Wszyscy zachęcają turystów, by pod Tatrami poruszali się komunikacją publiczną. Tymczasem dostać się z Bukowiny do Zakopanego to spore wyzwanie.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"85081"}
- Stoję na przystanku w Bukowinie Tatrzańskiej, obok kościoła. Stoję w deszczu już kilkadziesiąt minut i zastanawiam się jak tu sobie ludzie radzą? Chcę jechać do Zakopanego. Ani jednego busa, ani jednego autobusu - zachodzi w głowę zdesperowany turysta. - Czy tu cała komunikacja umarła? Z tablicy informacyjnej też niczego się nie dowiesz. Co robić? Czekać dalej, ruszyć na piechotę, zamówić taksówkę?

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Na terenie Szczawnicy i Krościenka to komunikacja zbiorowa na razie dobrze działa. Natomiast z Nowego Targu do Sromowiec to zastanawiam się kto dopuszcza to coś do transportu ludzi. Teraz lepszym transportem przewożą zwierzęta.
0 0
Witam. Nie piszcie głupot! Kilka dziesiąt minut czeka na busa i nie ma! To nie Warszawa! W głowach się po przewracało
0 0
Hehe. Jedzie człowiek w Bieszczady, nad Zalew Szczeciński, gdziekolwiek. Szuka rozkładów jazdy w pewnym znanym serwisie, znajduje co chce, rozplanowuje sobie pobyt i sączy spokojnie piwko zostawiając auto przy kwaterze. A potem przyjeżdża taki człowiek do jakiejś wsi na Podhalu, niech będzie na trasie Zakopane-Czarny Dunajec. Rozkład w internecie? Nie ma. Rozkład na przystanku? Może jest, może nie ma, jak jest to niektóre kursy przekreślone długopisem. Dzwoni do właściciela - głuchy telefon. Tak właśnie w niektórych miejscach wygląda ten przeskok cywilizacyjny, gdzie przedsiębiorcy stale podnoszą swoje kompetencje bo inaczej nie utrzymaliby się na rynku. Szok i niedowierzanie, że miejscowi wolą kupić gruza za 3 tysiące niż polegać na takiej komunikacji zbiorowej.
0 0
Dobrze , że gminna komunikacja działa i od jutra dzieciaki z całej gminy Bukowina Tatrzańska będzie mogła za darmo dojeżdżać do szkoły i ze szkoły.
Oczywiście wszyscy mieszkańcy również za darmo mogą podjechać sobie do Kościoła, Gminy , przychodzi czy na pocztę.
0 0
Jakoś dzieciaki , które jechały na rozpoczęcie roku szkolnego do Zakopanego nie miały problemu z busem . Turysta musiał mieć pecha albo za późno przyszedł na przystanek :)
0 0
Bo busy kursują tylko w sezonie. kiedy to się opłaca, a poza już niekoniecznie.
Kursy zostają zawieszone bo nierentownie.
0 0
Sensowna komunikacja publiczna nie przyjęła się pod Tatrami.
0 0
Na Pomorzu jeszcze działa PKS i to lepiej niż prywaciarze pod Giewontem.
0 0
Bardzo trafiony temat Tygodnik poruszył. Busy do Kościeliska - dno. W czasie covid- u, do wakacji kierowcy totalnie wypieli się na mieszkańców. Zaczęły się wakacje wszystkie linie zaczęły jeździć. Totalna ignorancja, skapstwo, i pokazanie klientom gdzie jest ich miejsce. Skarga do Urzędu Gminy nie ma sensu odsyłają do Starostwa, a Starostwo ma pasażerów w.... Nie jeżdżą zgodnie z rozkładami jazdy, wysciguja się na trasach, na dworcu w Zakopanem używają wulgaryzmów, maseczki w busach to przeżytek i jeszcze kierowca człowieka wyśmieje. A za chwilę podniosą ceny biletów bo im się nie opłaca. Nadmienię jeszcze ze nigdy nie wydają biletów.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz