Imię, nazwisko, datę urodzenia, a nawet adres zamieszkania musi podać turysta, wpisując się do księgi meldunkowej. - Czy moje dane są na pewno bezpieczne? - dociekał Pomorzanin goszczący w Szczawnicy.
- Do Szczawnicy przyjechałem razem z rodziną - rozpoczyna swoją historię turysta. Mieszkaniec Bytowa nie był specjalnie zaskoczony, gdy na drugi dzień po przyjeździe otrzymał od właścicielka kwatery kartkę i usłyszał prośbę o podanie swoich danych. Personalia swoje i rodziny szybko spisał, jednak tuż przed ich przekazaniem zaczął się zastanawiać, czy je udostępniać. Większych obaw nabrał, gdy zobaczył książkę meldunkową. - Nie było na niej pieczęci urzędu miasta, nie było również numeru ewidencyjnego - wspomina turysta, który zaczął dociekać, skąd właścicielka ma książkę meldunkową i co z nią zrobi, gdy ją zapisze. Słysząc mało przekonujące wyjaśnienia, turysta postanowił zaczerpnąć informacji w urzędzie miasta. Tu usłyszał wyjaśnienia o obowiązku meldunkowym i potrzebie okazania dowodu osobistego przy udostępnianiu danych. Gdy jednak przeszedł do serii pytań szczegółowych, informacji nie otrzymał.*

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

21.05.2026
Sprzedam DOM i LAS - Spytkowice. 732 810 638.

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
turysta z bytumia to niech se kupalni pilnuje , bo jak łontak bedzie lotoł po tyk urzendach , to go jeszcze z robota wylejom !
0 0
Ma chłop problem,nie powiem. Ciekawam jak korzysta z usług wypożyczalni DVD czy nart zimą. Też taki tajemniczy i wszyscy obsługują go na słowo honoru? Obowiązek meldunkowy jest potrzebny chociażby po to,żebym wiedziała,kto zapomniał zostawić telewizor w pokoju,który u mnie wynajmował. Już niejeden telewizorek czy czajnik mi wynieśli. Dzięki księdze meldunkowej szybciutko wracały.
0 0
Bojcorz ty to dopiera mam wciskasz bajki.Telewizorek,czajnik ha,ha,ha.
0 0
Ten telewizor to jakiś składany chyba był w ramkach ..:D jaka kwatera tacy goście...sie uśmiałam...dobrze, że całego pokoju nie wynieśli....:):):):):)
0 0
Ha,ha,ha, jaki pensjonat i właściciel tego, tacy i goście jego. Telewizorek to zapewne ruski Rubin, nie żałuj, tylko przysługę ci zrobili.
0 0
Czajnik z gorącą wodą to był za dopłatą jak alias do pieca plastikowych butelek dołożył.
0 0
No nie wyrabiam z tym czjnikiem....może gwizdał jak lokomotywa i sie w ....wiwszy i zająmbali by inni spać spokojnie mogli... :):))))))))))
0 0
\"Dzięki księdze meldunkowej szybciutko wracały.\"
Sami odnieśli... tak z ciekawości zapytam...???:D))))
0 0
Anka, zabierz z pensjonatu aliasa plastikowe opakownia, a zapadnie błoga cisza, bo na węgiel to \"biznesmena\" nie stać.
0 0
Dane NIGDY nie są bezpieczne. Im bardziej szczegółowe tym mniej bezpieczne. A ustawy to PBS.
0 0
Szyszkami niech pali....;)
0 0
On jest patriotą i woli wspomóc krajowy przemysł spirytusowy.
0 0
O qrwa.Ale z was zje.by. Zdrowo porąbane zje.by. To forum coraz bardziej sięga dna
0 0
Absolutnie Bezczelny Ekstrement Trującej Octavii
0 0
@xo2 będzie od czego się odbić.
0 0
ajjj tam, facet z rodziną pewnie po raz pierwszy w życiu wyjechał na wczasy i nie wiedział że trzeba się meldować i narobił szumu.Takich pieniaczy o byle .......jest na pęczki. Najważniejsze to się nie przejmować nimi.
0 0
Ten koleś to był chyba z kosmosu.Obowiązek meldunku istnieje w kazdym hotelu w którym klient nocuje.Nawet prowadząc pensjonat ,wynajem noclegów trzeba wiedziwc kogo się przyjmuje pod swój dach.Jezeli ma takie tajemnicze swoje dane osobowe to mógł nocowaqc na dworcu kolejowym albo pod mostem...
0 0
no, wyjachał w delegacje z sekretarką i się slubnej przestraszył :P
0 0
Nie wypowiadam się w kwestii wyjazdów służbowych, ale poniżej tu widzę komentarz osoby chyba doświadczonej jako osoba towarzysząca w podróżach służbowych swych szefów.
0 0
Witam;-]wasze komentarze są żałosne!!!!Jakkolwiek..musimy być tacy prości?opriskliwi?Komentujecie [CZĘSTO NIE NA TEMAT]drodzy Państwo;-[ o turystach..A DUTKÓW WAM WIECZNIE MAŁO!!!..choć sama jestem góralecką;-]nie cierpię Górali!!!! Wiecznie im mało!! UROCZY komentatorzy!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz