Dzisiejsza uroczystość z udziałem Andrzeja Dudy, prezydenta RP, została przeniesiona z Tylmanowej do Krościenka nad Dunajcem.
Jak informują organizatorzy uroczystości, ulewne deszcze i burze pokrzyżowały nieco prezydenckie plany. Poniżej komunikat w sprawie przekazania Orderu Orła Białego dla śp. księdza Blachnickiego, twórcy ruchu oazowego "Światło-Życie"."W związku z czerwonym alertem pogodowym ogłoszonym na naszym obszarze, ze względów bezpieczeństwa uroczystości przekazania Orderu Orła Białego nadanego pośmiertnie śp. ks. Franciszkowi Blachnickiemu z udziałem Prezydenta RP zostają przeniesione z Błyszcza w Tylmanowej do Krościenka n. D. do Centrum Ekologii Integralnej Ruchu Światło Życie i Kościoła Parafialnego.
Program uroczystości
Krościenko nad Dunajcem
godz. 12.30 Uroczystość przekazania Orderu Orła Białego nadanego pośmiertnie śp. ks. Franciszkowi Blachnickiemu
(Centrum Ekologii Integralnej Ruchu Światło–Życie, ul. Blachnickiego 2)
godz. 14.00 – Msza Święta - Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem (ul. Sobieskiego 2)" - czytamy w komunikacie.

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

29.05.2026
Austria! Praca dla MURARZY, CIEŚLI, STOLARZY, SPAW...

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

01.06.2026
SZCZENIAKI BORDER COLLIE RASOWE. 791 669 932.

29.05.2026
RESTAURACJA CZERWONE KORALE Zakopane, ul. Zamoyski...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

22.05.2026
RESTAURACJA REGIONALNA w Zakopanem zatrudni KUCHAR...

12.05.2026
Sprzedam lub wynajmę BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY 500...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...
0 0
Bóg zobaczył i zagrzmiał. Brawo, dość tych fanaberi kosztem narodu.
0 0
Pewno się nie pomodlili żeby deszcz przestał padać.
0 0
W sprawie Mariki to minister od sprawiedliwości zaraz zabrał głos, chociaż uważam że sam ukręcił bat na swoich, czas by wycofał się z tak wysokich kar. Na to trzeba być człowiekiem honoru.Natomiast w sprawie 18-letniego rowerzysty i kary 10tyś PLN ciągnie się od czasów wprowadzenia przepisów w związku z epidemią covid i jakoś nikt nie otworzy japy w jego obronie.
Jeżeli chodzi o księdza Blachnickiego, to kto wie jak było. Jakiś pijaczyna w Krościenku na Rynku zamajaczył, że może go zamordowali. no ito podchwycono. W tym okresie duchowieństwo na szeroką skalę zajmowało się handlem i przywozili całe kupony materiałów z RFN.
0 0
Nie widzę większego sensu w nadawaniu orderów pośmiertnie.
No ale kto broni władzy bawić się naszym kosztem.
0 0
Muszą Ci dużo srebrników przelewać z Cypru
0 0
To Bóg z Brukseli wysłał Tuska do Polski ,żeby ten odsuną Pis od władzy.
0 0
Na "doświadczeniach" mieszkańców jakiego kraju , Orwell oparł pomysł napisania " Folwarku zwierzęcego" ?..... Kiedy WRESZCIE te WSZYSTKIE WYPASIONE KOTY PRZESTANĄ ZATRUWAĆ życie UCZCIWYCH ludzi ? Myślę , że nieuniknionym jest " wyklęty powstań ludu TEGO KRAJU" ! NASZ kraj jest tak zgnojony od środka , że od pewnego czasu staliśmy się pośmiewiskiem wszechświata........
0 0
Zamienili zachłanność w cnote . Arigancje w zalete . Po nich zostanir tylko wał i mur . Disco i kiełbasa. Hańba na lata
0 0
i całe szczęście, bo jeszcze by mu powiązali ręce, jak dziewczynkom na obozie rok temu. pisia szlachta się bawi, jak nie tańczą w największym polskim sanktuarium na jasnej górze, to łamiąc regulamin orderu, przyznają go komu chcą. pis wszystko zbruka w tym kraju.
0 0
Prestiż i honor tego odznaczenia została skalana przez "Dudu". Nie dziwi więc że zaczęli honorować zmarłych.
0 0
Po co tam lech bud z firmy budowlanej tam pojechał skoro PIS prezydent, i ten rząd tak mu bardzo przeszkadza, chciałby go zniszczyć a tam pojechał sie podlizać
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz