Dobrze WUJE że do roboty nie musicie jechać to szczekacie .Wczoraj już tabuny turystów wyjechały , dzisiaj zresztą już też .
Ważne ,że Lang ma wymasowane yaya w termach .
0 0
Ale w tym roku elokwentni turyści (a raczej wczasowicze!) zjechali... I na dodatek niewyżyci literacko. Współczuć im tylko "stanu umysłu"
@sp Popieram pomysł! Dla wczasowicza WSZYSTKO ;-) bo prawdziwy turysta i miłośnik gór poradzi sobie z drobnymi niedogodnościami :-)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz