Szczawnica w ramach programu województwa Małopolskiego związanego z pracami konserwatorskimi obiektów sakralnych złożyła wniosek o dofinansowanie prac budowlanych przy kapliczce św. Jana Nepomucena na rogu ulic Szalaya i Samorody.
Wnioskowana kwota dofinansowania oszacowana została na 20 tys. zł. - W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku istniała będzie możliwość wykonania remontu figury oraz uchronienie cennego obiektu przed dalszą degradacją - informuje burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Według miejscowej tradycji obecna figura została ufundowana na przełomie IX-XX w. przez mieszkańców Szczawnicy Wyżnej w miejscu starej zniszczonej wskutek kolejnych powodzi. Św. Jan Nepomucen był czeskim księdzem – zmarł śmiercią męczeńską, utopiony w nurtach rzeki Wełtawy. Św. Jan Nepomucen opiekuje się przede wszystkim groźnym żywiołem wody.
Oprac. ad

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
... to jes tak: kied chłopy pijom piwo przy sklepie i głośno łomowiają sprawy wogi nojwysse to casomi Świonty przykłado palec do gomby i pokazuje ftoromusi, nojgłośniejsomu - ciiiii, baba idzie po jojka do sklepu, kryć sie!!
0 0
Kto jest właścicielem tego obiektu sakralnego? Miasto czy parafia?
Niezgodzie nawet kapliczki nie pomogą tak już zanurzył się w szambie
0 0
Burmistrz Niezgoda zauważył że tonie i to na każdym froncie, to postanowił Nepomucena patrona tonących odremontować i oby się tylko nie zapomniał do Niego modlić:)
0 0
A co się stało że burmistrzunio robi coś powyżej urzędu??? Do tej pory widział przecież tylko szczawnicę niźną i centrum a reszta to wedłóg niego wieś i szkoda zachodu!
0 0
niezgoda chwyta się już czego może a tonący nawet brzytwy się chwyta - zwłaszcza jak tonie w szambie które sobie sam zgotował!!!
0 0
Jasnowidz! Szamba się nie gotuje łosiu. Szambo się robi i tak właśnie robi niezgoda!
0 0
Burmistrz i rada miasta niech ogłoszą przetarg na dofinansowanie remontu figury przez prywatnego inwestora bo to ostatnio robią. Po odremontowaniu tejże figura będzie należała do inwestora a miasto będzie mu płaciło co miesiąc kilka tysiaków za możliwość oglądania jej przez mieszkańców i gości.
0 0
news nie klam podaj przykład . pamiętajcie że obecny rok jest rokiem MIŁOSIERDZIA
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz